Forum

Kuchenne porady

Mrozenie potraw swiatecznych

  • Autor: alana Data: 2013-12-20 06:59:48

    Powiedzcie ,czy to bardzo zle ,ze zaczynam przygotowywac miesa na drugi dzien swiat.Chce je zamrozic i wyjac na wieczor w pierwszy dzien swiat.Chcialabym wiecej czasu spedzic z dziecmi ,a nie jak kazdego roku tylko w garach

  • Autor: Monia1805 Data: 2013-12-20 07:27:15

    Nie przejmuj się, bardzo dobrze robisz, święta to czas odpoczynku, poświecenia czasu najbliższej rodzinie a nie stanie przy garach.

    Ja rolady na świąteczny obiad już dawno mam zrobione i zamrożone, zacznę je dusić w wigilię popołudniu

  • Autor: jolka60 Data: 2013-12-20 07:30:30

    Alana,ja mrożę mięsa,ale gdy muszę.Na krótsze przechowanie,zwłaszcza dobrze zapeklowane,śmiało wytrzyma w lodówce 3-4 dni.Też zdarzało mi się piec w 2 dzień świąt.Trudno,doba ma tyle,ile ma godzin.Mrozić tez możesz.

  • Autor: bytomianka Data: 2013-12-20 12:17:08

    Mięso mam już 2 tygodnie usmażone i zamrożone.co roku tak robię. Wesołych Świąt.!:)

  • Autor: WinaImport Data: 2013-12-22 13:56:05

    Wszystko zależy moim zdaniem jakie konkretne potrawy masz namyśli aby zamrozić,to jest najważniejsze. Niektóre po zamrożeniu po prostu tracą znaczną część swojego smaku.

  • Autor: Ania35 Data: 2013-12-22 18:32:49

    Kochana! Ja też zawsze mrożę upieczone mięsa. W słoikach mam ugotowany wcześniej bigos i gołąbki, zamrożone krokiety, uszka i pierogi. W Wigilię robię sałatki na Święta, galaretkę z kurczaka i marchewki z groszkiem. Święta też lubię spędzić z rodziną, a nie w kuchni!!! Pozdrawiam świątecznie:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu