Forum

Kuchenne porady

Różne nadzienia do tortilli

  • Autor: pysia_1 Data: 2014-01-21 13:12:34

    Proszę Was o ciekawe propozycje nadzień do tortille, aby można było je zabrać do pracy, na podróż. Z kurczakiem już mam przetestowane różne wersje, z serkiem kremowym i łososiem wędzonym też, ale człowiek zawsze chce coś nowego posmakować.

  • Autor: heiworth Data: 2014-01-21 13:28:25

    Ja robię z tym co mam aktualnie w lodówce.....u mnie bardzo lubią tortille przesmarowane lekko majonezem,na to liście ,sałaty,plasterki sera żółtego i szynki ... w sam środek można dodać pokrojonego ogórka świeżego lub konserwowego ...ja dodaję jeszcze paprykę surową,oliwki ,paprykę peperoni,plasterki salami ...nie robiłam jeszcze z pastami ale myślę ,że z pastą tuńczykową czy jajeczną też spokojnie można ...

    Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę ...:)

    Tu mam w formie roladek ...

  • Autor: SwojskaPiwniczka_pl Data: 2014-01-21 17:32:05

    Ja robię bez dodatku oliwek,po prostu ich nie lubię,najlepszy farsz to sałatka gyros- polecam spróbować:)

  • Autor: pysia_1 Data: 2014-01-22 16:32:02

    Super te roladki, a powiedz czy te tortilki podgrzewasz????

  • Autor: heiworth Data: 2014-01-22 17:03:25

    Nie...nie podgrzewam.....

    Te roladki robię na zimno ...jako przekąska :) ...jedynie lekko podgrzeję na patelni jeśli są,trochę sztywne przed zawijaniem.....jak są ciepłe wtedy lepiej się skręcają :)))

  • Autor: pysia_1 Data: 2014-01-25 19:34:03

    Dzięki za odpowiedź, szkoda że nie zamieszczasz swoich przepisów, wyglądają mega smakowicie:)

  • Autor: ulla* Data: 2014-02-21 13:43:01

    Będę właśnie robić takie roladki,jak pokazujesz na fotce, mam dziwne pytanie,ale pierwszy raz robię (w końcu zresztą) -czy zawijasz każdy placek z osobna, czy jakoś w rzędzie kilka placków ułożyć,dać farsz i zwinąć? Co z bokami placków,odcinać? Czy ogórek lub papryka w kawałku - po zwinięciu i przekrojeniu nie wypada z roladki? Bardziej myślałam "płaskie" składniki-plastry sera, szynki, sałaty itp.

  • Autor: heiworth Data: 2014-02-21 14:14:58

    Roladki szybko się robi ...składniki wystawiam na stół i zaczynam pojedynczo robić ,każdy placek z osobna ...tym co mi wpadnie pod rękę ...:)

    Końcówki odkrawam iii ...w pogotowiu już na nie czekają moje chłopaki ...(tak ,że się nic nie marnuje :))

    Ogórki ,paprykę czy cokolwiek co ma być w środku roladki ...kroję na cienkie długie paski i rolując placek daję je na sam początek (tak ,żeby się to zwinęło do środka )...jak kroję  na roladki to nic nie wypada ...

  • Autor: ulla* Data: 2014-02-21 14:24:13

    Dzięki Ci bardzo za rady porady...zrobię je jutro,na świeżo,bo mają być jedzone wieczorem..mam nadzieję, że mi wyjdą ..

  • Autor: heiworth Data: 2014-02-21 14:45:15

    Wyjdą, wyjdą ....spokojnie ....łatwiutkie to :)))

    Moja mała rada ...najlepiej je robić właśnie na świeżo ...zawsze je robię krótko przed imprezką ...jeśli długo postoją do delikatnie miękną ...a lepsze wg nas są lekko chrupiące :)

    Powodzenia..:)

  • Autor: ulla* Data: 2014-02-22 21:28:10

    Zrobiłam pół godziny przed imprezą, pierwsza rolada nie wyszła,z ogórkiem korniszonem,jednak wylatywał po zwinięciu...ale kolejne dużo lepiej się zwijały,bez ogórka,z szynką,salami,serem i sałatą,sosem majonez-szczypior-twaróg, po przekrojeniu super wyglądały,spięłam wykałaczką. Będą powtórki, rodzinka podjadała te zepsute tortille i te boki odkrojone hehe...nic się nie zepsuło również..

    Dzięki heiworth ! że trzymałaś za mnie kciuki.

  • Autor: heiworth Data: 2014-02-23 10:26:59

    Bardzo się cieszę ,że pomogłam :)

    PS.Wiedziałam ,że się uda !

  • Autor: iwett Data: 2014-01-21 19:39:53

    Dzisiaj robiłam: przesmażona sałata rzymska z porem i szynką gotowaną. Do tego papryka czerwona, ananas i pędy bambusa. Oczywiście musi być ser żółty i mozzarella. Dodałam sos słodko- kwaśny i....pychota! Robię też taki wynalazek: smażę jajecznicę z cebulką i pomidorami, placek tortilli obkładam serem żółty na to jajecznica i na środek cienka parówka, zawijam i tortillę obsmażam.

  • Autor: mala.mi Data: 2014-01-28 07:50:42

    Ja robię z tym co aktualnie mam w lodówce, ale tak ogólnie to najczęściej to jest z serem, szynką parmeńską i pesto

  • Autor: makusia Data: 2014-01-28 10:40:22

    Nasi robią z kurczakiem, sałatką, ogórkiem i pomidorem, do tego sos czosnkowy i ketchup, oczywiscie palcki pieczone, nie kupne :) Pyszotka;)

  • Autor: ulla* Data: 2014-01-28 10:43:49

    Z jakiej mąki upiec tortlille,musi być jeszcze inna mąka oprócz pszennej,czy rozlewa się jak naleśniki na patelni,czy to ciasto zwarte jest? Poproszę o sprawdzony przepis na placki tortlilla,bo narobiłyście smaku tymi zdjęciami i opisami...

  • Autor: makusia Data: 2014-01-28 12:48:37

    Z jakiej mąki upiec tortlille,musi być jeszcze inna mąka oprócz
    pszennej,czy rozlewa się jak naleśniki na patelni,czy to ciasto zwarte jest?
    Poproszę o sprawdzony przepis na placki tortlilla,bo narobiłyście smaku
    tymi zdjęciami i opisami...

    Właśnie "wklepałam" smacznego :) http://wielkiezarcie.com/recipe107184.html

  • Autor: ulla* Data: 2014-01-28 12:58:57

    O!Dzięki,już się wczytuję i zapisuję

  • Autor: makusia Data: 2014-01-28 13:02:55

  • Autor: heiworth Data: 2014-01-28 13:08:39

    Ciasto robię z tego przepisu ....jeśli robię tortillę na ciepło ...

    http://wielkiezarcie.com/recipe11525.html

  • Autor: ladyhousewife Data: 2014-02-21 21:54:48

    Ja ostatnio zrobiłam tortille w stylu meksykańskim, z mielonym mięskiem, kukurydza, papryką, cebulką fasolą i przyprawami! Przepis znajdziesz na blogu

  • Autor: Rudex Data: 2014-02-26 19:56:31

    Ja robię podobnie jak Ty z serkiem kremowym i łososiem wędzonym, bo bardzo lubię łososia,   Można też z salami w plastrach. Robiłam też z piersią z kurczaka.

Przejdź do pełnej wersji serwisu