Forum

Kuchenne porady

Przechowywanie czosnku

  • Autor: irenab Data: 2014-01-22 19:21:50

    Witajcie.Znowu ja i znowu mam do Was ogromną prośbę:)kupiłam czosnek w warkoczu ok 1,5 miesiąca temu i zaczął mi się psuć -łupinki same odchodzą,pod spodem jest ciemniejszy,nie ten sam zapach, widać że jest nie taki jak być powinien być.I tutaj moje pytanie jak powinien być prawidłowo przechowywany czosnek???

  • Autor: Teresa40 Data: 2014-01-22 19:39:54

    Ja tez mam taki warkocz, juz niewiele glowek zostalo i tez mi sie psuje.Staram sie jak najszybciej go wykorzystac tylko, ze nie zawsze jest do czego.U mnie wisi w spizarce, i tez  schnie.Jak masz mozliwosc to wynies do chlodnego pomieszczenia,np. do spizarki czy piwnicy.A jak masz  sporo to zrob sobie super naleweczke czosnkowa,naprawde polecam. Dobra na poprawe apetytu-sprawdzone na sobie i dziecku.Mozesz sobie o niej poczytac tutaj .http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_czosnek.html.Pozdrawiam.

  • Autor: córcia Data: 2014-01-22 19:42:49

    http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=38587&post=38693 tu znajdziesz sporo sposobow na przechowanie czosnku ja trzymam w lodówce w szufladzie 

  • Autor: Izma73 Data: 2014-01-23 20:24:07

    Ciekawa ta strona,którą Pani podała,wydrukowałam i będę robić nalewkę z czosnku.Źle się podpięło ,to było do linku pani Teresy.

  • Autor: mggi63 Data: 2014-01-22 20:39:18

    Również w lodówce trzymam w woreczku foliowym.

  • Autor: pasia50 Data: 2014-01-22 20:50:39

    Ja trzymam w lodówce w szufladzie,przechowuje się bardzo długo.

  • Autor: bogdzia Data: 2014-01-22 20:53:31

    Mój własny ogródkowy wisi w nieogrzewanej piwnicy i ładnie się przechowuje.

  • Autor: mariateresa Data: 2014-01-22 21:15:31

    We wrzesniu zalozylam watek z identycznym pytaniem. Mialam sporo swiezego, dorodnego czosnku prosto z gruntu. ( luska byla niebieska, ale w srodku bialy ) Pozytku z niego mialam tyle co zuzylam na biezaco. Kilka glowek ( pojedyncze oczyszczone zabki ) zalalam olejem, i w zakreconym sloiczku trzymalam w dolnej - "warzywnej" szufladzie lodowki. Kiedy po miesiacu sobie o nim przypomnialam, zobaczylam "mętną zupę" - a po otwarciu sloiczka odór mnie odrzucil. Nie mam zielonego pojecia co sie stalo, co zle zrobilam i "czyja to wina". Moze lepiej rozgnieciony czosnek przesypywac solą - warstwowo ? Teraz kupuje po glowce na biezaco.

    Jak prawidlowo przechowywac swiezy czosnek ? Nie wiem. Pewnie jest jakas metoda, bo w sklepach soczyste glowki sa przez caly rok.

  • Autor: iwciaG Data: 2014-01-23 11:45:29

    Oleju nie trzyma się w lodówce, bo mętnieje szybko. Taki trzymany w szafce postoi dłużej. Ale też bym chciała dobrze przechować czosnek jednak piwnicy brak. W moim garażu jest 9-11 st. kilka miesięcy czosnek wytrzymał, ale mam jeszcze ze 3 główki i już o zużycie wołają.

  • Autor: mariateresa Data: 2014-01-23 16:54:27

    Zapasow czosnku juz nie mam,  ale gdybym .....   to sprobowalabym roztarte ząbki przesypywac sola   ( podobnie jak krojony koperek  -  warstwowo w sloiczku )    Tak juz mam od lat,  ze naczety olej trzymam na drzwiach lodowki  -  jeszcze sie nie zdarzylo by zmetnial  -  ale nie dluzej niz w miesiacu go zuzywam.   

  • Autor: jolka60 Data: 2014-01-24 17:23:12

    Pewnie trzeba bylo zapasteryzowac.

  • Autor: ala5a Data: 2014-01-23 17:37:04

    Obieram, w woreczek foliowy i do zamrażarki.

  • Autor: betap Data: 2014-01-23 18:49:44

    Teraz jak jest chłodno to trzymam w piwnicy a tak bardziej pod wiosnę obieram i wkładam do słoika i zalewam olejem  i,przechowuję w lodówce. To słyszałam w jakimś programie kulinarnym i miarę się sprawdziło , jeżeli chodzi o czas przechowywania.

  • Autor: mala.mi Data: 2014-01-28 07:49:34

    Ja trzymam w mojej a'la spiżarni - jest dam ciemno i dość chłodno. W zasadzie nie ma większych problemów z psuciem się, aczkolwiek ja też szybko go zużywam bo u mnie w domu jest spore zapotrzebowanie na czosnek

  • Autor: Marrakesh Data: 2014-01-24 09:58:04

    NIe chce siac reklamy ani propagandy ;) ostatnio jak buszowałam po allegro, znalazłam pojemniki do przechowywania czosnku z ceramiki bolesławiec, wzór dużego słoja z przykrywką mi się spodobał, nie ukrywam. Ale czy to jest jakies specjalne, czy po prostu, żeby ładnie wyglądało w kuchni?

    M.

  • Autor: irenab Data: 2014-01-25 14:00:28

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi,będę spróbować,część zamrożę(tylko ciekawi mnie czy nie traci swoich właściwości)część w zalewie(może być olej czy musi być oliwa?)a część w woreczku w lodówce.Pozdrawiam:) 

  • Autor: hanah30 Data: 2014-01-26 13:59:55

    W chłodnym ciemnym i nie wilgotnym miejscu mogą wisieć nawet kilka m-cy w tzw. warkoczach, w kuchni uschną po 2-3 m-cach. , - z forum Gazety.pl

  • Autor: Topsy Data: 2014-02-02 19:51:08

    ja zwykle po prostu zawijam to co zostaje w folię aluminiową. Wtedy czosnek może dłużej przeleżeć.

Przejdź do pełnej wersji serwisu