Forum

Pomysł czy Problem?

Filtrowanie wegług ilości komentarzy

  • Autor: justecpio Data: 2014-02-02 09:12:59

    Witam

    Czy jest taka możliwość a jeśli nie to co Wy na to, aby przepisy można było filtrować według ilości komentarzy. Opcja "dobre smaki" - nie wiem według jakich kryteriów są tam wrzucane przepisy, nie wiem jak Wy ale ja często sugeruję się Waszymi opiniami na temat przepisów i wybieram te , które mają komentarze.

    Można coś takiego zrobić?

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2014-02-02 12:41:06

    Fiu, fiu,jak to rzecze Ćwirek, zanim o coś poprosimy, damy coś od siebie?:)

  • Autor: justecpio Data: 2014-02-02 15:34:28

    uzupełniłam dane o sobie, w razie pytan, odpowiem, pozdrawiam jedną z najulubieńszych :)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-02-07 19:13:06

    No i rozłożyłaś Mamę - Różyczki na cztery łopatki. :)

  • Autor: makusia Data: 2014-02-02 12:49:52

    Wg ilości komentarzy nie ma, i uważam że to niepotrzebne, ale to moje zdanie.

    Jest natomiast opcja "dobre smaki" są to polecane przepisy, wystarczy zaznaczyć taką opcję.

    Zrobiłam zrzut ekranu

  • Autor: justecpio Data: 2014-02-02 15:35:24

    dziękuje, wiem jak wybrać dobre smaki ale uważam, że nie ma tu wielu wartych polecenia przepisów.

  • Autor: bahus Data: 2014-02-04 17:36:14

    dziękuje, wiem jak wybrać dobre smaki ale uważam, że nie ma tu wielu
    wartych polecenia przepisów.

    W takim razie pragnę przeprosić za fakt, że nasze "polecane" nie spełniają Twoich oczekiwań. No cóż pewnie oceniający eksperci i autorzy tych przepisów są tak kiepscy, że "zaśmiecają" tylko internet, a użytkownicy Twoich lotów chcieliby czegoś lepszego. Pocieszam się jednak, że być może znajdziesz coś godnego swoich upodobań na innych portalach gdzie można filtrować wg. ilości komentarzy.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-02-07 19:21:34

    Bahus, nie do końca masz rację i niepotrzebnie się unosisz. Ja sama się czasami zastanawiam, dlaczego przepis się znalazł w polecanych - bo jest jakiś taki nijaki. Więc dlaczego? Bo poeta go zgłosił. A oceniających jest ilu? Czworo? Trochę mało. I, broń Boże, nie neguję sensu istnienia "polecanych" ale o gustach się nie dyskutuje.
    Ja też uważam, że  warto by zrobić filtrowanie wg. ilości komentarzy. Już się przekonałam, że duuuużo komentarzy znaczy, że coś się "dzieje" wokół przepisu - ergo - najczęściej jest wart polecenia, a niekoniecznie znajduje się w "polecanych".

  • Autor: bahus Data: 2014-02-07 20:29:22

    Przepisy "polecane", są przez ekspertów oceniane przede wszystkim pod kątem zgodności z regulaminem. Pilnujemy aby nie dostały się "knoty" typu: "przepis na parzenie herbaty". Staramy się również w miarę swojej wiedzy nie dopuszczać przepisów, które rażąco odbiegają od zasad obowiązujących w kuchni. Jeśli chodzi o mnie to oceniam tylko to na czym się znam. I tak (np.) na pewno nie ocenię pozytywnie przepisu gdzie dwukilogramową kaczkę należy piec w temperaturze 180 stopni przez 1 godzinę. Jednak gdy ktoś ją poda posypaną cukrem to "przyjmę" taki przepis mimo, że całkowicie mi ten sposób podania nie odpowiada. Nigdy natomiast nie wypowiadam się na temat "słodkości" bo poza wytrawnymi, ciast nie piekę i na cukiernictwie mało się znam.

    W kontekście tego co napisałem, stwierdzenie użytkowniczki justecpio: "...uważam, że nie ma tu wielu wartych polecenia przepisów." mówiąc bardzo delikatnie mija się z prawdą.

  • Autor: a. Data: 2014-02-07 22:37:59

    A ja myślę, że Autorka wątku nie miała w zamiarze zdyskredytować przepisów z dobrych smaków, a jedynie to, że są przepisy bardzo dobre, których zwyczajnie nikt do polecanych nie zgłosił, np. piernik staropolski http://wielkiezarcie.com/recipe20411.html. Ten przepis jak i wiele innych udało by się dziewczynie wyłapać po ilości komentarzy. Pewnie by spróbowała, a czy by jej smakowało to już inna rzecz, bo gusta są różne.

    Pozdrawiam Cię serdecznie znad pudełka pełnego butelek z pierwszym domowym piwem ;)

  • Autor: bahus Data: 2014-02-07 22:42:20

    Proszę więcej informacji odnośnie ostatniego zdania...

  • Autor: a. Data: 2014-02-07 22:47:42

    Za miesiąc będzie już (mam nadzieję) wystarczająco dojrzałe do picia, to zapraszam na degustację :).

    Na pierwszy raz poszła tzw. "pucha", dalej już będzie "normalne" zacieranie...

  • Autor: iwciaG Data: 2014-02-08 08:59:34

    Ostatnio odwiedziliśmy znajomych i u nich piliśmy robione przez kolegę piwko : jasne, średnio ciemne, i takie ,,grzańcowe" korzenne. Same pyszności. Chyba zaczyna być modna taka produkcja Po przeliczeniu Piwko kosztowało 1 zł za butelkę!

  • Autor: jolka60 Data: 2014-02-08 09:49:17

    Też się przymierzałam,ale.zobaczymy.Gotowe zestawy wychodzą drożej.

  • Autor: iwciaG Data: 2014-02-08 10:12:56

    Kolega przez internet zamawia chmiel i przyprawy i sam pichci, ale są też takie zestawy w,,pigułce" - mniej robienia. Ale to droższe i mniej kreatywne dla robiącego! Powodzenia

  • Autor: a. Data: 2014-02-08 13:18:53

    Zestawy wychodzą drożej i mniej smacznie, ale od czegoś trzeba zacząć. Teraz jak już wiemy o co chodzi to następne już będzie zacierane.

    Co do mody, to chyba to wynika z faktu, że tych koncernowych piw się nie da pić. Zresztą nigdy mi nie smakowało piwo, do momentu próbowania piwa z małego browaru, a że do Ciechanowa od moich rodziców jest może ze 25km, a z miejsca gdzie mieszkam do Łasku też nie za daleko, to się i dobre piwo czasem trafi.

    Inna rzecz, że my już tak z mężem mamy, że większość jedzenia robimy sami: wędliny (zresztą mięso to u nas w 90% dziczyzna) sery, chleb, nalewki, przetwory to i piwo się musiało kiedyś na liście znaleźć ;)

    Trochę od tematu odbiegliśmy, może warto założyć wątek o domowym wytwórstwie nie tylko piwa ;)

  • Autor: jolka60 Data: 2014-02-10 19:56:39

    Pamietam Twój wątek o serach

  • Autor: Bahati Data: 2014-02-02 16:31:24

    Nie widzę takiej potrzeby. Ilość komentarzy pod przepisem nie oznacza, iż jest on szczególnie godny polecenia. :)

  • Autor: justecpio Data: 2014-02-03 07:03:39

    Nie widzę takiej potrzeby. Ilość komentarzy pod przepisem nie oznacza, iż
    jest on szczególnie godny polecenia. :)

    Masz rację, ilośc nie świadczy o jakości :P zwłaszcza jeśli są to komentarze, "przepis ok", "musze wypróbować" , ale śledząc przepisy wiem, że jest dużo, nie dodanych do dobre smaki a opinie ma fantastyczne, chciałabym wyłapać wszystkie takie przepisy i wypróbować a bez filtrów zajęłoby mi to miesiące :)

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2014-02-02 16:48:02

    Mnie nie o dane chodzi, ale o jakieś Twoje fajne przepisy. Mogą być nawet bez zdjęcia, byle były z babcinego zeszytu:)

  • Autor: kucharek43 Data: 2014-02-02 16:55:41

    Ale tak mozna zobaczyc jaka jest śliczna :))

  • Autor: justecpio Data: 2014-02-03 07:06:49

    Ale tak mozna zobaczyc jaka jest śliczna :))


    Dziękuje Ci ślicznie :)

  • Autor: bahus Data: 2014-02-04 17:24:01

    W skali od 1 do 5 dałbym 2 (dwa)

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2014-02-04 18:25:18

    Oj bahusku, bahusku, ale masz prawo tak napisać , jesteś facetem :)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-02-07 19:23:30

    Bahus, sorka, coś sobie przydepnąłeś? Uważam cię za faceta z klasą a dzisiaj to jakoś... ta...  No, bahus...

  • Autor: bahus Data: 2014-02-07 19:44:48

    To żartobliwa gra słów, a nie przytyk ...przeczytaj uważnie...

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-02-08 07:39:52

    W takim razie nie wyłapałam, sorka. :)

  • Autor: a. Data: 2014-02-08 13:20:12

    Też się długo zastanawiałam i to dopiero jak bahus napisał, że to gra słów, ale jak już załapałam, to stwierdzam, że z niego świntuch jest (znaczy facet typowy ;P).

  • Autor: justecpio Data: 2014-02-03 07:05:43

    Oj, źle Cie zrozumiałam <blondynka>, postaram się przepisy uzupełnić, skoro postanowiłam się ujawic to postaram się rozwinąć skrzydła :)

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-02-04 07:51:41

    Nie ma obowiązku dodawania na WZ przepisów, więc  nie musisz się śpieszyć :)

  • Autor: słodki buraczek Data: 2014-02-04 12:55:44

    Dokładnie to chciałam napisać

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2014-02-04 14:58:14

    To co z tego że nie ma obowiązku wstawiania przepisów, mam jednak nadzieję, że ludzie będą wstawiać nowe przepisy. Szkoda, że niektórzy zamiast zachęcać, zniechęcają.Chyba lepiej dla Wż , żeby było dużo przepisów, będzie większy wybór :)

  • Autor: słodki buraczek Data: 2014-02-04 17:38:12

    Nie każdy ma czas i ochotę na wstawianie przepisów, to po pierwsze. Do drugie nie każdy jest tak kreatywny, żeby mógł wnieść coś nowego i pożytecznego, bo i tak zaraz odezwą się głosy "po raz -enty przepis na XYZ". W swojej tzw. wużetowej książce kucharskiej mam kilka nieudostępnionych przepisów. Są to z reguły powtarzające się już przepisy w subtelnie innej wersji, więc nie widzę sensu, żeby wrzucać do wspólnego "tygla" więcej takich samych składników.      

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2014-02-04 18:07:01

    Skąd wiesz jakie przepisy ma autorka wątku, może ma stare babcine i nie muszą być takie same co Twoje.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2014-02-04 21:29:55

    Tego nie wiem. A skąd Ty wiesz, że właśnie są takie a nie inne?

    Stanęłam w obronie "bezprzepisowców". Nie trzeba każdego ścigać o wstawienie przepisu.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2014-02-04 21:47:18

    No fakt, dużo ludzi w dzisiejszych czasach,woli brać niż dawać..

  • Autor: as Data: 2014-02-02 17:59:16

    Nie ma możliwości szukania po ilości komentarzy, bo ilość nie musi oznaczać jakości. Co Ci przyjdzie z tego jak przepis będzie miał pełno komentarzy typu :"dodaję do ulubionych",  "muszę wypróbować", "jak długo i w jakiej temperaturze piec", "jakie wymiary ma mieć forma" lub 10 komentarzy że potrawa nie udała się. 

  • Autor: chmurki Data: 2014-02-02 18:03:47

    Mnie się pomysł podoba. Z pewnością dla wielu  osób byłaby to przydatna funkcja :)

    Pozdrawiam

  • Autor: gosiaw70 Data: 2014-02-09 22:07:41

    popieram,lubie wyszukiwać po popularności.

  • Autor: crisen Data: 2014-02-02 19:58:58

    W tym gąszczu czasem dobry przepis jest jeszcze nie wypróbowany i nie ma komentarzy.

    Można  szukać wg własnych upodobań i smaków ..Każdy ma inny smak jeden powie pyszne a drugi ,że do niczego. 

  • Autor: iwett Data: 2014-02-03 16:21:34

    Prawda! Pamiętam zrobiłam karkówkę wg właśnie baaaardzo dużej  ilości pozytywnych komentarzy i mąż stwierdził,że gorszego g.....a dawno nie jadł. Więc te komentarze to tak nie do końca..... Każdy ma inny smak i trzeba to uwzglednić przy wyborze przepisów do wypróbowania!

  • Autor: Basialis Data: 2014-02-03 16:42:47

    O tak! Ja tez wiele.......szczegolnie ciast wywalilam, byly okropne....a komentarze super !Co nie znaczy, ze trafilam tez na przepyszne przepisy.Mamy rozne gusta i nie wszystkim smakuje to samo.

  • Autor: justecpio Data: 2014-02-04 07:06:06

    Wszystko rozumiem i zgadzam się z Wami, ale to, że byłaby taka możliwość nie oznacza przecież, że każdy musi z niej korzystać, każdy kieruję się innymi kryteriami, smakami, wyczuciem, chodzi o to by w tym gąszczu tysięcy przepisów była możliwość szybszego znalezienia tego czego szukamy, strona techniczna, wg ilości komentarzy, wg ostatnio dodanych, wg użytkowników, wg tematów itp.

  • Autor: makusia Data: 2014-02-04 10:52:02

    Wszystko rozumiem i zgadzam się z Wami, ale to, że byłaby taka
    możliwość nie oznacza przecież, że każdy musi z niej korzystać, każdy
    kieruję się innymi kryteriami, smakami, wyczuciem, chodzi o to by w tym
    gąszczu tysięcy przepisów była możliwość szybszego znalezienia
    tego czego szukamy, strona techniczna, wg ilości komentarzy, wg ostatnio
    dodanych, wg użytkowników, wg tematów itp.

    Wszystko jest, oprócz tych nieszczęsnych komentarzy:)

  • Autor: Ewelina1989 Data: 2014-02-04 18:28:19

    Moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Warto znaleźć przepisy, które mają dużo dobrych komentarzy. Zawsze to większa szansa, że coś się uda. Byłaby to dodatkowa opcja, a przecież jak ktoś nie chce to nie musi z niej korzystać.

  • Autor: iwett Data: 2014-02-04 18:34:03

    Ilość komentarzy.........hmmm no cóż na pewno przepis z 2000 roku będzie miał więcej komentarzy niż z 2013 roku. A co do smaku to nie wiadomo. Więc chodzi o ilość komentarzy ogólnie czy tych pozytywnych?

  • Autor: Ewelina1989 Data: 2014-02-04 19:36:46

    A najlepiej gdyby był jeszcze podział na pozytywne i negatywne.

  • Autor: oliwia4000 Data: 2014-02-05 21:50:02

    Bardzo dobry pomysł, jestem za.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2014-02-04 18:54:28

    Jak ktoś umie ugotować, to mu nawet przepis bez komentarza wyjdzie, a jak ktoś nie umie, to nawet 100 komentarzy nie pomoże.:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-02-04 19:30:50

    Tu nie chodzi o to czy umie czy nie tylko czy to smakuje większej liczby osób, być może pomogło by takie coś jak like na Facebooku. Tylko smakowało mi lub nie.

  • Autor: Ewelina1989 Data: 2014-02-04 19:35:06

    Dokładnie, dlatego myślę, że to bardzo fajna propozycja.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-02-07 19:28:17

    Pocieszę cię, że jak trochę posiedzisz na WŻ to zorientujesz się, czyje przepisy warto śledzić. 

    Jeśli chodzi o filtrację ze względu na ilość komentarzy, to pewnie nie chce się nikomu nad tym popracować.

    Od siebie radzę w wolnych chwilach patrzeć na ostatnie komentarze, na głównej stronie. Wyłapałam w ten sposób wiele fajnych przepisów.

  • Autor: Alll Data: 2014-02-08 09:29:48

    Dokładnie jest tak jak piszesz. Przyznam, że prawie nie zaglądam do polecanych. Piszę prawie, bo zdarzyło się to może 3-4 razy. Jeżeli otwieram jakiś przepis, to faktycznie, albo z ostatnich komentarzy, albo w wybranym dziale po ilości komentarzy. Patrzę też na zdjęcie.  Nie zawsze jednak to zdaje egzamin, bo kiedyś znalazłam bardzo fajny przepis na filet z kurczaka z sokiem pomarańczowym - blyskawiczny- Skopolendry. Nie było żadnych komentarzy ani zdjęcia. Zaintrygowała mnie nazwa.

  • Autor: heiworth Data: 2014-02-08 10:31:47

    Właśnie po Twoim pierwszym komentarzu zrobiłam pierwszy raz ten filet ....bardzo często wracam do niego ...przepis rozszedł się wśród moich znajomych ...ich znajomych ....i myślę ,że jeszcze dalej !

    Godny polecenia a wcale nim nie jest ....

    Dzięki za trafne znalezisko !

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-02-08 10:39:41

    No i właśnie tak to działa - wrzuciłam sobie kolejny fajny przepis do ulubionych! :)

    P.S. Szkoda, że w tak wielu przepisach nie ma zdjęć. Szczególnie w ciastach.

  • Autor: chmurki Data: 2014-03-03 12:11:37

    Wiele osób wyraziło swoje zdanie na temat Twojej propozycji, a czy otrzymałaś może odpowiedź na swoje pytanie "czy  można coś takiego zrobić". Prześledziłam wątek i nie mogę się doszukać :)  Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu