Forum

Oddam / Zamienię

przygarnę zbędne Wam roślinki :)

  • Autor: monika226 Data: 2014-04-02 19:25:59

    witajcie kochani, w tym roku zakładam ogród i przeraziłam się liczbą potrzebnych mi roślinek i ich ceną... jeżeli macie coś zbędnego to ja z chęcią przygarnę :) mogę się wymienić mam małą kolekcję Dalii... pozdrawiam was cieplutko

  • Autor: Wkn Data: 2014-04-02 21:30:19

    Mam kilka odmian skalniaków i co roku wysiewają mi się jak głupie śliczne różowo-białe orliki - i to w lesie, nie w ogrodzie :) Ale jak Ci to przysłać, ojej. Kurczę, wiesz - najlepiej, gdybyś uskubała trochę od sąsiadów - często gęsto się tam komuś coś rozrasta i może podebrać. Albo może ktoś z Żarłoczków mieszka w pobliżu. Przypomnisz, skąd jesteś (wiem, wiem, że ja wszystko powinnam wiedzieć, ale... nie wiem...).

  • Autor: monika226 Data: 2014-04-03 17:34:47

    mieszkam na pomorzu... mam w pobliżu 1 sąsiadkę i już ją oskubałam :) a gdybym ładnie się uśmiechnęła do Ciebie to byś mi wysłała te orliki pocztą? chyba jakby były dobrze zapakowane nic by się im nie stało... mogę się wymienić na coś co by Ciebie interesowało... pozdrawiam

  • Autor: Wkn Data: 2014-04-03 17:48:23

    Orlików nie przyślę Ci pocztą, no coś Ty - toż one wypuszczają przecudne małe czarne miliony nasionek, gdy przekwitną, więc nie trzeba ładować całej rośliny do paczki :D

    A przekwitają całkiem niedługo, bo to późnowiosenne a nie letnie kwiatki :) Obiecuję nazbierać w woreczek strunowy i dostaniesz paczuszkę - o ile dobrze pamiętam na przełomie maja i czerwca :) Będziesz miała w przyszłym roku całą grządkę młodych orliczków :)

    Będę pamiętać, ale gdyby się zdarzyło, że do końca maja nie poproszę Cię o adres wysyłki, przypomnij mi się na wkn@wkl.pl :) Nasionka pozbieram na pewno :)

    pozdrawiam

  • Autor: monika226 Data: 2014-04-03 18:13:45

    no to super przypomnę się na pewno :) dziękuję bardzo

  • Autor: Wkn Data: 2014-06-09 08:37:22

    No cześć, nasionka moich różowo-białych orlików powolutku dojrzewają w cieniu rosnących nad nimi sosen. Czy mam je dla Ciebie zebrać za tydzień i wysłać? Jeśli tak, to poproszę o adres na PW :)

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-04-03 06:52:17

    Też wydaje mi się, że najlepiej wymienić się z kimś, kto mieszka w pobliżu, bo w transporcie  różne rzeczy się mogą wydarzyć. My z koleżanką robimy w ten sposób, że ona kupuje jeden kwiatek, a ja  inny i potem wymieniamy  się sadzonkami lub nasionkami. Podobnie warzywami / paczka   na pół/. pozdrawiam.

  • Autor: MARTA84 Data: 2014-04-10 09:42:55

    czy ja tez mogę prosić o nasionka w zamian mam lilie i mieczyki rożne kolorki

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-04-10 13:16:48

    Nie wiem, czy to było do mnie, czy do Wkn, Ale jeżeli do mnie, to mogę nazbierać orlików biało- różowych, goździków brodatych, portulaki i fiołków wonnych. Mam też kilka kolorów irysów, lilie, tojeść żółtą i trochę takich na skalniaki. Tylko ciekawe, jak zniosły by transport. Mogę też zaoferować doniczkowe- anturium czerwone, biały skrętnik,choję, żółte i ciemnoróżowe kalanchoe, grudnik różowy, a także odrosty amarylisów< kupiłam pod taką nazwą, ale wydaje mi się, że to zwartnice>. Pozdrawiam.

  • Autor: hope30 Data: 2014-04-10 13:28:39

    z transportem(w paczce pocztowej)nie powinno być trudności.Sama kupuję przez internet roślinki na ogród i dojeżdżają do mnie w stanie nienaruszonym...Ważne dla mnie jest też to,że korzystam ze sprawdzonych już wcześniej sklepów internetowych... To nie reklama....ale bardzo duże zakupy robię zawsze u nich: www.cebule-kwiatowe.pl..mają dość przystępne ceny..

    chętnie wymienię się również np.nasionkami...(miks kolorów lewkonii,lwiej paszczy,orlików,portulaki,floksów itp..)

  • Autor: monika226 Data: 2014-04-10 21:23:06

    Czy ja mogę odkupić od Pani sadzonkę fiołka wonnego i portulaki? chyba że chciałaby Pani jakieś roślinki na wymianę?

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-04-10 21:44:36

    Portulaka to roślinka jednoroczna, która u mnie sama się wysiewa, więc proponuję nasionka, bo roślinki są bardzo delikatne i wątpię aby przetrwały podróż. Ale czemu nie spróbować? Jak wyrosną mogę wysłać, tylko muszę wiedzieć gdzie. Fiołki oczywiście też. Pozdrawiam.

  • Autor: monika226 Data: 2014-04-11 11:03:14

    priv :)

  • Autor: Lea2 Data: 2014-04-11 00:58:56

    Ja chętna jestem na choję, skrętnika i fiołki wonne. A inne informacje na pw. :)

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-04-11 16:28:50

    Czekam na adres. Mam wysyłać przed czy po świętach?

  • Autor: monika226 Data: 2014-04-11 16:31:52

    wysłałam priv :)

  • Autor: monika226 Data: 2014-04-10 21:16:05

    jestem chętna na wymianę :) niech Pani powie czego poszukuje- być może to u mnie rośnie :)

  • Autor: MARTA84 Data: 2014-04-10 21:26:17

    Ja proponuje tak jak pisałam lilie różne  wszystkie kolory mieczyków jak tylko wyrosną jesienna zrobię jakies zdjęcia to wyśle  zainteresowane niech piszą na prv.

Przejdź do pełnej wersji serwisu