Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Maciejka

  • Autor: 33lorelai Data: 2014-04-16 11:16:19

    był wątek o petuniach i przypomniał mi że miałam się poradzić...-jak w tytule- chodzi o maciejkę-kiedy najlepiej wysiać (do skrzynki balkonowej) i czy po wzejściu przerywacie troszkę młode siewki ? Czy pozwalacie rosnąć wszystkim jak leci? Słyszałam żeby dosiewać w różnych odstępach czasu, aby cieszyć się pięknym zapachem kwiatków jak najdłużej-czy ktoś z Was tak próbował??? Każda porada mile widziana;)

  • Autor: hope30 Data: 2014-04-16 13:26:51

    Odnośnie wysiewu do skrzynek... Ja zawsze wysiewam np. 2 rządki,a za półtora tygodnia kolejne 2...Lub 1 rządek i co tydzień sukcesywnie po kolejnym jednym rządku...W gruncie sieję tak samo...Co  tydzień dosiewam kolejny rządek-tym sposobem mam maciejkę przez całe lato...

    Siewek nie przerywam, ani nie pikuję...Staram się nie siać bardzo gęsto...

  • Autor: 33lorelai Data: 2014-04-16 14:17:36

    dziękuję! a kiedy pierwszy wysiew-już można czy jeszcze poczekać lepiej do maja???

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-04-16 15:59:27

    Robię tak jak hope 30. Nigdy nie wysiewałam do skrzynek, ale myślę, że możesz je przykryć gdy będzie bardzo zimno, jeżeli to oczywiście nie problem. Ja sieję na początku maja, ale ja z północno-wschodniej  Polski jestem, to wiadomo syberia< specjalnie małą literą>

  • Autor: hope30 Data: 2014-04-16 16:15:49

    POŁUDNIOWY ZACHÓD- to u mnie...:)

    już mam posianą w gruncie-na razie tylko 2 rządki...Nasiona mają to do siebie,że w ziemi nie zmarzną....Będziesz tylko dłużej czekała ze wschodem.....Poleżą sobie ciut dłużej w ziemi zanim wykiełkują....ja tam do maja nie czekam....w sobotę pikowałam pomidory ,paprykę, brukselkę ,brokuły i część kwiatów na tarasie...i od tamtej pory wszystko stoi na tarasie...a wczoraj miałam gradobicie co chwila....

  • Autor: 33lorelai Data: 2014-04-16 19:33:16

    dziękuję Wam !W takim razie ja też wysiewam,nie będę czekać,zawsze mogę otulić lub wnieść na noc o domu...pozdrawiam serdecznie!

Przejdź do pełnej wersji serwisu