Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Ogródek na balkonie

  • Autor: Tadzinek Data: 2014-04-22 17:05:48

    Kochani, myślę że już najwyższy czas na siewy. W ubiegłym roku na próbę wysiałem, rozsadziłem na balkonie poza kwiatami także miniaturowe pomidorki. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania.

    W tym roku postanowiłem poza pomidorkami wysiać lubczyk, papryczki chili, narazie kiełkują w żłobku na parapecie.

    A co Wy uprawiacie na swoich balkonach?

  • Autor: iwciaG Data: 2014-04-22 17:42:24

    Ale dziecinki piękniaste...... będziesz miał przyjemne widoki i pyszne doznania z własnej plantacji....:)

    Ja też w donicach uprawiam, co roku koktajlowe różniaste i papryczkę chili, bo pięknie zdobią taras....:)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-04-22 18:04:39

    Jak w prawdzie nie na balkonie ale też w donicach (z racji posiadania psów). Pomidory koktajlowe - w tamtym roku obrodziły jak wściekłe. Poza tym bazylia w doniczkach - zielona i fioletowa (czarna?). W tym będą pomidory koktajlowe i normalnej wielkości - czarne. 

  • Autor: pwyso Data: 2014-04-22 18:28:50

    ... ja tam mam szklarnię

  • Autor: iwciaG Data: 2014-04-22 18:40:36

    ....tak, tak i Twoje pomidory mają moc.....

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-04-22 19:10:50

    Chwalipięta! I sknerus!

  • Autor: Gluba666 Data: 2014-04-22 19:13:12

    ... ja tam mam szklarnię

    Oj, lubię w niej posiedzieć i sobie poczytać...

  • Autor: pwyso Data: 2014-04-22 19:20:59

    każdy czyta tam gdzie lubi

  • Autor: Tadzinek Data: 2014-04-23 10:57:00

    Jak w prawdzie nie na balkonie ale też w donicach (z racji posiadania
    psów). Pomidory koktajlowe - w tamtym roku obrodziły jak wściekłe.
    Poza tym bazylia w doniczkach - zielona i fioletowa (czarna?). W tym będą
    pomidory koktajlowe i normalnej wielkości - czarne. 

    Bazylię też wysiałem zdj. nr 5 (zapomniałem wymienić), czy ta fioletowa (czarna) ma inny smak?

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-04-23 12:53:52

    Sadzonki dostałam od koleżanki. Smak i zapach ma dokładnie ten sam. Przy zrywaniu troszkę brudzi palce, więc raczej do ozdabiania potraw niż do środka. Jeśli dostanę sadzonki, to wstawię zdjęcia. :)

  • Autor: marzena89gb Data: 2014-04-22 18:11:25

    Ja pomidorki koktajlowe do gruntu jak co roku , bazylia , rukola i inne warzywka z racji posiadania ziemi też, ale inspekt też mam i za tydzień może zjem właną rzodkiewkę i sałatę

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-04-22 19:08:28

    Ja rzodkiewkę i sałatkę już mam <z tunelu foliowego>. Tam też posadziłam już rozsadę pomidorów i ogórków, a w kolejce czeka papryka. Do gruntu też już wysiałam warzywka i teraz czekam aż wyrosną. Wszystkim dobrych zbiorów życzę.

  • Autor: mary50 Data: 2014-04-22 22:49:28

    A ja nie mam nic w ogródku i nic nie będę miała ,nawet w doniczkach.Do ogrodka przychodzą szopy pracze i wiewiórki po ich wizycie jest pobojowisko.Kwiatki w donicach tez maja za swoje ale pewnie im nie smakują bo jakos po kilku razach zostawiają w spokoju.Mialam w ogródku tez dmuchany basenik dla wnuczki to w nocy harcowaly w nim szopy a po kilku dniach potargaly i był koniec zabawy.Zazdroszcze Wam ze możecie cos wyhodować własnego.Maria 

  • Autor: makusia Data: 2014-04-22 23:33:42

    Pomidorki mnie skusiły, też posadzę :) 

  • Autor: majolika Data: 2014-04-23 11:07:34

    Tadziu, jakie fajne sadzonki! Ja w ubiegłym roku mój mały balkonik też zamieniłam w warzywnik. Sadzonki kupiłam na próbę  na majowej giełdzie ogrodniczej nieopodal. Miałam 3  krzaczki pomidorów. (najbardziej obrodziły koktajlowe), zioła, paprykę, wiszącą truskawkę i  buraka liściowego. Ten mi wyrósł na ogromny krzak!!!Nie nadążałam go obrywać)). W tym roku zaparłam się i też postwiłam na swoje sadzonki. Mam juz dorodne sadzonki pomidorków, ogórka, papryki i trochę ziółek. Resztę dokupię na targach)). W ubieglym roku posadziłam w donicach też kilka  słoneczników. Oczywiście nawoziłam dosć często organicznym nawozem do warzyw. Pod moim balkonem nie raz zatrzymywali się przechodnie i glośno cmokali, pozdrawiali mnie mówiąc, że im sie podoba-zwłaszcza te słoneczniki i kolorowa papryka. Pozdrawiam wszystkich ogrodników!

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-04-23 12:55:06

    O widzisz! Zapomniałam dodać, że też sobie machnęłam wiszące truskawki. :)

  • Autor: Tekla Data: 2014-04-23 17:19:36

    Pomidorki koktajlowe sprawdzają się i na balkonie i w donicy i w ogródku. W ubiegłym roku posadziłam 3 na rabatce z kwiatami. Owocowały aż do przymrozków. Były bardzo smaczne. Warto posadzić a sukces murowany.

  • Autor: bogdzia Data: 2014-04-23 18:04:49

    Bardzo to wszystko cudne i fajnie, że wykorzystujesz kawałek miejsca na uprawę. Ja właśnie dzisiaj posadziłam pomidory i paprykę w tunelu foliowym i wcianam już rzodkiewki i sałatę. Szpinak też już za moment będzie do zbioru.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-08-13 11:39:30

    Tadzinku, przepraszam, zapomniałam o fioletowej bazylii. Zrobiłam zdjęcia i nie wstawiłam.

    I przy okazji pochwalcie się, proszę, jak wam się udały zbiory balkonowe. U mnie zioła wyrosły fantastycznie, truskawki - porażka (chyba nie miał kto zapylać), pomidory miniaturowe - wsie zielone (pewnie zbędzie powtórka sałatki z tamtego roku). Czekam jeszcze, czy dojrzeją wynalazkowe pomidory fioletowe syberyjskie. Ponoć mają być ogromne, krzak ma prawie 2 metry "wzrostu". Jeśli dojrzeją, to się pochwalę.

  • Autor: majolika Data: 2014-08-17 11:33:59

    Ojej Dzanina!! Ja też mam ogródek balkonowy. Obowiązkowo kilka krzaczków pomidorków, burak liściowy, zioła i kwiaty dla parady)) Śmieszne, że ludzie zatrzymymują się pod moim balkonem i nie raz  mnie zagadują przy podlewaniu, ojej, jak pani to robi? Zabawne. Każdy może. Wyjątkowe zdziwienie budzą słoneczniki w donicy, które kwitną i nawet całkiem nieżle owocują.W tym roku-na próbe-posiałam kabaczki-  haha- nie nadążam zbierać)). Papryka cudowna!Tylko ogórki mi nie wyszły, może gatunek nie taki dobrałam.Oczywiście nawozić trzeba  obficie, ale organicznym  nawozem, bez chemii.Robaki zwalczam papierosami))Rozpuszczonymi w wodzie i podlewam tym ziemię i spryskuje co kilka dni profilaktycznie.

  • Autor: iwciaG Data: 2014-08-21 19:30:41

    Zbiory wprawdzie nie balkonowe, ale Tarasowe.....:)

  • Autor: makusia Data: 2014-08-21 20:11:06

    Iwciu, jak się nazywają te żółte, podłużne pomidorki? 

  • Autor: Teresa40 Data: 2014-08-21 20:34:26

    • Witam ! Pozwolisz Iwciu ze odpowiem Makusi,sama bylam ciekawa co to za odmiana. 
    • Podejrzewam ze to jest  - ‘Perun’ – odmiana plenna, pomidory koktajlowe polecane do uprawy amatorskiej. Tworzy żółte owoce o gruszkowatym kształcie.
    • W nastepnym sezonie bede chciala nabyc nasionka tej odmiany.Obecnie mam czerwony koralik,ktory sam sie wysiewa z roku na rok i jest go wszedzie pelno,rosnie nawet na duzej kupie kamieni zbieranych z ogrodu.
    • W zeszlym roku wkladalam je do sloikow w zalewie oraz robilam przecier. Wyszly naprawde super.
    • Pozdrawiam.

  • Autor: majolika Data: 2014-08-24 15:57:36

    Ja w tym roku na mojej balkonowej uprawie posadziłam  miedzy innymi -z sadzonek kupionych na  targach ogrodniczych- te zółte, gruszkowate. Są pyszne w smaku, ale opadają często zielone(ja je zbieram i dojrzewają potem w słońcu na parapecie)). Może popełniam jakiś błąd w uprawie.Nawożę je nawozem organicznym specjalnym do pomidorów, kupionym w sklepie ogrodniczym. Może  innych wymagań nie spełniam))

  • Autor: makusia Data: 2014-09-16 14:27:16

    Dziękuję Tereso:)

  • Autor: iwciaG Data: 2014-08-25 19:59:39

    Makusiu kupuję sadzonki co roku na targowisku i u nas mówimy koktajlowe żółte gruszeczki..... Jakoś nie pytam o nazwę, bo zawsze są takie jak trzeba.....:)

  • Autor: makusia Data: 2014-09-16 14:26:30

    Dzięki Iwcia :)

  • Autor: heiworth Data: 2014-08-22 07:44:59

    Iwcia ,też mam pomidorki w doniczkach a na przyszły rok zastanowię się nad papryczką (miałaś może kiedyś paprykę ?),z pomidorków jestem bardzo zadowolona ,mam i mniejsze i parę krzaków kolorowych i w paski , większych ...

  • Autor: Teresa40 Data: 2014-08-24 20:26:39

    Mam 14 doniczek z papryczka chili,korzystam z niej juz jakis miesiac.Jest piekielnie pikantna,nie tyle sam owoc co nasionka, wystarczy wrzucic pare do wywaru np. zupy czy sosu i juz czuc smak.Mam żółtą i czerwona.Żółtej jeszcze nie probowalam ,mam nadzieje ze jest lagodniejsza.Jedno jest pewne ze warto ją miec.

  • Autor: heiworth Data: 2014-08-24 21:06:24

    Ooo ...to bardzo dziękuję za informacje,w przyszłym roku na pewno będę je mieć ,bo już jakiś czas za mną chodzą :)

  • Autor: iwciaG Data: 2014-08-25 20:04:14

    Oooo jakie ładne..... dosłownie myślałam, że masz moje zdjęcie....hi hi

    Co roku sadzę do donic papryczki chili. Te których nie zużyję, suszę w całości i do słoiczka, a potem do zupki gulaszowej....Mmmm Polecam, bo są łatwe w uprawie i ślicznie zdobią taras takie strąki...:)

  • Autor: Teresa40 Data: 2014-08-26 20:50:36

    Wczoraj robilam przecier pomidorowy z moich pomidorkow koktailowych,jak narazie jest rzadki ale jeszcze jutro go posmaze z pol dnia i bedzie dobry.Do zupy ,sosu czy makaronu idealny i o niebo lepszy niz sklepowy koncentrat.Naprawde warto sprobowac jak ktos ma duzo pomidorkow,prosze sie nie zrazac duza iloscia soku czy nasionek, latwo mozna sobie poradzic z tym.

  • Autor: heiworth Data: 2014-08-30 12:54:14

    Iwcia ...a to mój dzisiejszy zbiór :) ...polecam nie zdecydowanym ,bo warto :) ...

  • Autor: makusia Data: 2014-09-16 14:28:15

    Cudnie ;)

  • Autor: Armenika Data: 2014-09-01 14:48:45

    W tym roku można okrzyknąć mnie Panią Pomidorką :) Mam na balkonie koktajlówki, żółte, bawole serce i malinówkę. Poza tym papryczka i zioła. Wszystko super obrodziło.

  • Autor: gotujrun Data: 2014-09-16 13:05:27

    Jak na blok, to wygląda to bardzo dobrze:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu