Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

8 kilogramów w 2 miesiące

  • Autor: argennia Data: 2014-04-25 19:36:54

    Tyle na razie schudłam... wychodzi 1 kg na tydzień - tak podobno powinno być. Mam wiele do zrzucenia, po 2 ciążach jest ciężko. Nie stosuję w zasadzie żadnej diety. Jem normalne śniadanie takie jak zwykle, potem obiad, czasem są między tym tzn. jakieś jabłko, jogurt... Obiad też bez specjalnych wyrzeczeń czyli normalnie, smażone, pieczone, ale... ostatni posiłek w moim żołądku ląduje przed 18 w postaci jakiś płatków w jogurcie, czy bułki ziarnistej z czymś tam. Nie ćwiczę, czasem wyjdę wieczorem na kije na niecałą godzinę i tyle i.... wyrzuciłam z jadłospisu słodycze.

    Po co to piszę ???

    Po to żebyście wiedzieli, że nie ułatwiacie utrzymania wagi wrzucając coraz ciekawsze przepisy... :D No i po to, żeby osoby chcące też zrzucić parę kilo wiedziały, że to nie jest takie trudne.
    Po świętach mam 1,5 kg na plusie, ale damy radę.

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-25 19:43:23

    Przez dwa dni( święta) przytyłaś1,5 kg? Rety to JOJO jak nic
    coś ty jadła ?

  • Autor: argennia Data: 2014-04-25 19:49:17

    Do tego doszły jeszcze kobiece sprawy, o których tutaj akurat nie miała zamiaru pisać, a wtedy jak wiadomo woda się w organizmie zatrzymuje itd... więc proszę cię... wiem co to JOJO.

  • Autor: powsinoga Data: 2014-04-27 14:46:40

    argennia - nie odpowiadaj atakującym, szkoda Twoich nerwów, gdy ktoś chce Cię poniżyć. Ja Ci gratuluję :) Zmiany wagi mogą zależeć tak jak pisałaś - od zatrzymania wody w organizmie, w II połowie cyklu miesięcznego. Rób swoje, brnij do przodu, życzę Ci samozaparcia i wytrwałości! :)

  • Autor: makusia Data: 2014-04-25 19:51:34

    No kochana, to portal kulinarny, więc licz się z tym, że tutaj same pyszności :)) 

    Życzę wytrwałości, której i mnie trzeba :)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-04-25 20:28:33

    Trzymam bardzo mocno kciuki. Jesteś dzielna, dziewczyno!

  • Autor: bc Data: 2014-04-25 21:15:05

    No to prawie jak ja ;) Mam duży nadbagaż po 2 ciążach...Jednak ja stosuję dietę ubogoenergetyczną i smażonego akurat nie jadam. Schudłam 14 kg od stycznia, więc tak łatwo mi nie idzie jak Tobie...Po Świętach bałam się wejść na wagę, ale niepotrzebnie, bo nic nie przytyłam (haha również "z kobiecymi sprawami").

    A przepisy na WZ przeglądam codziennie i tylko dodaję do ulubionych smakowite ciasta :)

    Tobie gratuluję sukcesu i życzę dalszych!

  • Autor: MARTA84 Data: 2014-04-25 22:49:14

    Ja po 3  ciążach schudłam bardzo fajnie  jem tylko w małych ilościach przerzuciłam  się  na wodę nie gazowana waga sama spada :)

  • Autor: marzena89gb Data: 2014-04-26 10:08:52

    Ja również jestem na diecie podobnej do Twojej . Przez 2,5 mies. Schudłam 6 kg. Być może to nie za wiele , jednak cel , który sobie założyłam do świąt osiągnięty , także jestem z siebie zadowolona. Założyłam sobie , że jak schudnę 2,5 kg na miesiąc , to będzie bardzo dobrze i tego się trzymam. Życzę powodzenia w utrzymaniu wagi Wszystkim, którzy są na diecie.

  • Autor: rdzina Data: 2014-04-26 15:20:43

    Tyle na razie schudłam... wychodzi 1 kg na tydzień - tak podobno powinno
    być. Mam wiele do zrzucenia, po 2 ciążach jest ciężko. Nie stosuję w
    zasadzie żadnej diety. Jem normalne śniadanie takie jak zwykle, potem obiad,
    czasem są między tym tzn. jakieś jabłko, jogurt... Obiad też bez
    specjalnych wyrzeczeń czyli normalnie, smażone, pieczone, ale... ostatni
    posiłek w moim żołądku ląduje przed 18 w postaci jakiś płatków w
    jogurcie, czy bułki ziarnistej z czymś tam. Nie ćwiczę, czasem wyjdę
    wieczorem na kije na niecałą godzinę i tyle i.... wyrzuciłam z jadłospisu
    słodycze. Po co to piszę ??? Po to żebyście wiedzieli, że nie
    ułatwiacie utrzymania wagi wrzucając coraz ciekawsze przepisy... :D No i po
    to, żeby osoby chcące też zrzucić parę kilo wiedziały, że to nie jest
    takie trudne. Po świętach mam 1,5 kg na plusie, ale damy radę.

    Witam ,od 20 lat nie jem kolacji ostatni posiłek ok godziny 17 -18 jem ,słodycze jem wszystko. Wagę mam bez zmian nie czuję głodu .nigdy nie ważyłam więcej niż 55kg ,kłamię ważyłam 60 kg w 9 -tym miesiącu ciąży ,dla mnie dieta to śmiechu warte ,racjonalne odżywianie to jest to  .POWODZENIA

  • Autor: marzena89gb Data: 2014-04-26 16:07:15

    To jesteś szczęściarą i nie zrozumiesz kogoś , kto ma nadwagę nie z obżarstwa , ale z innych wielu powodów , choćby nawet ze słabej przemiany materii. Jedni mogą jeść tłusto i słodko i nie przytyją , a inni muszą się pilnować. 

  • Autor: ja-żaba Data: 2014-04-26 17:44:49

  • Autor: małpiatka Data: 2014-04-26 19:18:31

    Słaba przemiana materii to głównie zasługa źle pojętej diety, czyli głodzenia się. Tłumaczenie, że jedni mogą jeść tłusto i słodko jest drogą donikąd.. Sęk w tym, by pojąć, że to po prostu nie służy naszemu zdrowiu, waga jest kwestią wtórną. Niestety wiele osób ma "marzenia" rzędu, by "żreć" i być szczupłym. Absurd. 

  • Autor: Wróbelek Data: 2014-04-27 17:46:12

    znam taką osobę osobiście, zawsze był z niej chudzielec a apetyt miała niesamowity. Może jeść wszystko w ilościach dowolnych a waga ani drgnie.

    Znam taką osobę osobiście, zawsze był z niej chudzielec a apetyt miała niesamowity. Może jeść wszystko w ilościach dowolnych a waga ani drgnie. Taką ma przemianę materii.

    Także potwierdzam, że tacy szczęściarze istnieją :)

  • Autor: małpiatka Data: 2014-04-27 17:59:32

    W ani jednym fragmencie swojej wypowiedzi tego nie zanegowałam. Również takich znam. Neguję jednak jakikolwiek pozytywny wpływ na nasze organizmy wynikający z zasady "żrę wszystko, bo mogę".

  • Autor: bea39 Data: 2014-04-27 18:43:02

    Do pewnego wieku byłam szczupła a nawet wręcz chuda.Przy tym samym trybie życie( nie znosze tłustego, po prostu nie zjem, duzo warzyw i owoców) pięć posiłków dziennie ( nie żre cokolwiek sobie wyobrażąsz) jestem aktywna fizycznie.A jednak z dodatkowymi latami przybywa mi wagi.I niestety jest to słabnięcie przemiany materii. Każdy lekarz Ci to powie.

    A zakładanie,że otyli są otyli bo żrą bez opamietania ( i oczywiście Ty wiesz lepiej co i jak jedzą) jest co najmniej obraźliwe.

  • Autor: małpiatka Data: 2014-04-28 08:47:48

    Chyba Cię trochę poniosło.. Zakładam, że ostatnie zdanie Twojego postu nie jest skierowane do mnie, bo ja w swoim nigdzie nie zamieściłam tego, co mi zarzucasz. Pozdrawiam.

  • Autor: agacia3323 Data: 2014-04-26 21:18:50

    to i ja należę do tych szczęściar,mam nadzieje,że nigdy nie będę musiała stosować żadnych diet,odmawiać sobie jedzenia to najgorsza rzecz na świecie....

  • Autor: powsinoga Data: 2014-04-27 14:48:31

    a co wnosi Twój wpis do wątku? Zdołować autorkę i pokazać, że to, co ona musi wypracować nie zawsze miłymi ograniczeniami siebie samej, inni mają bez mrugnięcia okiem?

  • Autor: agacia3323 Data: 2014-04-27 15:20:45

    latasz po tych wszystkich wypowiedziach jak prawdziwa powsinoga i każdego pouczasz,żyjemy w wolnym kraju i będę wygłaszać swoje zdanie kiedy i gdzie chcę:)miłego długiego majowego łikendu,

    ps.u mnie nie będzie miły:(

  • Autor: ja-żaba Data: 2014-04-26 17:46:14

    Brawo! Serdecznie gratuluję i życzę wytrwałości. Cel uświęca środki:)

  • Autor: argennia Data: 2014-04-26 21:53:01

    Powiem tak... jeśli ktoś nigdy nie miał problemów z wagą, zawsze będzie mówił o osobach z nadwagą, że to z zaniedbania, ze złej diety, że jedzą jak świnie itd... otóż nie drogie szczupłe Panie. Nawet nie wiecie jak bycie grubym potrafi boleć i utrudniać życie. Czasem mam wrażenie, że każdy SZCZUPŁY jest ekspertem w dziedzinie zdrowego żywienia. 

    Dziękuję za dobre słowa i wsparcie.

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-26 22:14:13

    Ja  dzisiaj idąc na spacer, widzę idące trzy dziewczyny, Dwie szczupłe, jedna gruba,Grubaska wlecze się za tamtymi, podjadając zapikankę wielkości mojej nogi,,,
    Ot takie moje spostrzeżenie, że grubi tyją z powietrza...

  • Autor: agacia3323 Data: 2014-04-26 22:20:00

    wczoraj oglądałam program na tvn style "półtonowy tata" czy jakoś tak,dziecko 4 miesieczne mamusia hamurgerem karmiła,ja nie mam nic do ludzi otyłych ale często właśnie widzę co jadają tacy ludzie,same tuczące rzeczy.

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-26 22:24:22

    A operacyjne zmniejszanie żołądka, to co? Z czego się rozciągnął jak wiadro... nie z żarcia?
    Gadanie jacy oni są biedni, nikt ich nie rozumie...MŻ i tyłek z kanapy!!

  • Autor: bea39 Data: 2014-04-27 09:46:07

    A dlaczego wszystkich z nadwagą wrzucasz do jednego wora?

    Otyłość powstaje nie tylko z nadmiernego jedzenia.I nawet nie wiesz jakw takim przypadku potrafi zaboleć powiedzenie: mniej żryj i tyłek z kanapy.

  • Autor: dorotaibasia Data: 2014-04-27 11:45:42

    ...obyś całe życie cieszyła się dobrym zdrowiem...często punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

  • Autor: powsinoga Data: 2014-04-27 14:49:20

    aż mi zabrakło fejsbookowego "lubię to" :) Podpisuję się pod Twoimi słowami :)

  • Autor: makusia Data: 2014-04-27 15:30:10

    ...obyś całe życie cieszyła się dobrym zdrowiem...często punkt widzenia
    zależy od punktu siedzenia

  • Autor: powsinoga Data: 2014-04-27 14:21:44

    Prawdziwy pokaz krótkowzroczności. Bardzo łatwo kogoś oceniać, gdy samemu nie ma się problemów. "jak można do tego dopuścić" "wystarczy Mż". Wiesz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Grubi/łysi/zezowaci i inni "inni" budzą Twoje obrzydzenie, to lepiej zamilknij, niż masz komuś zrobić przykrość.

    Autorko tematu, gratuluję! Pięknie Ci idzie, takie tempo chudnięcia zmniejsza ryzyko jo-jo :)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-04-27 19:08:19

    Noooo, grazkaa dopiero wlazła na forum i już się popisuje mądrościami ludowymi i uszczypliwością. Smutne to.

  • Autor: małpiatka Data: 2014-04-27 07:43:33

    Z całym poszanowaniem Twojego problemu, ale jak sama zaznaczyłaś w poście otwierającym wątek Twoja nadwaga spowodowana jest ciążami, nie zaś problemami zdrowotnymi, hormonalnymi, etc. Niestety wiem z doświadczenia, nie swojego na szczęście, że w tym czasie kobiety uwielbiają sobie pofolgować. Jak stwierdziła moja bratowa z pierwszym dzieckiem w ciąży, że wreszcie może jeść do woli i nikt jej złego słowa nie powie i tak skończyła z wagą 27 kg na plusie. Ośmielam się zabrać głos w tym temacie, bo również rodziłam i trzy dni po porodzie ważyłam 1 kg więcej niż przed ciążą. Nie dlatego, że mam aż tak cudowną przemianę materii i należę do tych szczęśliwców, którzy mogą się obżerać. A dlatego, że odżywiałam się zdrowo, czyli tak jak zwykle. Niestety ogrom kobiet woli nie dopuszczać do siebie, że zapotrzebowanie kaloryczne w czasie ciąży wzrasta o jakieś 350 kcal, co tak naprawdę oznacza jedną kanapkę "na bogato". Zatem pociążowa nadwaga to zasługa jedzenia za dwoje.. Niemniej jednak życzę powodzenia i wytrwałości w zrzucaniu zbędnego balastu. Pozdrawiam.

  • Autor: rdzina Data: 2014-04-27 12:28:15

    Powiem tak... jeśli ktoś nigdy nie miał problemów z wagą, zawsze
    będzie mówił o osobach z nadwagą, że to z zaniedbania, ze złej
    diety, że jedzą jak świnie itd... otóż nie drogie szczupłe Panie.
    Nawet nie wiecie jak bycie grubym potrafi boleć i utrudniać życie. Czasem
    mam wrażenie, że każdy SZCZUPŁY jest ekspertem w dziedzinie zdrowego
    żywienia.  Dziękuję za dobre słowa i wsparcie.

    Witam, nie miałam zamiaru nikogo obrażać ,moja przemiana materii jest powiem tak w normie nie jakaś super po prostu w nornie staram się jeśc o wyznaczonych porach czyli 1 kanapka rano 1 kanapka o jednastej czasami zupa o 17- tej drugie danie to wszystko słodkie ciasto do kawy maksymalnie do 16- tej chodzę do pracy na nocki i drugie zmiany również więc na drugich zmianach o 19 -tej jak jest przerwa czasami banana zjem na nocach tylko kawa ,2 litry wody dzienne na pewno wypiję .Chciałam pogratulować  i stwierdzić fakt że dieta to absurd tylko normalne racjonalne odżywianie ma sens .

  • Autor: marzena89gb Data: 2014-04-27 12:41:12

    Zgadzam się , że diety to absurd, bo one działają tylko w czasie w którym ją stosujemy . Jeżeli nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych to nici z diety . Dlatego nie jestem na konkretnej diecie , tylko zmieniłam nawyki żywieniowe i zamiast 3 posiłków dziennie , jem pięć i nie odmawiam sobie niczego i chudnę . 

  • Autor: jantarka Data: 2014-04-27 17:34:10

    Moje gratulacje,sama wiem jak to ciężko.Trzymam kciuki za jeszcze.

  • Autor: madina99 Data: 2014-04-27 21:05:33

    Argennio,przede wszystkim gratuluję Ci chęci i samozaparcia,życzę wytrwałości w drodze do wyznaczonego celu i pozdrawiam Ciebie serdecznie.

  • Autor: argennia Data: 2014-04-27 21:20:08

    Dziękuję za słowa wsparcia.

    Swoją drogą ciekawa jestem czy po drugiej stronie mojego monitora siedzą naprawdę same zdrowo jedzące Chodakowskie

    Miłej nocki!

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-04-28 06:21:16

    Ależ oczywiście! Chyba nie wątpisz? A szczególnie te, najbardziej potępiające to na pewno są niebywałej urody!

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-04-28 07:58:44

    I w rozmiarze 34, który się nigdy nie zmienia.

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-28 12:24:21

    Oj! zazdrośnice! trzeba dbac o wygląd...nie tylko używać "perfum" koci zapach! Fuj.....

  • Autor: agacia3323 Data: 2014-04-29 22:00:22

    Gracha zapodaj swoje zdjęcie w bikini wtedy  będziemy zazdrościć albo powiemy Fuj...

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-04-30 05:52:45

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-04-30 09:19:24

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 10:39:34

    Ty agacina  się nie odzywaj, bo cię nikt nie pytał.... rybko:(((

  • Autor: agacia3323 Data: 2014-04-30 12:49:25

    nie agacina tylko agacia3323,i jeszcze jedna groźba na priv a będę zmuszona powiadomić admnistratora,i nie przystoi miss takie wiadomości prywatne wysyłać...buuuuuuuuuuuu

  • Autor: agulinia Data: 2014-04-30 09:15:45

    Powodzenia, trzymam kciuki :) Też jestem na diecie nie chudnę w takim tempie jak Ty, ale cieszę się, że waga idzie w dół a nie do góry :)
     

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-04-30 09:30:33

    A ja bym chciała, żeby choć trochę skoczyła<170cm i 49-52 kg i wyżej nic, żebym nie wiem ile jadła>. Niestety moja córcia ma nadwagę i to przy wyrzeczeniach i uprawianiu sportu. 2-3 kg to żadna nadwaga , a ona nie może schudnąć bo ma "taki genotyp" jak powiedział lekarz specjalista. To prawdopodobnie i tak cud, że nie jest otyła. Więc absolutnie nie zgadzam się z tym, że wystarczy się nie obżerać i więcej się ruszać, a kto tak myśli powinien rozejrzeć się uważniej wokół siebie i nie "mierzyć wszystkich własną miarą", bo to jest często krzywdzące. Autorce życzę wiele samozaparcia i sukcesów w gubieniu kilogramów!

  • Autor: argennia Data: 2014-04-30 16:15:51

    grazkaa ja bym chętnie zobaczyła jak wygląda 44-letnia babcia

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 16:22:09

    E tam, znam i młodsze... :) gdy ja będę miała 44 lata moje Starszaki będą miały po 22 lata, to już nie tragiczny czas na macierzyństwo.

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 18:30:03

    E tam, znam i młodsze... :) gdy ja będę miała 44 lata moje Starszaki
    będą miały po 22 lata, to już nie tragiczny czas na macierzyństwo.


    Bo te ładne i zgrabne szybko wychodzą za mąż hahahaa
    czasy się zmieniły, teraz babcie to nie chuścina na głowie, ale znajomośc języków obcych i kilku programów komputerowych....Wyobrażacie sobie młódki ( no nie takie całkiem) jaki ten XXI wiek okropny...

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 18:34:41

    Ładne wcale tak szybko za mąż wychodzić nie muszą, wręcz przeciwnie. :D Ja tam przed 30 małżeństwa nie polecam...

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 18:40:52

    A ja polecam... z córką chadzam jak z siostrą.... z wnuczką jak z córką....
    w sile wieku, zdrowa, "zarobiona"....czego chcieć więcej?

    ciszę się życiem i teraz otwieram własną firmę...

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 19:09:54

    Jak kto woli. Ja wolałam rozkładac zeszyty i odrabiać prace domowe. :D

    A gdy przez głupotę córek zostanę wcześnie babcią, cóż pomogę wychować, choć powiem szczerze, że wolę, by skończyły studia, zobaczyły, czego na prawdę chcą w życiu, zwiedziły kawał świata, zanim będą go zwiedzac z dziećmi, niech maja co opowiadać.

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-04-30 19:11:13

    To tak jak ja . A życie studenckie ?

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 19:12:41

    Jak kto woli. Ja wolałam rozkładac zeszyty i odrabiać prace domowe. :D


    Z tym że ja mam wciąż jednego i tego samego męża
    a ciebie już drugi rozkłada hahahaha

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 19:14:01

    Oh....

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-05-01 19:03:44

    Zastanawiam się, ile jeszcze osób musi obrazić, żeby jej moderatorzy gębę przymknęli. :(

  • Autor: Bahati Data: 2014-05-01 19:50:52

    Widocznie nie wszystkich obrażać nie można. Life... brutal... itd... 

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 19:14:04

    Jak kto woli. Ja wolałam rozkładac zeszyty i odrabiać prace domowe. :D A
    gdy przez głupotę córek zostanę wcześnie babcią, cóż
    pomogę wychować, choć powiem szczerze, że wolę, by skończyły studia,
    zobaczyły, czego na prawdę chcą w życiu, zwiedziły kawał świata, zanim
    będą go zwiedzac z dziećmi, niech maja co opowiadać.


    Oj bahati wiele mądrości to ty się nie nauczyłaś w tych Włoszech- coś słabo kumata jesteś

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 19:44:12

    No cóż, nie każdy musi być zaraz geniuszem. Cóż poradzę, taki los. Dobrze, że umiem do trzech liczyć, to dzieci nie pogubię. 

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 19:51:03

    No cóż, nie każdy musi być zaraz geniuszem. Cóż poradzę,
    taki los. Dobrze, że umiem do trzech liczyć, to dzieci nie pogubię. 


    No nie wiem ...jak w takim tempie, będziesz mężów zmieniać...to kto wie?
        moje, twoje, nasze...

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 19:53:57

    Nie... teraz gdybym miała zmieniać, wolałabym jednak miec żonę. Rudą, koniecznie rudą.
    Nie mogę mieć więcej dzieci, ale nie martw się, to nie problem dla mnie. 

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 19:55:38

    Nie... teraz gdybym miała zmieniać, wolałabym jednak miec żonę. Rudą,
    koniecznie rudą. Nie mogę mieć więcej dzieci, ale nie martw się, to nie
    problem dla mnie. 


    Problem to ty masz.. ale z tymi co już masz...

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 19:57:43

    Z dziećmi? Świetne uczennice, żadnych problemów wychowawczych, wszystkie mówia w trzech językach, są zdolne, ładne i lubiane. To jaki widzisz problem? Ach, oby wszyscy mieli takie problemy... :) 

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 20:01:58

    Z dziećmi? Świetne uczennice, żadnych problemów wychowawczych,
    wszystkie mówia w trzech językach, są zdolne, ładne i lubiane. To
    jaki widzisz problem? Ach, oby wszyscy mieli takie problemy... :) 


    A co niedawno pisałaś..że z jednej taki pieron... drze się cały czas
     jakaś nadpobudliwa i agresywna
      więc zamiast pisać brednie o czyjejś d...e, pilnuj swojej (nie całkiem takiej porządnej)smarkulo!!!

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 20:07:44

    Rok temu... tylko idiota czeka rok by rozwiązać problem  z dzieckiem, my ten okres daaawno mamy za sobą. dzieci dojrzewaja różnie, niektóre bardzo burzliwie, cóż, to naturalne. A co do mojej du*y to jest mega porządna, kawał porządnej du*y. Cieszę się ponadto, iż zauważyłaś, iż jestem od Ciebie znacznie młodsza. :) Pieron??? Cóż za wyszukane słownictwo! No ale mniejsza z tym, ten "pieron" jest najlepsza uczennicą w szkole, z testów miał 100% a są standaryzowane dla wszystkich uczniów klas drugich. Drugi "pieron" nieco gorzej sobie poradził, tylko 98%, liczę że podciągnie się w nauce do końca roku.

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 20:14:01

    Rok temu... tylko idiota czeka rok by rozwiązać problem  z dzieckiem,
    my ten okres daaawno mamy za sobą. dzieci dojrzewaja różnie,
    niektóre bardzo burzliwie, cóż, to naturalne. A co do mojej
    du*y to jest mega porządna, kawał porządnej du*y. Cieszę się ponadto, iż
    zauważyłaś, iż jestem od Ciebie znacznie młodsza. :) Pieron???
    Cóż za wyszukane słownictwo! No ale mniejsza z tym, ten "pieron" jest
    najlepsza uczennicą w szkole, z testów miał 100% a są standaryzowane
    dla wszystkich uczniów klas drugich. Drugi "pieron" nieco gorzej sobie
    poradził, tylko 98%, liczę że podciągnie się w nauce do końca roku.


    Cenzurki i procenty to nie wszystko!
    Poziom nauki we Włoszech- zerowy..
     W Polsce te twoje córunie ledwo na miernych uczyłby się...
    Obudz się! unieś tę d...ę z tego kamienia i zajmij się dziećmi( z problemami)
    bo cię ten stary Włoch za miedzę wyrzuci... hahhaa

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 20:23:10

    No patrz, moje dzieci opinię w polskim przedszkolu i zerówce miały doskonałą. Jeszcze poproszę, odczep się od mojej du*y. Nie martw się, do Ciebie nie pójdę, świat jest duży. A i pamiętaj- karma to suka, więc życzę Ci wszystkiego najlepszego, Ty mi nie musisz. Moje dzieci nie maja żadnych problemów. A moim największym jestes właśnie Ty, co świadczy bezsprzecznie o tym, że nie mam ŻADNYCH problemów, za to zdrową rozrywkę.

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 20:26:35

    Oj! biedna, kobita..na obczyźnie..
    bez znajomych, rodziny, z znienawidzoną teściową... smutne to twoje spaprane życie,
    ale trudno ( ja się cieszę) Wypluj jad bo się udusisz
    pa.. wyłączam kom...:(

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 20:32:06

    Jesteś żenująca. Ale to nic. Dobrze, że to ja jestem jadowita. Mi tam moje życie pasuje. Przyjaciół mam i tu i w Polsce, rodzinę... tylko jedna osobę w Polsce zostawiłam, za to zobaczymy się juz niedługo. Mam za to fajny widok z okna, chociaż tyle :D Obczyzna... a ty jestes przykuta do miejsca, gdzie Cię urodzono, ot "szerokie" horyzonty! Klimat, to się liczy! 





    Fajna babeczka, prawda???? :) jakoś tak znajomo "brzmi", nie sądzicie?   :D 

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 20:34:58

    Jesteś żenująca. Ale to nic. Dobrze, że to ja jestem jadowita. Mi tam moje
    życie pasuje. Przyjaciół mam i tu i w Polsce, rodzinę... tylko jedna
    osobę w Polsce zostawiłam, za to zobaczymy się juz niedługo. Mam za to
    fajny widok z okna, chociaż tyle :D Obczyzna... a ty jestes przykuta do
    miejsca, gdzie Cię urodzono, ot "szerokie" horyzonty! Klimat, to się
    liczy! Fajna babeczka, prawda???? :) jakoś tak znajomo "brzmi", nie
    sądzicie?   :D 


    Szkoda że nie z Twojego okna...
      kiedy ci się kończy wynajem?

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 20:36:55

    Książkę piszesz? O mnie? Jestem wzruszona.... Podać Cie też Pesel, numer buta? Imię kota? Myślisz, że kupić chałupę za milion euro jest tak łatwo (bo taniej w Rzymie nie znajdziesz czegoś większego od klatki na kanarka w przyzwoitej dzielnicy)? Może twoja firma będzie przynosiła w pierwszym roku AŻ takie zyski, czego Ci szczerze życzę. 

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 20:41:29

    O nie!... w Twoją szczerość to Ja nie wierzę..
    Bahati.. jak myślisz..jest sens malować dzisiaj paznokcie?

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 20:44:50

    Chyba jakoś to przeżyję. Tak mi się wydaje, idę pobiegać, żeby moja du*a nie była za duża, bo nie ogarniesz tematu zastanawiania się nad jej porządnością. :D

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 20:46:29

    Chyba jakoś to przeżyję. Tak mi się wydaje, idę pobiegać, żeby moja
    du*a nie była za duża, bo nie ogarniesz tematu zastanawiania się nad jej
    porządnością. :D


    O tej porze to ty lepiej siedz na niej...

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 20:47:42

    O nie, o tej porze w górach biaga się cudnie!

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 20:46:06

    A kogo to obchodzi???? Twoje paznokcie Twoja sprawa. 

  • Autor: powsinoga Data: 2014-04-30 20:46:00

    Bahati, odpuść sobie rozmowy z trollem. Szkoda Twoich nerwów i tłumaczeń.

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 20:46:53

    Ale to takie zabawne!!! :) A ja mam tak mało rozrywek tu, w tym złym kraju... :D

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 20:48:21

    Bahati, odpuść sobie rozmowy z trollem. Szkoda Twoich nerwów i
    tłumaczeń.


    Wolę być trollem, niż hejterem tak jak ty

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-04-30 20:53:54

    Drogie Panie pax, bo czytać "hadko".

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 20:55:28

    Drogie Panie pax, bo czytać "hadko".


    Co cię boli?

  • Autor: makusia Data: 2014-05-01 20:06:27

    Jesteś żenująca. Ale to nic. Dobrze, że to ja jestem jadowita. Mi tam moje
    życie pasuje. Przyjaciół mam i tu i w Polsce, rodzinę... tylko jedna
    osobę w Polsce zostawiłam, za to zobaczymy się juz niedługo. Mam za to
    fajny widok z okna, chociaż tyle :D Obczyzna... a ty jestes przykuta do
    miejsca, gdzie Cię urodzono, ot "szerokie" horyzonty! Klimat, to się
    liczy! Fajna babeczka, prawda???? :) jakoś tak znajomo "brzmi", nie
    sądzicie?   :D 

    I to bardzo... Bahati nie daj się prowokować, proszę ;) Dalsze kroki podejmą admini. 

  • Autor: Bahati Data: 2014-05-01 22:08:39

    Ależ mnie sprowokować wcale nie tak łatwo. :) Ech, starzeję się, poza tym nie mam czasu na głupoty, wybieram tatuaż. :)

  • Autor: makusia Data: 2014-05-01 22:52:57

  • Autor: jolka60 Data: 2014-05-02 11:27:16

    Mnie również.Może klon???

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 18:26:20

    grazkaa ja bym chętnie zobaczyła jak wygląda 44-letnia babcia

    No na pewno lepiej niż 31 letnia grubaska ( niezły tłuszczak z ciebie)

    Dopisano 14-04-30 19:32:49:

    Nie obżerać się

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 18:39:42

    Marzysz o banie, czy co??? Po co? Na WZ jest fajnie, dostosuj się do obyczajów i nie zachowuj się agresywnie, chyba, że zamiast dobrze się czuć w gronie Żarłoczków masz ochotę być "czarną owcą". Nie takie tu mieliśmy, uwierz mi i nie robi to już chyba na nikim wrażenia. Hej! Szkoda życia na złośliwości. :)

  • Autor: bea39 Data: 2014-04-30 18:50:21

    Bahati a czy te złośliwości nie wydają Ci się znajome?? :)  Chociaz chciałabym sie mylić.

    Chociaż może nasza nowa koleżanka uważa,że złośliwości to taki fajny lans i zdobędzie popularność?

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 18:59:20

    Bahati a czy te złośliwości nie wydają Ci się znajome?? :)  Chociaz
    chciałabym sie mylić. Chociaż może nasza nowa koleżanka uważa,że
    złośliwości to taki fajny lans i zdobędzie popularność?


    Nie jestem tu po to, żeby szukać pseudo znajomków
      za bardzo znam się na ludziach

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 19:09:03

    To dlaczego tu jesteś? Bo do wyszukiwania przepisów forum zbędne, do złośliwości zaś osiedlowy sklepik zazwyczaj wystarcza. każdy dysponuje jakąś wiedza o ludziach, podejrzewam więc, że nie jesteś z tą wiedzą odosobniona. 

  • Autor: agacia3323 Data: 2014-04-30 20:56:03

    jeszcze nikt nie zablokował tego świra???

  • Autor: grazkaa Data: 2014-04-30 20:58:01

    jeszcze nikt nie zablokował tego świra???


    OOOO!  pustak się zjawił?

  • Autor: agacia3323 Data: 2014-04-30 21:12:57

    oj Mamcia od dawna wiedzialam ,ze z Twoja psychiką cos jest nie tak,ale nie wiedzialam,ze jest tak źle,

    pozdrow biednego meża,ten to sie wycierpi chłopina:(

  • Autor: małpiatka Data: 2014-04-30 21:27:32

    Mam niestety takie samo przykre wrażenie.. Może ktoś z moderatorów zareaguje na niewybredne posty tej pani..

  • Autor: argennia Data: 2014-05-02 11:48:10

    Mam niestety takie samo przykre wrażenie.. Może ktoś z moderatorów
    zareaguje na niewybredne posty tej pani..

    Już poleciała...

  • Autor: ja-żaba Data: 2014-05-02 18:20:53

    Wróci jak bumerang

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-05-02 19:32:49

    Słuchajcie, nie można zakładać, że za każdym razem pojawia się ta sama osoba. Świat jest pełen przygłupów. Nie róbcie z tego teorii spisku.

  • Autor: ja-żaba Data: 2014-05-02 20:16:07

    WŻ jest jak narkotyk. Spróbujesz, posmakuje- nie będziesz chciał przestać:)

  • Autor: argennia Data: 2014-05-02 20:44:04

    Łatwo rozpoznać intruza po formie wypowiedzi...

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-05-03 07:11:42

    No to chyba ja myślę, że myślicie o kim innym, niż ja myślę, że myślicie. :) Forma formą ale interpunkcji się w dwa miesiące nie nauczyła.

    A zresztą.....   przykre, że założyłaś temat, żeby się pochwalić, bo coś osiągnęłaś, a taki smętny nieudacznik oblewa wszystkich pomyjami. :(

  • Autor: argennia Data: 2014-05-03 10:37:22

    Jest to przykre, ale mnie jakoś specjalnie nie ruszyło. Chciałam się pochwalić i to zrobiłam. Chciałam tym, którym też ciężko pokazać, że nie wiele trzeba, że nie trzeba się wszystkiego wyrzekać, by był jakiś efekt.

    Fajnie, że są tu takie osoby jak Ty, które potrafią powiedzieć dobre słowo

  • Autor: ja-żaba Data: 2014-04-30 19:13:52

    Moja pierwsza myśl była dokładnie taka sama. Niektórzy (wyjątkowe wyjątki)  zachowują się tutaj jak celebryci, nieważne jak się o nich mówi, ważne, żeby w ogóle mówiono:)

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-04-30 19:16:56

    Nie no, znowu jakaś"teoria spiskowa". Ale trzeba przyznać, że Pani "oblatana" w życiorysie.

  • Autor: Bahati Data: 2014-05-03 11:49:18

    Żadna teoria spiskowa, tylko taki mały upominek dla nowego użytkownika, ale chyba nie zdążyliśmy ze zbiórką funduszy, cóż może jak kupimy karton maści, to się jednak kiedyś przyda? :D

  • Autor: agus2404 Data: 2014-04-30 20:50:20

    Widać pan mąż zdjął bana na komputer ;>

  • Autor: annwis1 Data: 2014-05-03 08:13:04

    czy chodzi o Mamuśkę?

  • Autor: argennia Data: 2014-04-30 19:16:31

    grazkaa nazywaj sobie mnie jak chcesz. Widzę, że nie jesteś TU lubiana, więc ani mnie to nie szczypie ani nie drapie. Nikt TUTAJ nie zapytał ile ważę i ile mam wzrostu. Pojęcie "wiele do zrzucenia" dla jednych może oznaczać 5 kg, a dla innych 25 kg, tak więc...

    Firma powiadasz ? Hmmm... wiesz przeważnie Ci co nic nie osiągnęli w życiu na forach piszą o swoim bajkowym życiu, podróżach dookoła świata, willach i mercedesach.

  • Autor: powsinoga Data: 2014-04-30 20:42:52

    wow, niezły poziom zaprezentowałaś...

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 20:45:20

    Nie widać, dywan zakrywa ten poziom :D

  • Autor: neliada Data: 2014-04-30 20:45:30

    To już nie poziom,moim zdaniem to zupełne dno....  aż przykro

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 21:03:18

    Może sprezentujemy nowej użytkowniczce... najlepiej cały karton???? http://allegro.pl/masc-na-bol-dupy-i4176406818.html :D :D co by nie musiała o innych się martwić? To taka życzliwa osoba w końcu, co Wy na to? Mi ufać nie można, a i pazerna jestem, to powsinogo, organizuj zbiórkę funduszy, ok? :)

  • Autor: neliada Data: 2014-04-30 21:19:41

    Może sprezentujemy nowej użytkowniczce... najlepiej cały
    karton???? http://allegro.pl/masc-na-bol-dupy-i4176406818.html :D :D
    co by nie musiała o innych się martwić? To taka życzliwa osoba w końcu,
    co Wy na to? Mi ufać nie można, a i pazerna jestem, to powsinogo, organizuj
    zbiórkę funduszy, ok? :)

    Bahati  jesteś doskonała, a maść wymiata :)

  • Autor: jolka60 Data: 2014-05-03 10:45:39

    Bardzo użyteczna ta maść.

  • Autor: Bahati Data: 2014-04-30 20:51:27

    Nie wrzucam przepisów, nie kuszę!  :)
    Gratuluję, jeżeli czujesz potrzebę... chudnij i czuj się dobrze w swojej skórze! 

  • Autor: agus2404 Data: 2014-04-30 20:52:26

    Powodzenia życzę i wytrwałości :)

    Sama walczę z dodatkowymi 5 kg "dostanymi" w prezencie od tabletek.

    Ciężko idzie, ale walczę :)

    Żadnych diet, żadnych wyrzeczeń. Odstawiłam słodkie i wskoczyłam na orbitka :)

  • Autor: dominika11111 Data: 2014-05-28 11:41:17

    Najlepiej chudnąć po maksymalnie 1 kg tygodniowo. Ja tez chudłam na poczatku odchudzania się 5 kg miesięcznie a później, pod koniec po około 0,5 kg tygodniowo  więc maksymalnie 2 kg miesięcznie, ale bardzo dobrze jest chudnąc po woli. Mi udało sie 20 kg.

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-05-28 12:13:45

    A tego "operatora zurawia" to się je, czy tylko nim doprawia?. Brzydka reklama.

  • Autor: makusia Data: 2014-05-28 14:49:28

    A tego "operatora zurawia" to się je, czy tylko nim doprawia?. Brzydka
    reklama.

    Fakt, brzydka , już jej nie ma ;)

  • Autor: Gluba666 Data: 2014-05-28 14:51:19

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-05-29 08:17:43

    Czepiam się:

    A dlaczego usuwa się "operatora żurawia" a jednoczenie pozwala komuś funkcjonować z nickiem typu "swojskapiwniczka.pl" czy "piwnicazwinami.com.pl"?

    Cofam pytanie - wygląda na to, że konta zostały po paru dniach zablokowane. 

  • Autor: gotujrun Data: 2014-08-04 21:04:06

    Admin wie, co robić

  • Autor: fabia Data: 2014-09-29 21:36:42

    znałamm kogoś kto na łożu śmierci żałował że całe życie odmawiał sobie słodkiego ,dlatego jem zawsze to na co mam ochotę życie jest za krótkie żeby marnować je na diety

  • Autor: Mimi Data: 2014-10-13 10:30:21

    W sobotę wybrałam się z rodzinką w góry. Od miesiąca chodzę na fitness ostatni posiłek jem do 17 dużo jeżdżę na rowerku schudłam 6kg. Byłam przekonana że kondycyjnie jestem tak dobra ze taka Slęza to pryszcz. Po 200m prawie wyplułam płuca:))))) Przy którymś tam przystanku przebiegł koło mnie 60letni pan. Przebiegł!!! Mówię że wstyd ja połowę młodsza a co 100m mam zadyszkę przy zwykłym wchodzeniu . Pan na to: ''Wstyd to siedzieć w taką pogodę przed telewizorem''. Tak mnie podbudował ze weszłam na szczyt z uśmiechem na ustach:) Najważniejsze to zacząć i konsekwentnie trzymać się swoich zasad. Gratuluję!!!!!

  • Autor: as Data: 2014-10-25 23:04:46

    Po tym odchudzaniu może masz anemie? Może stąd tak słaba kondycja. Ja tak miałam rok temu. 

  • Autor: Bahati Data: 2014-10-13 10:39:20

    Mądrze! Mam plan żeby przed śmiercią zjeść jeszcze trochę smakołyków. 

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-10-13 11:22:19

    Trzeba założyć wątek czwartkowy dla tych, co jeszcze w trumnie się napiją i coś dobrego do gęby włożą. :D

  • Autor: makusia Data: 2014-10-22 13:45:17

    Żeby jeszcze można było przewidzieć tą śmierć :D

  • Autor: madina99 Data: 2014-10-26 18:08:21

    Ale smakołyki można przewidzieć :)

  • Autor: megi65 Data: 2014-10-25 23:37:34

    Ja ten plan już ciągnę prawie ..50 lat !! . Polecam wszystkim tym na łożu i tym co ... wstali z.... łóżka .

  • Autor: Halinkaa Data: 2014-10-22 07:46:33

    To duże wyzwanie, ale trzymam kciuki :)

  • Autor: madina99 Data: 2014-10-23 17:15:02

    Wcale nie chcę i znów mnie ubywa-w niecałe 2 tygodnie 2 kilo :(

  • Autor: Beneq Data: 2015-02-08 12:55:50

    8kg w 2 miesiace - to zdrowe odchudzanie sie. Wg specjalistow 4kg/miesiac to optymalna utrata wagi. Kolezanka polecila mi Therm Line Fast i wlasnie w styczniu zrzucilem z nim 4kg, bez praktycznie zmiany swoich nawykow zywieniowych. Jeszcze 3 takie miesiace i bede wazyc tyle, ile powinienem.

    Powodzenia dla wszystkich odchudzajacych sie!:)

  • Autor: żyrafy wchodzą do szafy Data: 2015-03-10 15:23:43

    podobno można sobie ułatwić życie zmieniając trochę wyposażenie kuchni. Tutaj jest o tym artykuł.

    W sumie u mnie się sprawdza - na sokach się naprawdę chudnie i to nie wiedząc o tym, a cynamon np wystarczy dorzucać do porannej kawy, a będzie nam utrzymywał odpowiedni poziom cukru i nie będzie nam się chciało tego cukru już jeść. warto oczywiście wywalić biały chleb i najlpiej ograniczyć ogólnie jedzenie chleba czy bułek (szczególnie bułek), można go zastąpić płatkami owsianymi i jeść je z owocami, mniam. gotowanie na parze też może zmienić twoje życie!

    no ale ogólnie można jeść smacznie, a przy okazji zdrowo i tak żeby nie przytyć

    tylko trzeba się nauczyć

  • Autor: Bahati Data: 2015-03-10 15:44:32

    Niech mi ktos w koncu wytlumaczy dlaczego wypicie marchewki z jablkiem w formie soku ma byc zdrowsze od zjedzenia marchewki i jablka. 

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2015-03-10 20:11:45

    Nie interesuj się, bo "kociej gęby" dostaniesz! (naprawdę nie wiem, czemu?)

    A tak naprawdę, to też się zawsze zastanawiam, dlaczego ludzie tak się boją używać zęby.... 

  • Autor: Bahati Data: 2015-03-10 20:30:48

    Bo ciezko o refundacje jak sie zetra? Ja tam gryze poki mam czym. :D

  • Autor: as Data: 2015-03-10 20:36:15

    Mi się wydaję, że jedząc marchewkę z jabłkiem szybciej się schudnie niż pijąc z nich sok. Podczas jedzenia organizm więcej energii zużywa i  traci kalorie. Rozumuje tak teoretycznie oczywiście.  

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2015-03-10 20:51:30

    Mam dokładnie tak samo.

  • Autor: Beata500 Data: 2015-03-10 20:15:03

    Nie wiem, może sok jest bardziej przyswajalny , niż korzeń ? Poza tym, sok z kilograma marchewki mogę wypić, ale nie zjadłabym 1 kg . to tylko moje przemyślenia.

  • Autor: Bahati Data: 2015-03-10 20:29:57

    No to chyba tylko lepiej, ze nie zjesz az tyle ile wypijesz?

  • Autor: Beata500 Data: 2015-03-10 20:31:48

    Z kilograma ile wyjdzie soku ? Dwie szklanki, chyba nawet nie. Wypiję . czemu nie . Ale tylko pewnie raz.

  • Autor: Bahati Data: 2015-03-10 21:50:12

    To sprobuj zjesc kg marchewek. Zapewniam, ze po 300 g bedziesz miala ich dosc, a kalorii ciut mniej sie w siebie wladuje niz pijac dwie szklaneczki soku. Wiec gdy na sniadanie zjadam jablko pokrojone w duza kostke i pomarancze to na pewno do poludnia glodna nie bede, gdybym wypila szklanke soku, glodna bylabym na pewno. :)

  • Autor: ekkore Data: 2015-03-11 00:47:43

    Bahati - ja też wolę zjeść niż wypić.

    Ale ani jedno ani drugie nie jest w stanie mnie nakarmić jako posiłek.

    Zielone jako jedzenie - to tylko sałata - z dodatkami oczywiście - ale cały czas mnie zaskakuje i nie mogę wyjść z podziwu - jak sałata z kilkoma plasterkami pomidorów i ogórka plus kilka małych kawałków mięsa, sera, ryby (nie razem - tylko różne zestawienia)  - jest w stanie wypełnić żołądek aż do przesytu - przecież to takie nic...Samego kotleta z ziemniakami - jestem w stanie wtrząchnąć zdecydowanie większą porcję.

  • Autor: tobie Data: 2015-03-12 13:35:25

    Mam tak samo, jak Ty

  • Autor: AniulaM Data: 2015-11-10 09:54:39

    Ja też walczę z kilogramami ale ostatnio jest coraz lepiej ;) W pół roku 4kg mniej. Wiem, żę mało ale stopniowo do celu ;)

  • Autor: mariola33 Data: 2015-12-21 10:50:34

    mi się udało zrzucić 8 kg w 6 miesięcy, ważne żeby być systematycznym w  ćwiczeniach a a efekt przyjdzie na pewno :)

  • Autor: fitGustaw Data: 2018-01-04 08:51:32

    Mnie udało się pozbyć 5 kg w przeciągu miesiąca. Wiem, że może to dziwić, bo sam byłem w szoku, gdy zobaczyłem co pokazuje waga. Na początku tylko systematycznie trenowałem, ale waga nie spadała tak jak tego chciałem, więc zacząłem jeść częściej, ale w mniejszych ilościach i pewnego dnia trafiłem na forum gdzie toczyła się rozmowa na temat jednego z suplementów diety.
    Postanowiłem go zastosować, ponieważ wypowiedzi brzmiały bardzo obiecująco. Nie myliłem się. Tak jak wspominałem już wcześniej 5 kg w miesiąc było świetnym wynikiem, dodatkowo zdecydowanie poprawił mi się metabolizm, a Berrator usunął nadmiar wody zgromadzony w moim organizmie. Jeśli ktoś chce faktycznie szybko i skutecznie schudnąć to osobiście bardzo polecam preparat.

Przejdź do pełnej wersji serwisu