Forum

Kuchenne porady

Małże w sosie własnym?

  • Autor: neferet Data: 2014-05-06 13:03:36

    Właśnie małżonek wręczył mi taki słoiczek małżyków ze słowami: "Może zrobisz z nimi coś na sobotę? Jakąś sałatkę?" No i jestem w kropce. W sobotę mamy gości i tak mi chłop pomógł... Poradzicie coś sprawdzonego?

  • Autor: heiworth Data: 2014-05-06 16:20:44

    My te małże jemy takie jak są ,ze słoika ...może nic ciekawego nie podpowiem ...ale ja bym dała je do ładnej miseczki lub na ładny talerzyk ,przystroiła sałatą i cytryną + może jeszcze coś i potraktowała to jako przekąskę ...

  • Autor: Basialis Data: 2014-05-06 19:32:03

    My tez tak jadamy, mozna z nich zrobic pyszny sos do spaghetti lub innych makaronow np. kokardki : sos wlasny ze sloika i smietanka podgrzac dodac cebulke, czosnek, co kto lubi duzo pietruchy na koncu malze (raz zabulgotac, bo beda jak z gumy)i gotowe. Polecam propozycje mojej przedmowczyni.

  • Autor: neferet Data: 2014-05-06 21:22:32

    Co to znaczy 'raz zabulgotać'? Po prostu niech się pokażą bąbelki i już? Czy mam rozumieć, że te małże jak się za długo bulgoczą to twardnieją i są nie do zjedzenia w ogóle?  

  • Autor: a. Data: 2014-05-07 11:13:04

    Dokładnie ta, jak za długo gotowane to robią się gumowe.Eh, czemu to nie mój słoiczek ;) A taki sos jest pyszny, ja go lubię z dodatkiem białego wina do ryżu zamiast do makaronu :)

  • Autor: majolika Data: 2014-05-06 20:00:46

    Małże ze słoika są twarde i zapach...no nie każdemu pasuje.Ukryj ten zapach jakimś dodatkiem, może czosnkiem? Podaj w sałatce,aromatycznej, np z dodatkiem fenkułu.

  • Autor: mary50 Data: 2014-05-06 20:53:43

    Nie wiem czy Ci to pomoze ,ja robilam z wedzonymi malzami dip.

    malze

    serek kremowy

    koperek,zielona pietruszka,zielona cebulka

    1 lyzeczka koniaku

    1/4 lyzeczki tabasco

    Proporcje w zaleznosci od ilosci malzy.

    Malze ubniesc widelcem dodac pozostale skladniki I wymieszac doprawic do smaku sola I pieprzem.

    Podawac na krakersach lub z malymi chlebkami pita.

     

  • Autor: stokrotka390 Data: 2014-05-07 15:55:52

    Witam! Mozliwosci jest sporo na zimno i na cieplo:

    1. Na cieplo z sosem pomidorowym doprawionym swoimi ulubinymi ziolami i mozna podawac z makaronem, kasza jaglana lub gryczana, ryzem itd., a tutaj znalazlam nawet zdjecia.

    2. Na zimno tez na bazie ryzu lub kaszy mozna dodac kukurydze z puszki, ogorki konserwowe, szczypiorek, seler naciowy, papryke, groszek i co tam jeszcze lubisz i calosc mozna doprawic ziolami i ulubionym sosem np. czosnkowym lub majonezem.

    3.Dobrze smakuja tez malze jako dodatek do mieszanej salaty zielonej z pomidorami, ogorkiem i papryka.

    Wszystkie te dania dla podkreslenia smaku, mozna dodac jakas rybe smazona lub troche tunczyka z puszki i pasuje do nich tez biale wino jako przyprawa i jako dodatek. No w ostatecznosci moze tez byc szklaneczka mocnego naparu z perzu (bo tak sie chwalilas urodzajem)

    Mam nadzieje, ze troche pomoglam, pozdrawiam.

  • Autor: neferet Data: 2014-05-07 22:30:15

    Hahaha. Faktycznie perzu ci u mnie dostatek. :)

  • Autor: neferet Data: 2014-05-07 22:30:52

    Dzięki wielkie wszystkim :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu