Forum

Kuchenne porady

Jak złagodzić śledzie w occie ?

  • Autor: agrazka Data: 2014-05-06 21:22:25

    Mąż kupił słoik śledzi w ziołach, wygląd apetyczny ale smakowo bee... sam ocet jak dla mnie. dla niego też.

    Teraz myslę jak je przerobić, jakaś sałatka, dodać warzywa.... nie mam pomysłu :(

    Proszę pomóżcie coś z nich zrobić, bo inaczej kosz

  • Autor: Rzymianka Data: 2014-05-06 22:19:38

    Wylej zalewę octową, a śledzie zalej olejem, najlepiej na dobę. Olej złagodzi smak octu.

  • Autor: jolka60 Data: 2014-05-07 06:47:45

    Ostatnio sama przekwasiłam śledzie,co raczej mi się nie zdarzało.Zrobiłam sprawdzoną sałatkę z burakami.nam ona bardzo smakuje.

    Ugotować,najlepiej w "mundurkach" buraczki czerwone,ziemniaki.Oprócz tego jajka.Potrzebna jeszcze cebula,majonez i przyprawy-tylko pieprz i sól.Normalnie dodawałam jeszcze sok z cytryny lub kwasek,ale jak śledzie są kwaśne,to można nie dawać.

    Obrane,ugotowane warzywa i jajka zetrzeć na grubych oczkach lub drobno posiekać.Cebulkę pokroić w drobną kostkę.Układać w salaterce warstwami-buraczki,śledzie,cebulka,przyprawy,następnie znowu buraczki czy ziemniaki,każdą warstwę pzekładając śledziami i cebulką,przyprawiając.Na wierzch wyłożyć majonez i posiekane jajka.

    Jeśli,co prawdopodobne,masz mało śledzi w słoiku,możesz dokupić ze 2-3 matiasy i dodać je po wymoczeniu.Aha,śledzie kroję na kawałki takie "na 1 kęs".

  • Autor: agrazka Data: 2014-05-07 23:47:43

    dziękuję za podpowiedzi, tak zrobię, bo szkoda wyrzucić :)

  • Autor: jolka60 Data: 2014-05-08 11:40:08

    Jakby się póżniej okazały za łagodne,skrop na talerzu sokiem z cytryny.

Przejdź do pełnej wersji serwisu