Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Pomocy muszki

  • Autor: Kicia150 Data: 2014-05-29 23:38:05

    Błagam pomóżcie,bo chyba zwariuję.Od kilku dni mam w domu plagę muszek.Przypominają  tzw owocówki,ale o ile wiem te pojawiają się na owocach i znikają razem z nimi.Moje pojawiły się nie wiem skąd,ale są wszędzie w kuchni w łazience,a wczoraj w nocy jakieś zabłąkane chodziły po mnie.Jak się pozbyć tego cholerstwa?

  • Autor: monia7301 Data: 2014-05-30 07:15:59

    Może muchozolem je poczęstować skoro są wszędzie .

  • Autor: Wróbelek Data: 2014-05-30 08:47:03

    u mnie świetnie sprawdza się Rosiczka.

  • Autor: bogdzia Data: 2014-05-30 08:55:32

    Jeśli to owocówki polecam taka metodę, u mnie w kuchni się sprawdza

    http://nowoczesnapanidomu.pl/hello-world/, ustawiam kilka takich pułapek w miejscach gdzie ich najwięcej

  • Autor: Laugasel1 Data: 2014-05-30 09:28:06

    Ja też niedawno miałam ten problem. Wysprzątaj wszystko. Kup muchozol. Spryskaj według instrukcji. Potem porządnie wywietrz mieszkanie i poczujesz wieeeellllkąąą ulgę!

  • Autor: Kicia150 Data: 2014-05-30 15:47:37

    Z muchozolem i tego typu środkami może być problem.Muszki siedzą na tym co postawię na blacie(tam mam główny problem z nimi w innych pomieszczeniach jest ich mało),chlebak,dzbanek ,nawet jak na chwilę postawię zakupy nierozpakowane,a to nie mogę spryskać.Problem mam nie pierwszy rok i tak jak się nagle pojawiają,tak potem znikają niczym nie wypłaszane,ale nie chcę czekać ,aż im si,e zechce wymeldować ode mnie,bo są upierdliwe.

  • Autor: Lucynka Data: 2014-05-30 16:52:38

    Posprzątaj, co się da, połóż coś na wabik, przyjrzyj się, gdzie te bestie przysiadują i ... odkurzacz w ruch. Za jednym razem się nie uda. Trzymaj odkurzacz w kuchni i jak znów posiadają - Ty znów do ataku. To naprawdę dobry sposób. Tylko trzeba zatkać rurę od odkurzacza, żeby nie powyłaziły.  

  • Autor: Alicja9 Data: 2014-05-31 22:38:56

    Miałam ten problem od zawsze ale się nauczyłam że trzeba walczyć nawet w zimie :-)) więc mam zawsze płytkę na muszki stoi sobie w kuchni na parapecie zima lato.Doskonały sposób na owady i nie potrzeba nic kombinować. Robiłam wabili różne ale te mendy były cwane i wszystkie nie wchodziły. Płytkę możesz kupić w Realu za kilkanaście złotych po paru dniach przenieść na piętro. Ja ją tak przemieszczałam i zdechły, one mieszkają w doniczkach w ziemi tam się mnożą. Walcz - powodzenia   :-))

  • Autor: Alicja9 Data: 2014-05-31 22:40:34

    Aha córka miała w pokoju na szybie takie specjalne naklejki na muszki, też działały.

     

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-06-02 21:35:38

    Ja też polecam płytkę! Działa rewelacyjnie i natychmiast!!! Te muszki które lgną się w doniczkach to ziemiórki, bardzo podobne do owocówek, strasznie upierdliwe są. Ja mam trzy ustawione w każdym pomieszczeniu i żadnego owada latającego. Pojedyncza płytka wybija owady w promieniu 30m, okres jej działania wg producenta 30dni ( w rzeczywistości jej okres działania jest dłuższy 2-2,5msc). Działa też na mszyce ( wpakowałam kwiatka doniczkowego i płytkę do worka foliowego na tydzień i po mszycach ślad zaginął).

Przejdź do pełnej wersji serwisu