Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Co teraz można posadzić w ogrodzie? a może i zarobić na czymś?

  • Autor: maria11 Data: 2014-07-02 22:32:46

    Witam,

    Mam większy kawałek ogrodu, który mam nieobsadzony.

    Co o tej porze w lipcu można posiać? Może być zbiór w następnym roku.

    Może lawendę posadzę i w następnym roku sprzedam sadzonki? Truskawki to chyba sadzi się jesienią.

    Piszcie, proszę, pomóżcie.....

     

    Pozdrawiam

    Marysia

     

  • Autor: jolka60 Data: 2014-07-03 09:00:44

    Jeśli chodzi o truskawki,jest to jak najbardziej odpowiedni czas.Posadż najlepiej którąś z odmian samo powtarzajacych się lub 2 odmiany.-wczesną i pózniejszą Stron w internecie jest sporo.Tu masz "pierwsza lepszą"

    http://sklep.geocover.pl/content/8-sadzenie-truskawek

    Obojętne,co posadzisz czy posiejesz,zorientuj się w możliwości sprzedaży.(aha i w wymaganiach glebowych)

    Lawenda,czemu nie.Może też również na kwiat,do suszenia?W sprzedaży są saszetki lawendowe,sama czasem kupowałam.Tyle,że trrzeba znależć odbiorcę lub samemu zarejestrować jakąś działalność,aby móc wytwarzać i sprzedawać.

    W pózniejszym dużo terminie można posadzić czosnek.Ten polski,mocny,zawsze ma wzięcie.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2014-07-04 13:27:28

    W tym roku to chyba można jeszcze fasolkę szparagową zasadzić. W przyszłym roku może warto zasadzić ogórki, do tego koper i chrzan. Jeździłam kiedyś do faceta, który właśnie miał i sprzedawał. Poza tym może cukinia dynia. Czy zarobisz nie wiem. Ale warto spróbować. W ramach reklamy ogłoszenia w lokalnej prasie np. była tablica. Wcześniej w domu zrobić sadzonki.

     

    Lawenda dla mnie to dobry pomysł, myślę że ogólnie sprzedaż sadzonek ziół była by dobrym pomysłem. Ludzie często kupują świeże zioła.  

  • Autor: dagusia_29 Data: 2014-07-04 15:25:20

    Może na jesień warto posadzić krzaki owocowe czy drzewa od razu owocow na sprzedaż nie będzie ale z czasem jak najbardziej. 

  • Autor: majolika Data: 2014-07-05 12:12:08

    Właśnie tego brakuje w polskich sklepach! Wiązanek świeżych ziół. Przecież nie każdy ma ogródek, a potrzebuje ziół. W niektórych, dobrych sklepach-rzadko można coś takiego kupić. Gdyby ktoś zrobił taką firme, która by szybko to rozprowadzała , kupowała od hodowców świeże- na pewno dużo by zarobił.

  • Autor: jolka60 Data: 2014-07-05 12:09:52

    Fasolkę,jak najbardziej.Miałam dopisać,ale koleżanki czuwały.Mozna fasolkę uprawiać i pod folią.

  • Autor: Inka_1 Data: 2014-07-04 17:30:38

    Fasolka szparagowa, buraczki czerwone na botwinkę, kapusta pekińska, cebulę zimującą, rabarbar, bratki. Troszkę później rzodkiewkę i sałatę na zbiór jesienią,we wrześniu szpinak zimowy( wiosną wcześniejsze zbiory) , czosnek zimowy,

  • Autor: rudawredna Data: 2014-07-07 22:36:36

    Lawenda jest piękna i ostatnio bardzo popularna, ale wyhodowanie lawendy z nasion (a rozumiem, że o to chodzi) wcale nie jest takie proste. Po pierwsze nie pora na wysiew lawendy. Na opakowaniach nasion zalecają wysiew wczesną wiosną do ciepłego miejsca. Inna "opcja" o której słyszałam, to wysiew do pojemnika w listopadzie. Taki pojemnik wynosi się na mróz i pod koniec stycznia wnosi do ciepłego miejsca i zaczyna delikatnie podlewać. W jednym i drugim wypadku małe roślinki pikuje się do doniczek/skrzynek i dopiero gdy podrosną sadzi do ogrodu. Ja wysiewałam lawendę wiosną w domu na ciepłym parapecie i przyznam, że z duuużej ilości nasion uzyskałam zaledwie kilkanaście roślin. Nie sądzę aby wysiana teraz w ogrodzie ładnie rosła, o ile w ogóle wykiełkuje. Jeśli nie masz doświadczenia z lawendą to nie siej jej w dużej ilości bo szkoda pracy :) Polecam najpierw spróbować wyhodować kilka roślinek "na własny użytek" i ewentualnie później rozpocząć "produkcję" na handelek :)

  • Autor: Laugasel1 Data: 2014-07-08 04:11:32

    Ja także dwa razy próbowałam wysiać lawendę i dwa razy porażka. A wystarczyło pobrać odpowiednie odcinki lawendy i je ukorzenić. Moje zeszłoroczne lawendy lepiej rosną niż te kupowane w sklepie. W tym roku także z samej ciekawości wsadziłam parę patyczków w ziemię większość  bardzo ładnie się przyjęła, chociaż są malutkie i raczej kwitnąć na razie nie mają zamiaru, za to są ładnie rozkrzewione.

Przejdź do pełnej wersji serwisu