Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Gdzie na wakacje w Polsce?

  • Autor: anko72 Data: 2014-07-09 09:43:45

    Mieszkam na Górnym Śląsku i lada dzień wyjadę na krótkie wakacje. Z mężem jesteśmy już kategorią wiekową 40+ :-).  Proszę podajcie propozycje ciekawych miejsc w Polsce, nie zatłoczonych. Chętnie poleżę na wodą, bo zapowiadają upały, ale też chciałabym pozwiedzać, pospacerować, nacieszyć się przyrodą. W ubiegłym roku zjeździłam Kaszuby (polecam!), w tym roku chciałabym zmienić miejsce. Co polecacie?

  • Autor: pwyso Data: 2014-07-09 10:38:23

    Zawoja, Czorsztyn ... blisko i fajnie, niedaleko w na Babią Górę i w Tatry a ze Śląska 2 godziny drogi ...

  • Autor: ani75 Data: 2014-07-09 11:11:23

    Trudno trochę radzić bo nie wiem jak daleko chcesz pojechać,moze Mazury jeśli chcesz się opalać albo Skorzęcin,Powidz piękne czyste jeziora blisko Gniezno,Biskupin do pozwiedzania a moze Roztocze okolice Zamościa-Krasnobród,Zwierzyniec ,szlak szumów.

    Bez wzgledu na to co wybierzesz zycze słonecznej pogody i udanego wypoczynku.

  • Autor: megi65 Data: 2014-07-09 18:31:24

    Skorzęcin i Powidz odradzam ... chyba ,ze ktoś lubi Łebę nad ... jeziorem ..))

  • Autor: anko72 Data: 2014-07-09 11:54:22

    W Czorsztynie już byłam, jest tam pięknie:). A nad Roztoczem zastanawiam się, dla mnie to ziemia całkowicie nieznana. Chętnie odwiedzę. Polecicie jakieś konkretne miejsce?

  • Autor: ani75 Data: 2014-07-09 18:17:45

    Poszukaj sobie ośrodek Roztoczanka oraz pensjonat Michaś-polecone przez znajomych.

  • Autor: pszczólka-22 Data: 2014-07-11 15:49:21

    Zwierzyniec,Lipowiec, Obrocz... Lipowiec "agroturystyka Polana Przepięknie.

  • Autor: megi65 Data: 2014-07-09 18:34:41

    Ubiegłego lata odkryłam .. lubuskie . Dużo lasów , czystych jezior , dobra infrastruktura . Wypoczywałam pare dni nad jeziorem Głębokim w ośrodku Archimedes. Nieopodal Łagów mnie zauroczył .. Polecam ))

  • Autor: ulla* Data: 2014-07-10 14:39:52

    Tydzień temu w niedzielę plażowaliśmy na Głębokim ...cudnie!!!! a w sobotę - na plaży w Sławie, polecam!!!

    Łagów zostawiam na sierpień!!!!  Kocham te swoje zielone tereny, jak to mówią Lubuskie warte zachodu.

    Nad jeziora to tylko u siebie,  a nad morze fruuuu za tydzień...jedziemy do ....Krynicy Morskiej.Tam jeszcze nas nie było.

  • Autor: megi65 Data: 2014-07-20 22:12:36

    Ulko ! No normalnie zazdroszczę ...Głebokie i  Łagów w sierpniu .. Urokliwe miejsca . Serce tam  zostawiłam... ech ))

  • Autor: kokarda Data: 2014-07-09 19:50:12

    cypelek na.. HELU

  • Autor: ulla* Data: 2014-07-10 14:42:18

    Cały cypelek zwiedziliśmy 2 lata temu,nocleg był na Helu,tuż nad fokarium...polecam! 

  • Autor: Lucynka Data: 2014-07-10 09:42:38

    Polecam okolice Muszyny - jest gdzie się poopalać, bo tam stykają się trzy rzeki. Spływ pontonowy Popradem należy do moich niezapomnianych wakacyjnych doznań. Można też wybrać się na jednodniowy wypad na Słowację - baseny termalne. W pobliżu Muszyny jest mnóstwo małych miejscowości z połemkowskimi cerkiewkami, rzut kamieniem do Krynicy, jest też gdzie pochodzić - fajne trasy w Beskidzie Sądeckim. Można też skorzystać z usług biur podróży - organizują wycieczki po regionie. 

  • Autor: anko72 Data: 2014-07-10 21:24:24

    Bardzo poważnie zastanawiam się nad Roztoczem, miejscowością Susiec. Tam chyba jest raj:).

    Dziękuję za Wasze zaangażowanie, inne Wasze propozycje odkładam na "potem". Polska jest piękna.

  • Autor: lucynka65 Data: 2014-07-11 12:25:06

    Susiec jestpiękny pod względem przyrody,Szumy zjawiskowa rzeka.Krasnobród ,zalew a obok basen kryty ,też dużo przyrody aZwierzyniec też ma swój urok fajnie by było zebyś,zobaczyła te miejscowości myslę że byłabyś zadowolona powodzenia.

  • Autor: Ju$tysia222 Data: 2014-07-11 14:28:35

    Potwierdzam, Roztocze jest piękne! :) Zwierzyniec zielony i urokliwy, można popływać kajakiem po Wieprzu, pospacerować szlakami. Odwiedziłam też Krasnobród i szczerze wolę wybrać się na plażowanie z dziećmi tam niż nad nasze morze... :) Pozdrawiam

  • Autor: anko72 Data: 2014-07-20 22:03:14

    Tak jak napisałam, wybrałam Roztocze:). Mieszkałam obok Suśca w Majdanie II skąd miałam blisko nad zalew. Zwiedziłam Zamość, Krasnobród, Zwierzyniec,  a nawet skorzystałam z wycieczki do Lwowa. Jadłam zupę pokrzywową i piróg biłgorajski w Zamościu oraz pysznego pstrąga z Chaty Rybaka w miejscowości Bondyrz. Szłam Szlakiem Szumów, płynęłam kajakiem po Tanwii, jechałam rowerem po Roztoczańskim Rezerwacie. Urlop zakończony, wakacje uznaję za baaaaardzo udany:). Dziękuję za pomysły:).

  • Autor: joasiek Data: 2014-08-04 07:46:12

    Bardzo mnie cieszy, że z tak daleka przyjechałaś na Roztocze i że jesteś tak zadowolona z urlopu :) Mieszkam tu od urodzenia (bardzo blisko Suśca) i uważam, że jest tu pięknie, tylko trochę niedoceniany jest ten nasz kawałek kraju. Ale z drugiej strony to dobrze, bo nie ma u nas tłumów, jak na Krupówkach :)

  • Autor: majolika Data: 2014-07-22 20:34:11

    Wiesz co, ja jako mieszkanka Warmii oczywiście uważam, że Warmia jest najpiekniejsza)) Nie będę jednak nachalna ze swoją Warmią, ale gdybym chciała jechać tak pożytecznie, nauczyć się, pozwiedzać w Polsce i odpocząc-wybrałabym okolice Kazimierza Dolnego i Puław. Cudowne miejsce i mikroklimat. Wspaniałe zabytki, przyroda i historyczne, ważne  dla każdego Polaka miejsca, np- Puławy(Muzeum Czartoryskich, Muzeum Marynki,  Muzeum Sybilli), Kazimierz- to jedno wielkie muzeum i cudowne, rajskie miejsce na odpoczynek, Janowiec-po drugiej stronie Wisły-Zamek Kazimierzowski, dworek , który zdaje się gra w  Złotopolskich, Zwoleń, gdzie pochowany jest Jan Kochanowski, obok Czarnolas.Dęblin, Wąwolnica, Nałęczów. Muzeum Piłsudskiego, Żeromskiego, Iłlakowiczówka, i wiele innych. Nie wspomne o tym, że naokoło mnóstwo sadów morelowych, plantacji malin, i i nnych. A w Kazimierzu mozna odpocząć wspaniale nad samą Wisła. Klimat sanatoryjny- nałęczowski i woda nałęczowianka.

  • Autor: majolika Data: 2014-07-22 23:09:34

    a co tam..będę nachalna...))Tylko ten jeden raz)) To polecam zacząć od  południowych Mazur- Olsztynka, Grunwaldu, a potem via Olsztyn , Warmię, Kopernika, planetarium itp) i heja na północne Mazury.Szczególnie polecam okolice Reszla- św Lipkę i Wilczy Szaniec, a potem na odpoczynek nad jeziora, popływac, odpoczać, pozbierać grzyby , połowić rybki, poopalać się))

  • Autor: Narwen Data: 2014-08-12 17:39:07

    I kochana zapraszamy na kawusię... oraz na małe wielkie żarcie...a jest tu kilka miejsc wartych uwagi zwłaszcza kulinarnej

  • Autor: bahus Data: 2014-08-12 19:49:55

    Poznań, Poznań i jeszcze raz Poznań, a potem ewentualnie Andrychów (spora metropolia na południu Polski)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2014-08-13 19:37:47

    Nie polecam Krynicy Morskiej,ze względu na dziki,które chodzą wieczorami(i nie tylko) po uliczkach....wchodzą na posesje...

Przejdź do pełnej wersji serwisu