Forum

Zdrowie i uroda

Hyrex

  • Autor: pa1982 Data: 2014-07-10 17:18:19

    Moi mili,może ktoś z Was posiada niepotrzebny drucik do rozkręcania aparatu nazębnego Hyrex?

  • Autor: mama Jędruli Data: 2014-07-11 12:37:20

    łomatko jedyna..... Drucik dostaniesz u każdego ortodonty ( tak jest u nas) A tak z ciekawości pytam: kto ma założony ten aparat i od kiedy? Pytam bo mój syn miał przez 16 miesięcy i to była katastrofa. Jak chcesz pogadać to zapraszam na PV

  • Autor: pa1982 Data: 2014-07-11 13:35:47

    Mój 12 letni syn ma od ponad tygodnia ,pierwszy dzień to było strasznie,nie mógł jeść i bolało go więc dałam mu apap.ale teraz jest ok poza tym że nie może jeść chipsów i żuć gum a tak to je normalnie wszystko.aparat ma założony na 4 miesiące a potem na stałe na 2 lata mu założą aparat ortodontyczny stały.pytałam naszej ortodontki o ten drucik to mówiła że może być kłopot bo producent do każdego aparatu załącza 1 drucik ale powiedziała że jeszcze gdzieś poszuka i czekamy.a Ty masz taki drucik?nie chciałabyś odsprzedać?

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-07-11 22:19:07

    eee jakieś bzdury ortodontka mówiła jeśli to jest ten aparat o którym ja myślę. Moja ortodonta miała pełno tych kluczyków, na upartego przecież szpilką lub igłą przekręcisz ten aparat. 

  • Autor: pa1982 Data: 2014-07-12 13:31:10

    szpilką to wolałabym nie grzebać dziecku w buzi.czekam cały czas na telefon od ortodontki,myślałam że w międzyczasie ktoś na WŻ mógłby mi pomóc.

  • Autor: ani75 Data: 2014-07-12 16:19:13

    Jaki aparat ma założony Twój syn stały czy ruchomy zakładany na noc -kluczyk stosuje się tylko przy aparacie ruchomym ,myslę ze z kazdym problemem trzeba udać się do ortodonty bo samemu można tylko zaszkodzić.Trudno mi uwierzyć w to że lekarz zakładając aparat nie dał wam tego kluczyka

  • Autor: pa1982 Data: 2014-07-12 20:16:39

    Zapomniałam napisać że dostaliśmy ten kluczy ale gdzieś nam zaginął,aparat jest na stałe

  • Autor: ani75 Data: 2014-07-13 17:32:46

    Mój syn od roku nosi stały aparat i nie posiadamy żadnego kluczyka na wizyty jeździmy co 6 tygodni wtedy ortodontka wymienia gumki i w razie potrzeby drucik-nadal nie rozumiem po co chcesz sama rozkręcić aparat.

  • Autor: pa1982 Data: 2014-07-13 19:27:59

    widocznie myślimy o dwóch różnych aparatach.mój syn ma zalożoną tzw.śrubę na górną szczękę w celu rozszerzenia jej przed założeniem aparatu stałego na zęby.do tej śruby dostałam drucik i miałam ją rozkręcać 28 razy (1 raz każdego dnia) ,zdążyłam rozkręcić 2 razy i zginął nam ten drucik.

  • Autor: ani75 Data: 2014-07-14 11:55:36

    Teraz rozumiem i w tej sytuacji faktycznie macie problem bo przez to leczenie wam się przedłuży ortodonta powinien byc jednak przygotowany na to ze kluczyk może się zgubić jesli chodzicie prywatnie łaski nie robi musi wam jakoś pomóc-powodzenia

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-07-20 22:36:42

    No to już wszytko jasne :) śruba to nie aparat. Trochę tego nie rozumiem po co rozszerzać górną szczękę w celu rozszerzenia jej przed założeniem aparatu? Do aparatu robi się odlew górnej i dolnej szczęki, a później jak już jest na zębach to się go zacieśnia jak się chce zwężać szczękę lub luzuje jak się chce poszerzyć, ale ja może się nie znam. Nie myślę żeby taki kluczyk to był problem bo zazwyczaj lekarz jest przygotowany na takie ewentualności i zawsze mają takie kluczyki

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-07-20 22:32:07

    Mam tak samo :)

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-07-20 22:31:44

    W aparacie na stałe kluczyk? Pierwszy raz słyszę, ale może się nie znam. Na stałe wg Ciebie to znaczy na stałe na zębach?

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-07-20 22:30:09

    Nie wiedziałam, że to o stały aparat chodzi. Moja córka ma stały i żadnego drucika poza tym co ma na aparacie nie potrzebuje

  • Autor: mama Jędruli Data: 2014-07-14 14:13:44

    Niestety nie mam drucika. Ale naprawdę to jest taki sam jak do rozkręcania aparatów ruchomych( tych zakładanych tylko na noc) Mam nadzieję, że zostałaś poinformowana jak to będzie wyglądać. Mój syn miał krwawienia z nosa ból głowy. Na początku miał mieć jedynie na 6 miesięcy ale tak się złożyło że nosił go ponad rok. Z całymi przeprawami ( wykruszył się cement spod pierścienia chyba ze trzy razy akuratnie np w piątek wieczorem albo w wigilię w wyniku czego trzeba było zamówić specjalny klej mocujący ze stanów) Od trzech lat chodzimy do innej ortodontki i teraz wiem ,że są inne metody żeby rozszerzyć górną szczękę. Jestem zdziwiona że kazała rozkręcać codziennie bo przecież to jest ból nieziemski( trzeba rozerwać szew podniebienny) Wzdrygam się na samą myśl ( teraz bym tego mojemu synowi nie zafundowała... nigdy). Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-07-20 22:38:24

    W jakim wieku jest Twój syn?

  • Autor: pa1982 Data: 2014-07-21 09:11:06

    syn ma 12 lat.właśnie w piątek dostałam informację od ortodontki że ma dla mnie ten drucik.

Przejdź do pełnej wersji serwisu