Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Atrakcje dla dzieci

  • Autor: kiki1101 Data: 2014-07-11 22:09:30

    Podpowiedzcie prosze , gdzie warto wybrac sie z dziecmi w wieku 4+, gdzie mozna fajnie spedzic czas? ]Jednym slowem szukam najciekawszych polskich atrakcji  dla najmlodszych

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-07-11 22:15:39

    Kopalnia Soli "Wieliczka" specjalna trasa dla dzieci Solilandia w pobliżu" Park Dinozaurów - Dinozatorland i w Inwałdzie park miniatur, Energilandia przed Oświęcimiem, Rabkoland dla dzieci jak będziesz zainteresowana tymi rejonami to wypisze Ci więcej atrakcji. 

  • Autor: bahus Data: 2014-07-11 22:25:32

    A Browarlandia też tam jest?

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-07-11 22:26:36

    Bahus ja winno produkuje nie browary :)

  • Autor: piszczalka Data: 2014-07-16 14:43:37

    To do Tych :)))

  • Autor: kiki1101 Data: 2014-07-12 07:48:25

    Kopalnia Soli "Wieliczka" specjalna trasa dla dzieci Solilandia w pobliżu"
    Park Dinozaurów - Dinozatorland i w Inwałdzie park miniatur,
    Energilandia przed Oświęcimiem, Rabkoland dla dzieci jak będziesz
    zainteresowana tymi rejonami to wypisze Ci więcej atrakcji. 

    Pisz prosze..

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-07-12 08:12:39

    No to dorzucę do tego wioskę indiańską w Szczyrzycu  :)

  • Autor: dagusia_29 Data: 2014-07-11 23:02:31

    A jakie rejony Polski Ciebie interesują??

    Na pewno wszelkiego rodzaju ZOO, jeziora.

    Ja bylam zdzieciakami w Biskupinie podobalo się im ale to w wielkopolsce no jest w pobiedziskach skansen miniatur zabytków, moje szkraby 3 i 4 lata byly jak guliwery.  

  • Autor: kiki1101 Data: 2014-07-12 07:48:07

    A jakie rejony Polski Ciebie interesują?? 

    NIe ma znaczenia, chcemy pojezdzic po Polsce, mamy dluuuugie wakacje

  • Autor: pwyso Data: 2014-07-12 06:46:14

    http://zatorland.pl/Zatorland-5.html

  • Autor: Krzysia17 Data: 2014-07-12 08:33:44

    Małych dzieci nie mam więc takich miejsc z praktyki nie znam, ale znajomi chwalą Pacanów z Koziołkiem Matołkiem i Bałtów z dinozaurami oraz innymi atrakcjami których starczy na cały dzień.

  • Autor: Wkn Data: 2014-07-12 09:15:25

    Centrum Naukowo Technologiczne w Warszawie

    Park dinuzaurów w Łebie

    Fokarium na Helu

    Wielkie Zoo w Gdańsku-Oliwie

    Teatry uliczne - gdańska Feta oraz poznańska Malta (pierwszy właśnie trwa i można wyłuskać ciekawe przedstawienia dla dzieci)

    Skansen we Wdzydzach w Kościerzynie (sprawdzić aktualny program atrakcji na ich stronie)

    Planetarium w Toruniu oraz wypiekanie pierników w Muzeum Kopernika (dzieci uwielbiają w tym uczestniczyć)

    Ogród Bajek, Kopalnia złota - w Kotlinie Kłodzkiej

    Park miniatur w Kowarach

  • Autor: Mama AZK Data: 2014-07-12 17:29:55

    Dodam od siebie, że jeśli rozważałabyś wizytę w Muzeum Piernika w Toruniu, to trzeba się z nimi wcześniej skontaktować i zapisać na określony dzień oraz godzinę, bo "z ulicy" nie wejdziesz (mają bardzo dużo odwiedzających, zwłaszcza w wakacje). Jest to bardzo fajnie zorganizowane, polecam zdecydowanie, podobnie jak Planetarium (trzeba sprawdzić godziny seansów dla dzieci)

    Słyszałam także o ciekawym miejscu pt. Mikrokosmos niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Jest też Farma Iluzji na trasie Warszawa-Lublin.

    Ja akurat jestem z Warszawy, więc dodatkowo polecam Centrum Nauki Kopernik oraz tutejsze planetarium. A po wyjściu z CNK można się przespacerować po ogrodzie przy Bibliotece Uniwersyteckiej - część ogrodu zlokalizowana jest na dachu budynku, jest też malutki punkt widokowy. 

  • Autor: asiaff Data: 2014-07-12 14:27:33

    To ja,jak w postach powyżej też proponuje Zator a w nim Zatorland ze wszystkimi jego atrakcjami i Energylandia - park rozrywki,który otwierają na dniach.Obok Zatora w Babicach są ruiny zamku Lipowiec,moje dzieci tam złapały bakcyla i od tego czasu musieliśmy zaliczyć kilka zamków na Jurze Krakowsko -Częstochowskiej a najmłodsza miała wtedy 4 lata jak tam była i była zauroczona zamkiem i legendą.Kawałek od Wisły w Ochabach również znajduje się park rozrywki dla dzieci Dream park.Znajomi byli i bardzo sobie chwalili.Gdy już się dziecku znudzi w tych wszystkich parkach rozrywki,bo ileż to można skakać na trampolinie,oglądać dinozaury itp. proponuje odwiedzić Ustroń a w nim Park Leśnych Niespodzianek.Mają tam multum różnych zwierzątek od najmniejszych tchórzofretek po wielkie żubry.Atrakcją w tym parku są również loty drapieżnych ptaków.Będąc już w leśnym parku,warto też wyjechać trochę wyżej na Równice.Jest tam widok na piękną panoramę Beskidu Śląskiego i oczywiście liczne atrakcje dla dzieci takie jak:tor saneczkowy,dmuchańce,zjeżdżalnie,kino sferyczne itp.W Ustroniu znajduje się również kolejka górska krzesełkowa na Czantorię a tam też atrakcji bez liku.Jest tam staw kajakowy,tor saneczkowy,sokolnica,ścieżka edukacyjna i polanka pod Czantorią gdzie również jest kilka atrakcji dla dzieci i dorosłych.Z Ustronia jest już rzut beretem do Wisły a tam przejażdżka oryginalnym dyliżansem,można zwiedzić pałac prezydencki,ale to już chyba atrakcja dla starszych i oczywiście słynna skocznia narciarska w Malince.Jak już jesteśmy w tym rejonie to można odwiedzić jeszcze muzeum piwa w Żywcu,przyznaje,że jeszcze nie byłam,ale podobno wrażenia po wyjściu z niego są ogromne.Można chwile odpocząć nad jeziorem Żywieckim lub Międzybrodzkim i popływać rowerkiem.Znajduje się tam również elektrownia szczytowo-pompowa na górze Żar.Wyjeżdża się tam kolejką torową,a tam znów masa atrakcji dla dzieci,już nie wspomnę,że sama kolejka jest już atrakcją samą w sobie i oczywiście szybowce i paralotnie,które można podziwiać.Jak już jesteśmy w Beskidach,w końcu to moje okolice :) proponuję również zahaczyć o Czarny Groń w Rzykach.I na końcu został mi jeszcze Inwałd a tam warownia,park miniatur,lunopark i mini zoo.To by było chyba na tyle,znając siebie to pewno o czymś zapomniałam :)

    a tutaj linki do tych wszystkich miejsc:

    Zatroland

    Energylandia

    Zamek Lipowiec

    Dream park w Ochabach

    Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

    Równica

    Czantoria

    Wisła

    Zamek Prezydencki

    Muzeum browaru w Żywcu

    Żar

    Czarny Groń w Rzykach

    Dinolandia w Inwałdzie

    Warownia - Inwałd

    Lunopark i miniatury w Inwałdzie

    Mini zoo również w Inwałdzie

  • Autor: dorocia61 Data: 2014-07-12 17:18:36

    Polecam zwiedzic Krzywa Wieze w Zabkowicach Sl oraz kopalnie zlota w Zlotym Stoku

    http://www.kopalniazlota.pl/

    http://www.turystyka.dolnyslask.pl/content/view/822/1/lang,polish/

  • Autor: asieksza Data: 2014-07-14 06:32:13

    <oi,dzieciakom podobała się Dolina Charlotty - fokarium, zoo z wyspą lemurów , można leż pojeździć konno. My odpoczywaliśmy w Rusinowie, a w wiosce obok - nazwa gdzieś mi umknęła było fajne mini zoo gdzie można było karmić zwierzaki łącznie z żurawiami i kotami. Obok w Darłowie spore Wesołe Miasteczko.

Przejdź do pełnej wersji serwisu