Forum

Kuchenne porady

Szukam przepisu, na mizerię do słoików

  • Autor: sz.ania Data: 2014-07-25 19:00:10

    Może ktoś ma przepis na mizerie z ogórków jak się robi w słoiki na zimę.

  • Autor: Teresa40 Data: 2014-07-25 20:00:01

    Witaj ! 

    Jak znajde to podam Ci moj wyprobowany i stosowany od lat ponad 20-stu super przepis na mizerie.

    Naprawde polecam ,jest dobry i do ziemniakow i do pizzy.

  • Autor: megi65 Data: 2014-07-25 20:33:29

    Jestem bardzo zainteresowana  ...Zawsze  przepis miał być '' och i ach''  mizeria pycha ... dla mnie to zawsze odbiegało od smaku mizerii a podchodziło pod ... zakwaszane plastry ogórka , które do mizerii mają się jak ... noga do ręki.

  • Autor: Teresa40 Data: 2014-07-25 22:01:42

    Bardziej precyzyjnie ujmując powinno to sie nazywac salatką.Mizeria zas to są ogorki ze śmietaną.

    U nas zawsze mowiło sie na takie ogórki mizeria i póki co niech tak zostanie. Oto przepis:

    9 kg ogórków, 2 i 1/2 szkl octu,3 szkl oliwy lub oleju, 15 cebul,3 pazurki czosnku, 6 łyżek stolowych cukru, pieprz,sól i zielona pietruszka.

    Ogórki obrać,pokroic w cienkie plasterki jak na mizerię,dodać pokrojoną cebulę w paski ,sól, cukier, pieprz i zmiażdżony czosnek oraz dużo drobno posiekanej  zielonej pietruszki. Całość zostawić na 1 i 1/2 godz,po czym zalać wczesniej zagotowaną i przestudzoną  zalewą z oliwy ,bądż oleju z octem i cukrem. Gotową sałatkę wkładać do wcześniej przygotowanych słoików  i pasteryzowac ok 20 min.

    Moje uwagi : robiąc zalewę można spróbować czy nie jest za mało słodkie i ew. dosłodzic, ma być słodko-kwaśne. Ogórki zawsze obieram ,są lepsze niż nie obierane,poniewaz skórka i tak bedzie twardsza niz środek.Dodatkowo daje też pokrojone liście selera, musi byc dużo zieleniny. Nie musimy od razu robić z 9-ciu kg, mozna trochę -na próbę.

    Ja robię tylko takie i wszystkim smakują.Jemy do obiadu,daję do pizzy i na kanapki a jeszcze polane ketchupem,pyszota.

    Pozdrawiam i zycze Smacznego.

  • Autor: sz.ania Data: 2014-07-25 22:21:46

    Dzięki za przepisy na pewno coś wypróbuje.

  • Autor: attena07 Data: 2014-07-26 22:22:06

    Ciekawa ta sałatka ,ale czy jak postoją ogórki to je potem wyciskasz z nadmiaru powstałej wody? Zalewa ma być tylko z octu i oleju ?skoro inne składniki dodajesz do ogórków?

  • Autor: Teresa40 Data: 2014-07-27 09:42:58

    Zalewa sklada sie tylko z podanych skladnikow. Jest jej wystarczajaca ilosc i kladziemy ją razem z ogorkami do sloikow. Ogórki po nasoleniu zmniejszaja swoja objetosc i nigdy sie nie zdarzylo zeby jej braklo. Soku z ogorkow odlewamy do miseczki i ew. mozemy regulowac objetosc plynu   dolewajac go.

  • Autor: Laugasel1 Data: 2014-07-29 07:31:08

    Ja tez pokuszę się do zrobienia tych ogórków.  Czy cebule cukrowe będą dobre??

  • Autor: Teresa40 Data: 2014-07-29 10:14:00

    Zawsze robilam z bialej cebuli,w tym roku mam posadzona czerwona i taka dam do salatki.

  • Autor: madina99 Data: 2014-07-29 09:47:08

    Tak jak Ty,ja również jestem zainteresowana tym przepisem,bo do tej pory miałam podobnie a w tym roku stwierdziłam,że mizerii nie robię-skuszona powyższym chyba jednak zrobię.:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu