Forum

Kuchenne porady

Przechowywanie na zimę pieczonych pomidorów

  • Autor: Alear Aavena Data: 2014-08-18 11:21:27

    Proszę o radę - piekę pomidory z ziołami i czosnkiem. W słoikach zalewam je tylko olejem z pieczenia. Czy w takiej postaci przetrzymają zimę? Czy może je pasteryzować?Jesli tak, to ile czasu?

  • Autor: majolika Data: 2014-08-18 12:11:46

    Oczywiście, że przetrwają. Ja tak robię co roku. Suszę z ziołami, czosnkiem, kawałkiem ostrej papryki, zalewam gorąca oliwą i trzymają się cały rok, a nawet więcej.

  • Autor: dorotaibasia Data: 2014-08-18 12:36:13

    Majoliko, Ty suszysz a autorka wątku napisała że "piecze"....ja również suszę  i zalewam gorącą oliwą/olejem, z pieczonych robię krem z pomidorów...myślę że te pieczone bezpieczniej będzie zapasteryzowac lae to tylko moje przypuszczenia bo nigdy tego nie robiłam

  • Autor: majolika Data: 2014-08-18 13:35:50

    Sorry, nawet nie wiedzialam, że pomidory można piec))A nie rozwalą się? Wiesz w j polskim są rózne okreslenia regionalne na  pieczenie/smażenie/suszenie- takie  tzw. regionalizmy językowe. Uznałam ad hoc- że chodzi o suszenie)))

  • Autor: majolika Data: 2014-08-18 13:38:27

    Robie te suszone pomidory w oliwie, bo moi znajomi zażerają się  nimi i mam potem dla nich na prezenty)) Sama tak sobie je  lubię. No czasem odrobinę...((

  • Autor: dorotaibasia Data: 2014-08-18 14:35:41

    No oczywiscie że się rozpadną:) ale potem i tak są potraktowane blenderem na gładki krem. Zupa z pieczonych ma chyba taki...hm...głębszy smak:) polecam spróbować, wszystko jest kwestią gustu ale może i Tobie posmakuje

    robię podobnie do tego http://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/pomidory/krem_z_pieczonych_pomidorow/przepis.html

    a przy okazji polecam krem z pieczonej papryki lub połączenie pieczonych pomidorów i pieczonej papryki:)

  • Autor: Alear Aavena Data: 2014-08-18 16:11:49

    A jednak te pomidory się nie rozpadają:) Tzn. są delikatne, ale dzięki temu że są ze skórką dają się bez problemu przełożyć z blachy do słoika i z wyjmowaniem ze słoika też jest OK. Na blachę układam połówki pomidorów. Ja swoje pieczone podaję najczęściej z mozzarelą jako przystawkę.

     Ostatecznie nie pasteryzowałam. Jak oliwa wystygnie to będę trzymała słoiki w lodówce. Chciaż wątpię żeby doczekały do zimy:))) Dzięki za rady:)

     

Przejdź do pełnej wersji serwisu