Forum

Zdrowie i uroda

Manicure hybrydowy co sądzicie?

  • Autor: renataz36 Data: 2014-08-21 20:05:11

    Kochane żarłoczki mam pytanie jak w tytule.... Niedawno Pani otwarła koło mnie salon kosmetyczny i między innymi robią w nim manicure hybrydowy. Polecają oczywiście że jest bardzo dobrym trwały i nie szkodliwy. Co sądzicie? Czy ktoś go stosował? stosuje? Myślę o tym żeby sobie zafundować przed wyjazdem na wczasy... by mieć spokój 2 tyg hm

  • Autor: grazka35 Data: 2014-08-21 20:27:31

    Robiłam raz. Faktycznie trzymał się dosyć długo i to przy intensywnym "użytkowaniu" rąk, ale w końcu trzeba było go usunąć (specjalny zmywacz) i wtedy paznokcie zaczęły się strasznie rozdwajać, a wcześniej nie miałam żadnych z nimi problemów. Nie wiem czy to to zaszkodziło, czy tak miało być. Dla odmiany moja szwagierka robiła przez jakiś czas hybrydę ,żeby paznokcie wzmocnić i twierdziła,że tak było. 

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-08-21 20:36:12

    Mnie się nie rozdwajały, nie wiem czy to ma znaczenie, ale po każdym hybrydzie bardzo skracam paznokcie.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2014-08-28 13:27:47

    Myślę,że przy hybrydzie muszą być krótkie:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-08-21 20:35:13

    To bardzo dobry pomysł miałam wiele razy :)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-08-21 20:39:56

    A ja się kiedyś zastanawiałam i doszłam do wniosku, że nie chcę mieć przez dwa tygodnie czy miesiąc takich samych paznokci. Aczkolwiek codzienne malowanie jest uciążliwe.

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-08-21 21:02:49

    A ja jak mam dużo roboty to dla mnie duże ułatwienie, do tego w ogródku mogę ciupać i  zero uszczerbków

  • Autor: Bahati Data: 2014-08-21 21:06:03

    A ja luuubię malować, o paczaj : wczoraj malowałam, dziś tylko portki do kompletu dokupiłam :D Hybrydowe jakoś z tego własnie powodu trwałosci do mnie nie przemawiają. :)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-08-21 21:08:38

    Ojojoj! Bym chciała. Ale nie mam cierpliwości.

  • Autor: yennefer Data: 2014-08-21 21:09:04

    cuuuuudo! I paznokcie i spodnie.

    Niestety, u mnie nic się nie trzyma. Z wyjątkiem żelu. Próbę intensywnej regeneracji płytki odpuściłam po roku i polazłam pod lampę. Już gorzej zjechać paznokci nie mogę. 

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-08-21 21:09:58

    Wytnij żyletką wraz z otaczającą tkanką.... Wierz mi, to nie boli!

  • Autor: yennefer Data: 2014-08-21 21:13:14

    Kusisz, kusisz.... Tylko polać musisz więcej!!!!

  • Autor: Bahati Data: 2014-08-21 21:14:16

    Się nie rozłazić, się nie rozłazić!!! 

  • Autor: yennefer Data: 2014-08-21 21:18:46

    Tak jest!!!!

  • Autor: yennefer Data: 2014-08-21 21:05:55

    Wszystko zależy od paznokci. U mnie odpryski pojawiały się po 2 -3 dniach, niezależnie od marki. Dodam, że do ogródka nawet nie zdążyłam się zbliżyć.

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-08-21 21:15:47

    Nie myślę, żeby to zależało od paznokci raczej od tego jak i czym masz robione. Kiedyś poszłam do innego salonu niż zawsze i efekt był właśnie taki, że po 3 dniach zaczęło odpryskiwać.  Teraz pojawiły się tez lakiery, które 2 tyg się trzymają i zmywa się je zmywaczem

  • Autor: yennefer Data: 2014-08-21 21:18:14

    Zaprzyjaźniona kosmetyczka testowała na moich słabych paznokciach różne cuda, łącznie z "topowymi", z nastawieniem "musi się udać!". Gucio.

  • Autor: Bahati Data: 2014-08-21 21:20:16

    Przepraszm za offa ale...


    WÓDKA SIĘ SAMA NIE WYPIJE!!!  
    Na polecenie DżJ cię przywołuję!!! :) 

  • Autor: yennefer Data: 2014-08-21 21:22:56

    Idę, idę...

    Za grosz szacunku dla starej wątroby....

  • Autor: cerekm Data: 2014-08-21 21:06:15

    Niestety niszczy paznokcie..po zdjęciu paznokcie są cieniuteńkie jak piórko.Sam lakier hybrydowy jest bardzo wygodny! Ale też brzydko wygląda jeśli paznokcie szybko Ci rosną i szybko widać odrosty..

  • Autor: martusia72 Data: 2014-08-21 21:25:21

    Robię takie paznokcie od maja w trybie ciągłym. Trzymają się rewelacyjnie około 2 tygodnie (na nogach jest bardziej ekonomicznie, bo nawet ponad miesiąc). W zasadzie to nie chodzi o trzymanie się lakieru, ale o tempo wzrostu paznokci. Dla mnie to świetne rozwiązanie, bo nie lubię grzebać przy paznokciach. Kosmetyczka robiąc mi hybrydy po raz pierwszy uprzedzała, że paznokcie różnie reagują, to kwestia indywidualna. Myślę, że również jakości kosmetyków. Na moich paznokciach hybrydy nie zrobiły najmniejszego wrażenia. Wypróbowałam już kilka kolorów (na nogach mam teraz piękny niebieski - atramentowy a na rękach pudrowy róż). Kolorów jest coraz większy wybór. Myślę, że nie przekonasz się, dopóki sama nie spróbujesz. U mnie sprawdzają się świetnie.

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-08-21 21:41:06

    Super sprawa i święty spokój na 2-3 tygodnie. Troszkę wysusza płytkę paznokcia. Ktoś tu napisał że po hybrydzie paznokcie zrobiły się cienkie i łamliwe. Powodem nie jest hybryda tylko zbyt mocne zmatowienie paznokci.

  • Autor: renataz36 Data: 2014-08-22 07:16:16

    Dzięki dziewczyny... widzę, że większość jest za... w takim razie i ja się skusze i zrobie sobie przed wyjazdem na wczasy jakiś kolorek który będzie niezobowiązujący a letni

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-08-22 11:48:22

    Poszukaj w swojej okolicy gabinetu w którym zrobią Ci na paznokciu ombre (nie każda stylistka się tego podejmie bo to już wyższa półka , ale jak taką znajdziesz to możesz być pewna że jesteś w bardzo dobrych rękach). Wygląda pięknie 2 lub 3 kolory hybrydy parujące do siebie wycieniowane. Wpisz sobie w wyszukiwarkę : ombre na paznokciach i pooglądaj.

  • Autor: bea39 Data: 2014-08-22 20:15:51

    Ja powiem tak....mnie hybryda zniszczyła paznokcie. Fakt wyglądały pięknie, ale po którejś zaczęły się łamać chybrydy nie mam od 2 miesięcy i paznokcie dochodzą do siebie tzn.wyrównuje się płytka i powoli wraca do siebie.

  • Autor: cerekm Data: 2014-08-23 13:29:39

    Wypróbuj a sama zobaczysz jak się sprawdzi na Twoich paznokciach ;)może faktycznie będziesz super zadowolona; mogę tylko podpowiedzieć, że jeśli szybko rosną Ci paznokcie to wybierz jakiś jaśniejszy kolorek, wtedy mniej rażą odrosty ;)

  • Autor: ewka63 Data: 2014-08-22 21:48:45

    A ja nigdy więcej. Rozdwajanie paznokci poznałam dopiero po hybrydzie. I to rozdwajanie płatowe.

    Jednak jest jedno ale. Koleżanki mi mówiły, że hybryda niszczy paznokcie, ale chciałam sama spróbować. Po dwóch tygodniach lakier zszedł mi razem z odłupaną płytką paznokci. Może nie trafiłam na dobrą kosmetyczkę, choć poszłam do polecanej. Tego jednak już nie będę sprawdzać. Szkoda mi paznokci na "raz, dwa, trzy na kogo wypadnie na tego bęc"

    Myślę Reniu, ze jak sama nie spróbujesz, to i tak będziesz żałować, że nie spróbowałaś :)

  • Autor: bea39 Data: 2014-08-23 11:01:47

    Lakier położony tą metodą schodzi z płytką paznokcia.

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-08-24 20:49:52

    Lakier położony tą metodą schodzi z płytką paznokcia.

    Bzdura kompletna!!! Po pierwsze to hybryda nie schodzi! Usuwa się ją , a w zasadzie rozpuszcza!!! Chyba że chciałaś zaoszczędzić i  sama ją sobie zdjęłaś! Odrywana i zgryzana faktycznie schodzi razem z paznokciem, zresztą tak samo jak akryl czy żel. Następnym razem użyj chociaż czystego acetonu, zrób sobie taki nasączony tampon, owiń folią aluminiową i potrzymaj kilka minut a gwarantuję że płytka paznokcia zostanie na swoim miejscu.  Sama hybryda to mieszanka lakieru i żelu, często w gabinetach oszukują i robią kolorowym żelem!!! Jak rozpoznać co pakują nam na paznokcie???  Powąchać!!!  Hybryda delikatnie pachnie acetonem  i usuwa się ją też płynem na bazie acetonu. Natomiast żele są nie rozpuszczalne i usuwa się tylko mechanicznie. Na paznokciach cienkich hybryda gorzej się trzyma, Najlepiej  cienkie paznokcie utwardzić akrylem i dopiero położyć hybrydę.

  • Autor: bea39 Data: 2014-08-25 20:16:25

    Hybrydę nakładałam i ściągałam w profesjonalnym salonie. Ale niestety po którymś razie paznokcie zaczęły się rozdwajać.

    I proszę,nie pisz,że piszę bzdury.Nie widziałaś, nie uczestniczyłaś, więc nie podważaj moich doświadczeń z hybrydą.Zresztą czytając ten wątek powinnaś zauważyć,że nie tylko ja miałam takie doświadczenie...

  • Autor: barbarella123 Data: 2014-08-25 22:53:54

    Ja dosyć często decyduje się na manicure hybrydowy i zawsze jestem bardzo zadowolona.Na min. 2tyg ma się spokój z paznokciami bo wyglądają pięknie i lakier nie odpryskuje także polecam:)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2014-08-28 13:26:43

    Witaj,manicure hybrydowy stosuję na nogi,robię co ok.5-6 tyg.t,trzyma się idealnie,tylko ten odrost...:)Natomiast ręce robię już od ok.6-7 lat,u mnie sprawdza się metoda żelowa,są mocniejsze,odnawiam co 3 tygodnie.Koleżanka na króciutkie paznokcie i stosuje hybrydę.

  • Autor: renataz36 Data: 2014-08-28 18:19:01

    Zrobiłam hybrydę wczoraj... dziś wyjeżdżam na wczasy, będę się kąpać, bawić w piasku więc........ dam znać jak się mają po powrocie. Dziękuje za udział w dyskusji

  • Autor: Mama AZK Data: 2014-09-02 22:28:17

    A ja robię taki manicure regularnie już od ponad dwóch lat. Mniej więcej co 2-3 tygodnie. Trzyma się świetnie, nie odpryskuje, a paznokcie nie łamią mi się tak jak kiedyś. Można robić wielkie pranie, szorowanie dywanów, mycie okien, a z lakierem nic się nie dzieje. Super :-)

  • Autor: okruszek33 Data: 2014-09-05 21:02:07

    Ja miała 2 razy hybrydy i teraz mam bardzo słabe paznokcie więc musiałam odpuścić. Za pierwszym razem byłam bardzo zadowolona efektu, a za drugim Pani się nie postarała.

    Ogólnie warto wypróbować.

Przejdź do pełnej wersji serwisu