Forum

Zdrowie i uroda

Zaburzenia lipidowe.

  • Autor: misia123 Data: 2014-09-09 09:42:14

    Mam nadzieję,że mi pomożecie.Mój mąż ma zaburzenia lipidowe i nadciśnienie-kilka dni temu wyszedł ze szpitala i jest to dla nas świeża sprawa...Oczywiście dostał zalecenia żywieniowe od dietetyka i staramy się dostosować do nich.Czy może ktoś z Was ma taki problem i podzieli się pomysłami na dania,poradami i doświadczeniami.Jakiej mąki można używać poza orkiszową (chodzi mi o ciasto drożdżowe i biszkopt).Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Wszystkich.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2014-09-09 12:47:27

    Wypowiem się w kwestii mąki Nie wiem, czy Cię dobrze zrozumiałam, ale mąki orkiszowej używam do wszystkiego, do drożdżówki i biszkoptu również. Ciasta wychodzą niezgorsze niż ze zwykłej pszennej, a moim zdaniem nawet smaczniejsze (może kwestia podświadomości, że to zdrowsze...?).

  • Autor: misia123 Data: 2014-09-09 15:08:54

    Z mąki orkiszowej piekłam już cebularze i były pyszne. Tylko  nie była ona taka miałka jak pszenna.Czy z takiej pieczesz ciasta ?

  • Autor: słodki buraczek Data: 2014-09-09 17:49:30

    Nie wiem, jakiej używasz. Mąka orkiszowa ma również swoje typy. Do chleba ostatnio dodaję orkiszową 1050 (akurat taki typ kupiłam), do ciast z niższą numeracją. Ale chyba masz rację, orkiszowa wydała mi się "cięższa" od pszennej. Może to tylko złudzenie?

  • Autor: misia123 Data: 2014-09-10 10:10:07

    A do ciast jakiego typu używałaś?

  • Autor: mggi63 Data: 2014-09-09 12:47:43

    Tu np.można poczytać:http://zwalcz-cholesterol.pl/jaka-dieta-przy-problemach-z-cholesterolem/

  • Autor: Lucylla Data: 2014-09-10 10:28:52

    Proponuję zakup książki jerzego zięby-ukryte terapie. Nowiutka. To, czym nas faszerują lekarze jest nic nie warte(autor też lekarz, ale..:-).Mam męża z takim samym problemem, zaczął brać witaminę K2. Na ypu tube są jego wywiady, ale książka jest rewelka.

  • Autor: Zośka Data: 2014-09-12 18:39:40

    zaburzenia lipidowe, czyli zły lipidogram? To masz problem i radziłabym Ci poszukać rozwiazania szerzej. Często diety zalecane przez dietetyków niewiele są warte. Moim zdaniem należy odstawić tłuszcze (oleje roślinne) zawierające omega - 6 (wyjątek GLA) zwiększyć omega-3 w postaci tłustych ryb (łosoś, szprot- nie w oleju, śledź ) tranu. Odstawić zboża (niestety, szczególnie pszenicę) , jeść warzywa krzyżowe (kapustne), zawierające potas, żelazo i wit. C. Z tluszczów polecałabym oliwę z oliwek na zimno, do smażenia maslo klarowane, olej kokosowy , palmowy, smalec

    Może moja wiedza jest nieuporzadkowana i niewiele warta, dlatego zajrzyj na ten blog

    http://www.tlustezycie.pl/2012/07/cholesterol-dobry-zy.html i nie sugeruj się nazwą.

Przejdź do pełnej wersji serwisu