Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Mop parowy

  • Autor: Kicia150 Data: 2014-09-17 00:54:41

    Czy ktoś używa mopa parowego i mógłby mi doradzić,czy warto kupić takie urządzenie?Ostatnio ogladłam w Mango zestaw mop parowy z przystawką do czyszczenia dywanów z kilkoma końcówkami  i różnymi szczotkami.Spodobał mi się,ale czy to urządzenie na prawdę tak dobrze radzi sobie z czyszczeniem fug,wszelkich zakamarków,czy samą parą można wyczyścić tłuszcz i brudny dywan?

    Pozdrawiam

  • Autor: Kicia150 Data: 2014-09-17 12:28:24

    Nikt nie miał do czynienia z mopem parowym? Proszę o opinie,ponieważ jest w tej chwili w fajnej promocji i nie wiem jak długo będzie trwała.

    Dziękuję

  • Autor: monia7301 Data: 2014-09-17 13:11:28

    Słyszałam wiele pochwał , więc zakupiłam taki reklamowany .Jak dla mnie to nic nie warte .Szczoteczka do czyszczenia fug już przy pierwszej płytce się zniszczyła .Czyszczenie płytek mopem spowodowało że płytki zrobiły się matowe a brud właściwie pozostał .Lustro zaparowało i musiałam dłużej wycierać niż kiedykolwiek .Samo składanie mopa jak dla mnie czasochłonne .Cena była naprawdę przystępna ale szkoda żeby to stało w domu i zajmowało miejsce .Mogłam oddać , więc pozbyłam się .

  • Autor: Kicia150 Data: 2014-09-17 13:14:07

    Czy kupowałaś  mop w Mango?

  • Autor: monia7301 Data: 2014-09-17 13:24:06

    Wiadomość wysłałam na priv :)

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-09-17 20:43:18

    Mopa parowego nie mam, ale mam myjkę parową niemieckiej firmy Dirt Devill. Kupując urządzenie zwróć uwagę na jego moc , czym wyższa tym lepszy efekt. Ja ze swojej jestem bardzo zadowolona. Bardzo ładnie czyści ramy okienne ( jak użyłam za pierwszym razem to zaniemówiłam ile brudu wywiało ze szpar), okna lustra też ok, jest rewelacyjna do muszli klozetowej w tym zakamarków przy desce klozetowej. Sprawdza się na fugach glazurze i terakocie, mam ciemną kuchnię i dużo gotuje usuwa szybko tłuszcz i brud. Za jej pomocą czyszczę szafki kuchenne, lodówkę i mikrofalówkę w środku i na zewnątrz. Meble w pokoju, samochód w środku.Dobrze usuwa ptasie odchody z balkonu. Zacieki po mydle przy wannie, Ładnie czyści panele i zabawki, zmywa dziecięce malunki z mebli (kredki woskowe).  Usuwa zapach ze śmierdzących mężowskich butów!!!

    Czego nie da rady ją doczyścić: mocno zabrudzonego piekarnika, rdzy, kamienia od wody, starych plam po owocach i sokach. Ogólne ułatwia życie. 

    Ktoś pyta o urządzenie z mango, ja bym tego urządzenia u nich nie kupiła! Z reklamy telewizyjnej zakupiłam urządzenie do czyszczenia uszu!!! Kompletny bubel, uszu nie oczyści i żadnych brudków nie wyciąga!!! Przy bardzo głębokim umieszczeniu w uchu wciągnie trochę wody z ucha po kąpieli. Zwrotu nie przyjęli bo urządzenie było użyte, a oddać można sprzęt tylko orginalnie zapakowany. 

    Jak zdecydujesz się na zakup to rozejrzyj się za urządzeniem typu 2w1. Czyli mop i myjka w jednym.  

    Sprawdziłam moc mojej 1550W

  • Autor: jolka60 Data: 2014-09-17 23:37:25

    Nad myjką parową to i ja się zastanawiałam od dłuższego czasu.Mam sporo zakamarków do sprzątania,do których innym sposobem trudno dotrzeć.

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-09-18 10:14:11

    Ja mam ten model : Shark M343. To już stary model i pewnie już go nie robią.

    https://www.youtube.com/watch?v=i-ZZ9ThCiOA

    Jestem bardzo zadowolona, myjkę mam już kilka lat i sprawuje się bardzo dobrze. Rewelacyjna jest ta fioletowa nakładka, doskonała do szyb i innych powierzchni płaskich: glazura, terakota meble. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na długość kabla, różnorodność końcówek i aby w zestawie był wąż łączący parownice z końcówkami.  Przestrzegam przed zakupem myjki Clatronika, robi szybko wysiadkę (topi się wąż)

  • Autor: jolka60 Data: 2014-09-18 10:25:23

    Dziękuję za porady.myślałam na początku nad Karcherem,ale zastanowię się.Jest dość drogi.

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-09-18 10:42:21

    Karcher fakt drogi i końcówek czyszczących ma mniej,  parametry mocy takie same a nawet niższe! Ja za swoją zapłaciłam coś ok 70zł -100zł, kupiłam na Alleg..... jako sprzęt powystawowy z Niemiec. Urządzenie było zupełnie nowe i wszystkie części były fabrycznie zapakowane.  Poszukaj może trafisz na Alleg.... Tej samej firmy mam też odkurzacz cyklonowy zakupiony też jako jako sprzęt powystawowy (dotarł nowiutki jedynie pudełko rozerwane było) i sprawuje się bardzo dobrze. Za odkurzacz zapłaciłam 150zł a taki sam w sklepie kosztował wtedy ponad 300zł.  

  • Autor: jolka60 Data: 2014-09-18 10:54:18

    Za taką cenę i przy takiej rekomendacji to bym się nie zastanawiała.Na ogół unikam bardzo tanich rzeczy,bo nie mam do nich zaufania.Rozejrzę się-i na Allegro,i w sklepach.W Niemczech pracuję,to może coś trafię- jakąś promocję lub przecenę lub po prostu cenę przystępną..

  • Autor: Kicia150 Data: 2014-09-18 11:10:52

    A co z zapasowymi nakładkami,jest gdzieś możliwość dokupienia?

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-09-18 11:38:58

     Nakładki są dostępne na Alleg...... (sprawdziłam przed chwilą). Ja dokupiłam do tej pory tylko tą fioletową nakładkę i na razie leży i czeka aż ta pierwsza się zużyje. Jest też dostępny ten model który posiadam w cenie 70zl.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-10-14 06:14:31

    Beatko, dzięki za inspirację. Kupiłam sobie taki właśnie mop. Cudo! Dotychczas przetestowałam tylko na syfiastych osadach kuchennych i działa rewelacyjnie. :)

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-10-14 17:44:12

    Ja też jestem z niego zadowolona! Co jakiś czas do wody dodaj troszkę octu przeciw kamieniowi.

  • Autor: monia7301 Data: 2014-09-18 12:18:10

    Kicia...napisałam do Ciebie wiadomość , nie wiem czy odczytałaś ją .Pozdrawiam

  • Autor: Kicia150 Data: 2014-09-18 12:32:18

    Monia czytałam dziękuję za wiadomość.Ogólnie to wiem,że nic nie wiem.Te z Mango są bardziej wielofunkcyjne.Wiem,że niezle myją okna,ponoć czyszczą dywany,ale piszesz,że nie byłaś zadowolona.Monia tak przy okazji  wypróbowałaś mycie okien i czyszczenie dywanów ?Boję się,że będzie to chińszczyzna.Te które polecają dziewczyny z Niemiec są uboższe w funkcje,ale jakość na pewno lepsza.Może wkleję link do tego z Mango dla porównania.

    http://www.mango.pl/dla_domu/mop_parowy_mango_steam_cleaner_pro

  • Autor: monia7301 Data: 2014-09-18 12:42:54

    Niczego więcej nie próbowałam .Moc też była jakaś słaba ...pisało że 1500 .

  • Autor: Kicia150 Data: 2014-09-18 12:50:09

    Zwróciłaś uwagę na producenta,czy to była chińszczyzna? Bo oni podają takie,, zawrotne ,,prędkości,a urządzenia ledwo działa.Wprawdzie gdzieś przeczytałam,że chwalą sobie mycie okien tym mopem,ale tyle udało mi się dowiedzieć o mopie.

  • Autor: monia7301 Data: 2014-09-18 15:32:10

      Nie pamiętam co tam pisało , najprawdopodobnie to chińszczyzna

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-09-18 13:23:01

    Monia czytałam dziękuję za wiadomość.Ogólnie to wiem,że nic nie
    wiem.Te z Mango są bardziej wielofunkcyjne.Wiem,że niezle myją okna,ponoć
    czyszczą dywany,ale piszesz,że nie byłaś zadowolona.Monia tak przy
    okazji  wypróbowałaś mycie okien i czyszczenie dywanów
    ?Boję się,że będzie to chińszczyzna.Te które polecają dziewczyny
    z Niemiec są uboższe w funkcje,ale jakość na pewno lepsza.Może wkleję
    link do tego z Mango dla
    porównania. http://www.mango.pl/dla_domu/mop_parowy_mango_steam_cleaner_pro

    Porównałam sobie parametry, mop z mango posiada pojemnik na wodę o poj 360ml i ma wystarczyć na 20 min sprzątania! W moim malutkim urządzeniu pojemnik na wodę 400ml i wystarczy na 10min max.

    Czyli coś tu nie gra! 

    Czyszczenie dywanów to taka trochę lipa!!!  To urządzenie rozpuszcza brud ale samo go nie usuwa!!!! Trzeba brut usunąć samemu!!!!! 

  • Autor: Kicia150 Data: 2014-09-18 14:42:13

    A może w Mango starcza na dłużej,bo ma mały wyrzut pary,a co za tym idzie gorzej czyści.

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-09-18 15:14:35

    ????????????? nie mam pojęcia! Moc mają bardzo podobną, różnica 50W to chyba mała? Ja osobiście nic już nie kupię z mango i tp, Jak u nich wszystko takie dobre jak przyrząd do czyszczenia uszu który kupiłam, to ja bardzo dziękuję. Jeszcze kiedyś zakupiłam u nich takie małe plastikowe żelazko, też miało być super!!! MIAŁO BYĆ!

  • Autor: Shanna Data: 2014-09-18 15:09:20

    Ja mam parowego jakiejs lokalnej firmy. Jestem zadowolona. Mozna nim na prawde w kilka minut obleciec podlogi, odkazic lazienke, domyc piekarnik. Z fugami u mnie sie nie sprawdzilo:( za to kafelki w lazience to juz inna sprawa:)

    Dywany raczej sie nim odzwieza niz czysci. Do czyszczenia o wiele lepsza jest pianka Vanish'a.

  • Autor: pasia50 Data: 2014-09-18 17:05:50

    Czytam wypowiedzi i mam ochotę kupić taką myjkę.Czy po tej myjce wycieramy powierzchnie na sucho?

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-09-18 18:30:55

    Okna i lustra trzeba suchymi ściereczkami lub papierem, ramy okienne pierwszy bród też . Parownica rozpuszcza brud ale usunąć go trzeba ręcznie. Jedynie przy założeniu fioletowej nakładki nie trzeba usuwać brudu bo wsiąka on w tą nakładkę. W przypadku fug (mam ciemną kuchnię i dużo gotuję), myje je dyszą od dołu do góry i zbieram bród ściereczką a potem już całą powierzchnię glazury robię fioletową nakładką i nie wycieram już bo nie ma takiej potrzeby. Łazienkę glazurę tylko fioletową nakładką, nam mocno błyszczącą glazurę i zacieki nie pozostają. Krany ładnie się domywają. Najwięcej roboty jest przy pierwszym użyciu bo brud wypływa ze szczelin i zakamarków i trzeba go usuwać a potem już szybko leci. 

  • Autor: Kicia150 Data: 2014-09-18 18:33:58

    Na jak długo starczają te nakładki? Troszkę się obawiam,czy potem nie będę miała kłopotów z dokupieniem ich.

  • Autor: Kicia150 Data: 2014-09-18 18:42:40

    Chciałam się podzielić jedną informacja.Czytałam teraz i to nawet na jakiej stronie gdzie sprzedają mopy parowe,żeby nie łudzić się,że wypierze on dywan.Mop ma  za zadanie jedynie rozpuścić brud i przygotować go do prania środkami do tego celu przystosowanymi,więc nie można mieć pretensji,że nie czyszczą dywanów.

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-09-18 20:22:02

    Tak też pisałam, dywanu nie wypierze! Druga sprawa to co by zostało z dywanu po potraktowaniu go ukropem!!!  Kiepsko idzie tez z mocno ubrudzonym grilem i piekarnikiem, nie radzi sobie z kamieniem od wody. Urządzenie bardzo ułatwia życie ale samo nic się nie zrobi! Wiecie do czego jeszcze jest super? Do nabłyszczania masy cukrowej na torcie, tylko uderzać parą trzeba ze sporej odległości.

  • Autor: Kicia150 Data: 2014-09-18 20:33:46

    Chyba jednak  zrezygnuje z mopa w Mango i zdecyduje się na myjkę ,który polecasz.Prześpię się z tematem i zamówię.Bardzo dziękuję wszystkim za wypowiedzi.Oczywiście będę śledziła jeszcze ten wątek.Jak ktoś chce coś jeszcze napisać  będę wdzięczna.

    Pozdrawiam!

  • Autor: Shanna Data: 2014-09-18 22:17:47

    Piekarnik umyje tylko trzeba dac mu pare na maxa i jednak chwile przy tym posiedziec. Ale nie mowie tu o zapieczonym brudzie. Zakladam, ze takiego nie macie:P

    Z tymi tortami to masz racje.

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-09-18 20:29:58

    Na jak długo starczają te nakładki? Troszkę się obawiam,czy potem nie
    będę miała kłopotów z dokupieniem ich.

    Ja używam cały czas tych zakupionych razem z urządzeniem, zapasowa fioletowa nakładka czeka na swoją kolej. Pozostałe nakładki używam rzadko. 

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2014-09-18 22:13:18

    http://www.mediasam.pl/pl/9w1-mop-parowy-myjka-parowa-morphy-richards-720020-dostepny-od-reki-wysylka-24h-darmowa-dostawa.html# ja się przymierzam do tego????

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-09-19 09:45:02

    Wygląda na porządnego, moc ma sporą, troszkę drogi! Za te pieniądze ja rozważyłabym zakup Karchera, firma sprawdzona i serwis porządny i z częściami zapasowymi kłopotu nie ma.

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2014-09-19 17:35:54

    Już za późno:( kupiłam.

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-09-19 20:06:23

    Napisz jak się sprawuje Twoja nowa zabaweczka. Z opisu fajny jest.

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2014-09-19 23:06:33

    Napiszę jak dojdzie zakupiłam ją /zabaweczkę/przez internet.

  • Autor: Shanna Data: 2014-09-18 22:15:01

    Nic nie wycierasz. Samo schnie dosc szybko.

    Ja mam parownik od ponad roku. Nakladki mam caly czas te same. Nic sie z nimi nie dzieje.

  • Autor: BEATA55555 Data: 2014-09-19 09:40:00

    Z tym się tak do końca nie zgodzę. W przypadku okien czy lustra po użyciu parownicy trzeba troszkę wypolerować. 

  • Autor: EkskluzywneAGD Data: 2014-10-13 11:27:08

    Moim zdaniem jak najbardziej warto zainwestować w mop parowy z racji jego skuteczności,poza tym teraz można dostać go w promocyjnej cenie,wystarczy poszukać w sklepach internetowych,gdzie wybór jest zdecydowanie największy.

Przejdź do pełnej wersji serwisu