Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Co gotować przy problemach z przełykaniem

  • Autor: Zośka Data: 2014-10-22 16:21:26

    temat jak wyżej. Przyznam, ze takie zmiany mnie paraliżują i zapominam o prostych nawet potrawach, a pomocy i dobrego słowa w mojej okolicy mało.  Jedynie zupy moje są dobre, bo miksowane.  Poradźcie proszę.

    Dopisano 14-10-22 16:54:46:

    coś na obiad by było łatwo rozdrabnialne,  rozpływajacego się w ustach.  Typu schab, pierś kurczaka, jednorodne bez kości i  różnych takich nie do przeżucia. Duszone , gotowane.  Takie mam wytyczne.

  • Autor: pwyso Data: 2014-10-22 16:34:26

    kisiel, budyń, owsianki, 

  • Autor: Zośka Data: 2014-10-22 16:43:16

    dziś zrobiłam owsiankę, dodatkowo zmiksowałam, bo były śliwki suszone. Nie dobra , bo za bardzo kleista

  • Autor: słodki buraczek Data: 2014-10-22 21:43:16

    To może trzeba więcej mleka dodać...?

  • Autor: gabigold Data: 2014-10-22 18:36:10

    Kaszka manna .

  • Autor: martok Data: 2014-10-22 18:58:27

    Może coś takiego: Przyszło mi do głowy, że np. białko (czyli mięso) można spożywać w potrawach o konsystencji pasztetu. A co powiesz na bardzo drobno zmielone pulpeciki z dużą ilością sosu i purre ziemniaczanym rozcieńczonym śmietaną?

  • Autor: pwyso Data: 2014-10-22 19:08:46

    koktaile na bazie maślanki i kefiru, z różnymi owocowymi dodatkami, można świeże i mrożone ... wytrawne koktaile na bazie soku pomidorowego z dodatkami jarzynowymi ... por, seler naciowy, może świeże zioła ... surówki ale tarte jedynie na najmniejszych oczkach np. marchew z jabłkiem. seler co kto lubi ... może też jak już nie masz pomysłu i czasu to spróbuj tych zupek dla dzieci ale np tych 2 latków 

  • Autor: bea39 Data: 2014-10-22 21:41:10

    W dzieciństwie mojemu bratu często musieliśmy podawać jedzenie w postaci nie stwarzającej problemów z przełykaniem.

    Gotowało się normalnie, tylko dla niego miksowało się mięso i warzywa do 2 dania.Wiadomo ziemniaki pure dobrze się przełykało, tak więc miksowało się i schabowy i kurczaka,każde mięso.Wiadomo te w sosie było łatwiej zmiksować.Jadł to co my, tylko w postaci papki, która zachowywała smak dania.Ale makarony czy ryżu nie polecam miksować.

    To samo było ze śniadaniami i kolacjami .Miksowana szynka, kiełbasa z serkiem, serek z pomidorami....dużo serka homogenizowanego i jogurtów. Chleb był zawsze pokrojony w kosteczki bez skórki, takie na raz, zmiksowana masa rozmiękczała i łatwo przełykał.

  • Autor: Zośka Data: 2014-10-23 01:37:33

    Dziękuję za odpowiedzi , wszystkie były pomocne. Trochę mi już  lepiej się myśli, gdy dostaje się inspiracje z zewnątrz. Pozdrawiam gorąco, Zośka

  • Autor: Niesia88 Data: 2014-10-30 09:44:13

    Współczuje problemu! Moja Ciocia miała problemy z przełykiem, bardzo rozdrobnione posiłki przyjmowała, niesamowicie się męczyła. Jednak wiele potraw przygotowywała na parowarze, bodajże philipiaka. Poza tym ciągle udawała się do lekarza, badała dodatkowo.

Przejdź do pełnej wersji serwisu