Forum

Kuchenne porady

Piekarnik

  • Autor: madina99 Data: 2014-10-27 14:12:27

    Wczoraj po raz drugi ''strzeliła'' mi szyba w piekarniku,chciałabym kupić inny czy moglibyście mi doradzić,który byłby fajny,dobry i niezawodny -są takie?

  • Autor: hope30 Data: 2014-10-27 15:10:11

    ja mam electroluxy- kupiłam 4 sztuki, pod zabudowę- najstarszy z zestawu ma ok.2lat-nic się z nimi nie dzieje-a pieką na potęgę bo ja przecież ludziom hurtem robię :-)

    wieczorkiem podam dokładny model :-)

  • Autor: madina99 Data: 2014-10-27 17:02:41

    Hope-będę czekać:)

  • Autor: pwyso Data: 2014-10-27 17:21:53

    electrolux się sprawdza, ja piekę pizze prawie co tydzień w max temperaturze rozgrzewając go prawię godzinę aby uzyskać 275 st i szyba lux

  • Autor: mariateresa Data: 2014-10-27 15:13:33

    Madinko -  trochę już żyję na tym świecie,  ale o  " strzelających "  szybach w piekarniku słyszę pierwszy raz.    No ale skoro piszesz,  to widocznie  takie przypadki się zdarzają.    Ja mam Bosch -  uważam że jest bardzo dobry  -  przez 6 lat mnie nie zawiódł,   ale to moje zdanie,  być może ktoś inny ma inne doświadczenia z Boschem.   Udanego zakupu życzę !

  • Autor: madina99 Data: 2014-10-27 17:12:01

    Marioteresko-w czasie pieczenia huknęło i na szybie zaroiło się od drobnych pęknięć-jeszcze żebym coś tam stuknęła albo żeby coś mi na szybę spadło,nic z tych rzeczy.Pierwszy raz szyba mi ''strzeliła''ok.1,5 m-ca po gwarancji.Po wymianie minął właśnie 2 rok użytkowania i znów to samo-może to taki feler tych piekarników-mam Whirpoola.Bosch-może to dobry pomysł,popatrzę na te piekarniki.

  • Autor: Smosia Data: 2014-10-27 19:34:53

    Nie chcę psuć opinii szacownej firmy W., ale lodówka w naszym starym mieszkaniu też padła tuż po gwarancji ... Przypadek, czy kalkulacja? Ostatecznie udało się gwarancję "przedłużyć" - za symboliczną opłatą. Od tamtej pory unikam produktów tej firmy. W nowej kuchni (i pralni) postawiliśmy na koncern wspomnianego tu El: AEG, Zanussi i Elektrolux właśnie. W kuchni wszystko działa od kilkunastu lat i nie mam powodów do narzekań, chociaż nie oszczędzam żadnego z urządzeń.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-10-28 06:19:11

    Dwie pralki sypnęły się miesiąc i półtora po gwarancji. Fakt, że piorę na potęgę ale to chyba przesadza. Lodówka też zdechła. Każdemu będę odradzać Whirlpoola.

  • Autor: madina99 Data: 2014-10-28 18:40:21

    Ja też:)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2014-10-27 15:41:58

    Witam,ja jestem zwolenniczką Boscha:)

  • Autor: madina99 Data: 2014-10-27 18:46:50

    A czy do piekarnika Boscha dołączone są blachy piekarnikowe i ruszt,bo z tego co przeglądałam to rusztu bardzo często nie ma w opisie a i z blachami jest bardzo różnie.

  • Autor: mariateresa Data: 2014-10-27 20:25:23

    Tak -  są dwie blachy i ruszt.   Mój  piecyk jest 60 cm.  szeroki.

    Ależ ja Tobie wierzę  że szyby strzeliły -  tylko naprawdę czytałam z niedowierzaniem,  bo  nie znałam takiego przypadku.  To znaczy tak -  znajomej 3 letni wnuczuś  walnął  młotkiem  -  ale w takim przypadku firma nie ma znaczenia.....

  • Autor: Krzysia17 Data: 2014-10-27 20:38:57

    Mi w Amice szyba strzeliła,. Dobrze że akurat uchylałam dzwiczki, bo szkło uderzyło w podłogę a uderzenie było tak duże że rozleciało się po całej kuchni. Póżniej czytałam że w tych kuchenkach dzieje się tak często, więc przy bardzo wysokich temperaturach pilnujcie aby dzieci nie stały na przeciw piekarnika.

  • Autor: madina99 Data: 2014-10-28 18:47:20

    Nie uderzyłam niczym-po pierwszej wymianie obchodziłam się z drzwiczkami jak z jajkiem bo chociaż nie pamiętałam żebym czymś uderzyła (chociaż wszyscy w domu twierdzili,że tak na pewno było) to jednak szyba ''strzeliła''.A tym razem chlebki się piekły i nagle jak huknęło.Nie polecam nikomu firmy W- firmy mojego piekarnika.

  • Autor: madina99 Data: 2014-10-28 18:51:02

    Sprawdzałam-teraz,żeby mieć blachy i ruszt trzeba je sobie dokupić jako dodatkowe wyposażenie-przeglądałam instrukcję obsługi i tam właśnie o tym piszą.Przy niektórych modelach jakaś 1 blacha może być w piekarniku.

  • Autor: mariolan76 Data: 2014-10-27 20:42:30

    Ja mam boscha już jakieś 10 lat używam go jakieś 4 razy w tygodniu i wszystko działa nawet żarówke wymienilam dopiero rok temu 

  • Autor: woila Data: 2014-10-27 20:45:58

    Może popytaj o szybę do piekarników z pyrolizą - ta nie powinna pęknąć, bo przystosowana jest to temp. 500 st. C. No chyba, że problem jest z piekarnikiem tj. uszczelkami czy materiałem użytym do mocowania szyby. 

  • Autor: madina99 Data: 2014-10-28 18:38:29

    Po pierwszym "strzeleniu'' szyby-bo ona wciąż w drzwiach była wymieniliśmy drzwi na oryginalne zakupione w serwisie i po upływie gwarancji znów to samo.

  • Autor: ekkore Data: 2014-10-28 19:12:34

    A myślałaś o opcji piekarnika bez szyby - z metalowymi drzwiami? Nie mam pojęcia jak jest z dostępnością tego w Polsce. I nie mam pojęcia czy to nie jakiś archaiczny model, który zachował się - bez potrzeby wymiany - i w miarę postępu (czasu na pewno) nie zastąpiono tego pomysłu całkowicie szybami.

    Owszem początek jest trudny, bo ciężko się przyzwyczaić do tego, że nie widać co z tym co się piecze.

    Ale w ostateczności jestem zadowolona. Mam właśnie firmę na W (co prawda to nie moja własność, tylko mieszkania, więc jakby coś się stało tylko zgłaszam w biurze), nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. I raczej nic nie pęknie.

  • Autor: madina99 Data: 2014-10-28 20:41:27

    Model nie jest archaiczny bo kupiony 5 lat temu - ale do drzwi metalowych,bez możliwości wglądu ciężko będzie się przyzwyczaić.

  • Autor: ekkore Data: 2014-10-28 21:09:21

    Ja mówiłam o moim modelu, że może archaiczny - bo w sumie to nigdy nie widziałam w sklepach metalowych drzwi w piekarnikach.

    Gwarantuję Ci - idzie się przyzwyczaić. I to nawet w miarę szybko. przestaje korcić, żeby zaglądać przez szybkę.

  • Autor: madina99 Data: 2014-11-04 13:43:56

    Po wszelkich dylematach za i przeciw kupiłam electroluxa - od dzisiaj jest moim pomocnikiem,wszystkim bardzo dziękuję za pomoc i dobre słowo:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu