Forum

Zdrowie i uroda

Nowotwór skóry

  • Autor: bea39 Data: 2014-10-29 13:09:48

    Czy mieliście z tym do czynienia? Jakie macie doświadczenia? I nie chodzi o czerniaka.

  • Autor: inka21 Data: 2014-10-29 20:01:56

    Witaj,

    z rakiem skóry - nie, lecz:

    mój teść ma raka nosa i ucha,był 3 razy operowany i mimo, że paskudnie wyglądały te miejsca ma super ślicznie zrobioną plastykę ucha i nosa, co do ucha nawet się nie zorientujesz, że cokolwiek mu robiono,gorzej z nosem, ale to na życzenie teścia, bo tak długo zwlekał z leczeniem,  ze z jednej strony nosa nie miał już jego połowy a tylko dużą dziurę- po operacji ma zrekonstruowaną tę część nosa i tylko na tej stronie niewielkie zgrubienie.

    Pięknie i profesjonalnie zajęła się nim Klinika w Sosnowcu ,jest to klinika chirurgii twarzy- mimo, że to NFZ jest tu dobre traktowanie pacjenta.

    Raka skóry też leczą w klinice w Sosnowcu.

    By tam się dostać należy na skierowaniu od internisty mieć koniecznie napisane "skierowanie na leczenie do kliniki chirurgii plastycznej w Sosnowcu". Terminy nie są długie, długa za to jest kolejka do rejestracji w dniu wizyty-ale da się przeżyć.i bez żadnych łapówek!!     

    Spróbuj tam pokierować swoje kroki i uzyskać pomoc.

    Pozdrawiam.

  • Autor: matani Data: 2014-10-29 20:36:42

    Akurat dziś słuchałam audycji w radio, gdzie mówiono dużo o infolinii onkologicznej 800 08 01 64 od pn do pt od 18 - 22 podobno odpowiedzą na każde pytanie. Spróbuj.

  • Autor: Alaewa Data: 2014-10-29 23:20:08

    Witaj Beatko, moja mama miała raka skóry, znamię było na twarzy, przy nosie. Operowana była w szpitalu Rydygiera na Chirurgii Plastycznej, mimo że było to duże, po operacji nie było śladu na twarzy. Ciocia miała to samo, tylko na czubku nosa, operowana była także w Rydygierze, tylko na Dermatologii. No i nie wyglądało to fajnie po operacji. Dziś minęło od operacji kilka lat i kremy przeciw bliznom zrobiły swoje, ale blizna dalej jest widoczna. Tak więc jeśli zmiana nowotworowa jest na twarzy, zdecydowanie polecam Chirurgię Plastyczną. 

  • Autor: bea39 Data: 2014-10-30 17:44:35

    Dziewczyny dzięki za informacje. Alaewa, blizna jest mało istotna, narośl jest pod włosami.

    O Rydygierze słyszałam same złe rzeczy ( nie od pacjentów).

Przejdź do pełnej wersji serwisu