Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Bukiet z fizyki

  • Autor: swiatowska Data: 2014-11-14 17:21:34

    Kochane dawno mnie tutaj nie było ale potrzebuję Waszej pomocy .Poszukuje fizyka do rozwiązania bukietu w 2 klasie gimnazjum,znaczy potrzebuje moje dziecko.

  • Autor: jolka60 Data: 2014-11-14 17:34:29

    Koleżanko,również witaj.Niestety,podejrzewam,a raczej mam pewność,że drugie zdanie sformułowałaś bardzo nieprawidłowo.Z Twojego wpisu wynika,że potrzebujesz pana,z wykształcenia fizyka,który na rozwiązać bukiet Twojemu dziecku.Absolutnie Cię nie zrozumiałam,póki nie zajrzałam do Googla.

    Pewnie potrzebujesz podręcznik o tytule "Fizyka do rozwiązania bukietu".lub podobne.

    Pozdrawiam,Jolka

  • Autor: swiatowska Data: 2014-11-14 17:42:00

    Może napisałam nieprawidłowo ale potrzebuję osoby która pomoże mojemu dziecku rozwiązać bukiet który ma do zrobienia na poniedziałek bo ja niestety .

  • Autor: jolka60 Data: 2014-11-14 19:23:45

    To pewnie i nie ja.Wprawdzie kiedyś nie miałam z tym problemów,ale ile to latek minęło/??Poza tym,zawsze lepsza byłam z matematyki,niż z fizyki.Dziwne,hmmm???

  • Autor: swiatowska Data: 2014-11-14 17:55:54

    Kochane dawno mnie tutaj nie było ale potrzebuję Waszej pomocy .Poszukuje
    fizyka do pomocy w rozwiązaniu bukietu w 2 klasie gimnazjum,znaczy potrzebuje moje
    dziecko.

  • Autor: kasiachodziez Data: 2014-11-14 19:00:51

    Spróbój tutaj,znajomi którzy mają dzieci szkolne korzystają z tej strony i zawsze ktoś im pomoże

    http://zadane.pl/

  • Autor: krysztalek21 Data: 2014-11-14 20:14:23

    A czy możesz napisać całą treść zadania? Pozdrawiam

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2014-11-14 20:55:19

    Właśnie zamieść treść zadania. Spytałam córki  i nie wie o co chodzi. Córka studiuje na politechnice. Więc proszę o więcej danych

     

  • Autor: swiatowska Data: 2014-11-14 23:10:15

         Zadanie   1  .W pewnym niewielkim przedziale czasu na spadajaca kroplę deszczu działaja siły ;cięzkości oraz naporu powietrza o wartościach równych odpowiednioFc=0,1i Fo =0,02N         a).przedstaw na rysunku wektory wymienionych sił działających na kroplę deszczu oraz narysuj wektor siły wypadkowej                                                                                                                         b)określ jakim ruchem porusza się kropla deszczu ,odpowiedz uzasadnij                                       c)oblicz wartośc przyspieszenia kropli deszczu w tym przedziale czasu                                        d)napisz z jakim przyspieszeniem spadałaby ta kropla deszczu w prózni ,uzasadnij odpowiedz                    Zadanie 2 samochód sportowy porusza sie ruchem jednostajnym po prostoliniowym odcinku autostrady z predkościa o wartosci 108 km/ h. Zmierzono że siła ciągu silnika ma wartośc 600N                                a)napisz od  jakich czynników zalezy wartośc siły tarcia działającej na opony samochodowe              b)narysuj wszystkie siły działajace na samochó w opisanej sytuacji                                              c)podaj wartośc siły tarcia działajacej na samochód ,uzasadnij                                                               d) zakładajac ze wartośc siły oporu jest wprost proporcjonalna do wartosci predkosci oblicz współczynnik proporcjonalnosci w tej zaleznosci                                                                                                         e)nagle kierowca gwałtownie nacisnął hamulec co spowodowało zablokowanie kół samochodu.Obilicz współczynnik tarcia kól samochodu o asfalt podczas hamowania jezeli droga hamowania była równa 200 m

       

  • Autor: kasiachodziez Data: 2014-11-15 08:28:42

    Kochana śmiem podejrzewać że twoje dziecie pracuje w NASA

    dzisiejsze gimnazjum może skutecznie zniechęcić do szkoły,dla mnie to zadanie jest na poziom szkoły średniej

  • Autor: makusia Data: 2014-11-15 14:04:42

    Dokładnie, co oni wyprawiają w tych szkołach, żal mi tych dzieciaków.

  • Autor: HCICK Data: 2014-11-15 08:59:16

    jak możesz przeslij mi na prv, wieczorem postaram się przynieść rozwiązanie i odeslę fotkę.

  • Autor: ulcia76 Data: 2014-11-16 12:59:26

    nie rozumiem tylko skąd "bukiet" ? co to znaczy?

  • Autor: jolka60 Data: 2014-11-17 08:46:02

    Też nie rozumiałam,he,he.Wprawdzie uczęszczałam do liceum o profilu matematyczno-fizycznym,ale wówczas nie używało się takich określeń.Znajdziesz w "Necie".

  • Autor: HCICK Data: 2014-11-16 09:36:35

    mam już od wczoraj fotkę ze zdjęciem ale tu się jej nie da wstawić bo nie potrafię, jak chcesz przyślij mi na prv swojego maila

  • Autor: swiatowska Data: 2014-11-16 18:56:59

    HCICK kochana to dla Ciebie )

  • Autor: HCICK Data: 2014-11-17 10:03:05

    dzieki:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu