Forum

Kuchenne porady

Noże kuchenne

  • Autor: Kormag Data: 2014-12-04 13:48:13

    Witam serdecznie,

    chciałbym poradzić się Was drogie żarłoki o wybór noży kuchennych, a szukam tych naprawdę dobrych możliwie kutych. Za 2 noże (szefa kuchni/santoku, do mięs) jestem w stanie wydać 400-500 zł.

  • Autor: Rzymianka Data: 2014-12-04 13:57:33

    Od pół roku posługuję się nożem ceramicznym kupionym za 40 zł.  i doszłam do wniosku , że opłaca się za tę cenę. Teraz jest trochę mniej ostry, ale w dalszym ciągu jest nożem nr 1 w mojej kuchni. W kolejce czeka następny kupiony w Lidlu za 27 zł.

    Bardzo dużo robię w mojej kuchni, więc mój nóż nie jest oszczędzany :))

    Jak zrobisz zakupy w Lidlu 10 x 60 zł. to nóż szefa kuchni dostaniesz w prezencie. :)))

  • Autor: iwciaG Data: 2014-12-04 14:16:06

    A ja polecam Fiskarsa, dostałam od męża ze dwa lata temu komplet ze stojakiem i tej samej firmy ostrzałkę. SUPER. Można sobie kupić pojedynczo, szefa i mniejszy i do tego ostrzałkę. Mam te całe czarne ( również ostrza ), lekkie i łatwe w ,,obsłudze" zawsze perfekt naostrzone Wspomnę tylko, że wcześniej dostałam zestaw Berg hoffa i Fiskars przoduje :))

  • Autor: marzena89gb Data: 2014-12-04 17:02:45

    Też mam fiskarsa tylko te z pomarańczowymi  końcówkami , jestem mega zadowolona 

  • Autor: Beata500 Data: 2014-12-04 17:42:14

    A ja tak nie do końca. Nóż szefa - ułamany koniuszek . A nóż do jarzyn, ten z piłką mam złamany w połowie. Taki wyjełam ze zmywarki . Co prawda chyba go przytrzasnełam drzwiczkami . Ponieważ bardzo go lubię , kupiłam drugi.

    Mąż używa nóż szefa kuchni firmy firmy Hackman i tego nie myję w zmywarce , ponieważ na opakowaniu było zaznaczone, że nie można. Ten nóż mąż używa dwa lata i dopiero teraz mówi, że trzeba już go naostrzyć.

  • Autor: a. Data: 2014-12-04 18:09:38

    Generalnie żadnych noży nie powinno się myć w zmywarce.

  • Autor: Beata500 Data: 2014-12-04 18:13:57

    Tak, ale ja jestem z tych , co widzą napis - można myć w zmywarce , to tak robię . Wiem, sama jestem winna .

  • Autor: a. Data: 2014-12-04 18:52:33

    :) Ja miałam etap mycia w zmywarce nawet desek bambusowych do krojenia, przeszło mi dopiero jak wyjęłam kilka w częściach. Kupiłam plastikowe :D

  • Autor: a. Data: 2014-12-04 14:22:44

    Ja mam Gerlach kute, polecam, sama zresztą kiedyś zakładałam watek Fiskars czy Gerlach. Sami kupiliśmy wtedy Gerlacha i nie żałuję, ale dla kilku osób kupowałam kutego Fiskarsa i to tez jest fajny nóż.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2014-12-05 07:27:12

    To ja zapytam o noże ceramiczne, na alle... są takie w super promocji zestaw warto?? Co myślicie?? Nie bardzo chce wydawać duż pieniędzy ale nowe noże by się przydały. Proszę o radę.

  • Autor: madina99 Data: 2014-12-05 11:29:38

    Moja siostra ma to cudo.Nie minął jeszcze rok od ich nabycia a zakończyły już etap świetności.Ja się tak napaliłam,że kupiłam nóż z wyglądu podobny do tych ceramicznych,też taki kolorowy ale ostrze ma metalowe-był w opakowaniu i nie było widać.Powiem tak,od chwili zakupu to mój najlepszy nóż w kuchni.

  • Autor: jolka60 Data: 2014-12-06 11:59:14

    Taki jak z Twojego opisu mam też w kuchni.Z ząbkami,do chleba.Za długo się nie zastanawiałam nad kupnem,bo zapłaciłam bodajże 6 euro,po przecenie,Bardzo go sobie chwale,tnie jak brzytwa.Jak dalej,nie wiem.Mam go od niespełna roku,a chleba niekrojonego też nie kupuję codziennie.

  • Autor: ekkore Data: 2014-12-06 14:08:39

    Ja mam cały komplet takich z obrazkami - każdy do czego innego - oznaczony właśnie obrazkiem. Z plastikowym futerałem

    Informacja obrazkowa guzik mnie obchodzi - tak naprawdę używam dwóch, bo mi idealnie leżą w ręku. Ale Ślubny zawsze się wścieka (może ciut przesadzam z wścieka) - że przecież każdy nóż jest do czegoś innego.

  • Autor: mamusia_muminka Data: 2014-12-05 21:52:54

    Nie polecam, dostałam komplet szwajcarskich nozy w maju i już się wyszczerbiły:( najlepszy gerlach, cena coś około 350zł

  • Autor: powsinoga Data: 2014-12-06 09:23:30

    Ja mówię nie nożom ceramicznym. Jeśli masz gwarancję, że Ci nie upadnie, to może jest ostry i fajny. Mój, niezbyt tani (nie mogę sobie przypomnieć nazwy firmy) jest już wyszczerbiony - w 1 miejscu mocniej w kilku słabiej. Zdecydowanie wolę noże kute, metalowe.

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-12-07 17:12:37

    Dwa lata temu mąż przywiózł mi z Niemiec reklamowane tam noże ceramiczne, były drogie mimo promocji, ale szybko się stępiły mimo, że nie kroiłam kości itp. jak pokazywali w reklamie. Tak, że nie polecam. Szczerze mówiąc nie zwracam uwagi na firmę, u mnie nóż musi być po prostu ostry i dobrze leżeć w dłoni.

  • Autor: Kormag Data: 2014-12-09 12:52:13

    dziękuję za wszystkie posty w temacie, trochę mi to rozjaśniło w głowie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu