Forum

Kuchenne porady

Polska kuchnia- co przygotować?

  • Autor: Ada2012 Data: 2014-12-05 15:16:50

    Witajcie, zwracam się z pytaniem tutaj, bo wydaje mi się, że udzielicie mi najlepszych odpowiedzi.

    Jestem raczej początkującą kucharką, studentką także nie miałam za bardzo kiedy się szkolić w kuchennej sztuce, nie dysponuję też takimi cudami jak melaksery, miksery, maszyny do krojenia itp. Studiuję za granicą w wielokulturowym towarzystwie i właśnie- chciałabym przygotować dla nich ' traditional polish dish', bo już się zaczynają dopominać o coś dobrego. Tylko ja nie wiem co.

    Myślałam o pierogach, ale Chinka mnie ubiegła i przygotowała coś jak nasze pierogi (nawet o tym samym kształcie), a chciałabym żeby to było łatwe, ale też trochę ambitne, pokazujące bogactwo naszej kuchni. Z drugiej strony musi być z ogólnie dostępnych składników, bo nie użyczę tu gdzie jestem wszystkiego (nie ma np. kaszy manny, co zauważyłam).

    Nie chciałabym żeby to było ciasto, bo sernik czy makowiec można znaleźć wszędzie, w różnych odsłonach, ale zawsze. I wolałabym unikać dużej ilości mięsa, bo po prostu nie umiem go przygotowywać ( poza kurczakiem, to jakoś zniosę :).

    No moje drogie, jakieś pomysły?

    Liczę na pomoc!

  • Autor: myszamycha Data: 2014-12-05 15:52:47

    Sałatka jarzynowa taka nasza tradycyjna:) 

  • Autor: Ada2012 Data: 2014-12-05 15:57:19

    No sałatkę umiem akurat zrobić :)), chociaż tu nie ma takich marchewek jakich normalnie używamy do sałatki, są tylko surowe.

    A coś do tego? Nie wiem, może gołąbki, chociaż to się tak długo robi chyba...

  • Autor: Bahati Data: 2014-12-05 16:00:20

    Gołąbki to dobry pomysł. :) tu jest super opisany przepis. http://wielkiezarcie.com/recipe34724.html

  • Autor: ekkore Data: 2014-12-05 16:07:17

    Surowe wystarczy ugotować - i po problemie.

    Nota bene ja zabieram do wieczór bożonarodzeniowy do szkoły właśnie taką tradycyjną sałatkę jarzynową - w przyszły wtorek (bo to nasz ostatni tydzień w szkole w tym semestrze). I bochen swojskiego chleba.

    i jestem bardzo ciekawa propozycji innych narodów- choć odrobinę poznać świat.

    A z polskich dań - to pyzy z nadzieniem, knedle owocowe. A może barszcz z krokietem albo pasztecikami.

    Albo bardziej skomplikowane - gołąbki. Dla uproszczenia w wersji odwróconej (nie zawijane w kapustę - tylko posiekana dodawana do mięsa.

    Albo gęsty żurek. Albo kartoflana - zaprawiona chrzanem.

    Rosół z makaronem. Albo pomidorówka z ryżem (to tak po kujawsko-pomorsku bardziej - niemniej mi kojarzy się z dzieciństwem).

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-12-05 16:28:08

    No ja normalnie używam surowej marchewki i gotuję, a jakich się normalnie używa?

  • Autor: stokrotka390 Data: 2014-12-05 16:12:19

    Witam, dziewczyny dobrze podpowiadaja, takie paszteciki mozesz tez zrobic z gotowego ciasta francuskiego z ulubionym farszem, a golabki z kapusty wloskiej latwiej sie zawijaja. Od siebie dorzuce pyzy, a moze rybe po grecku? , pozdrawiam

  • Autor: marzena89gb Data: 2014-12-05 16:19:27

    Może Chinka zrobiła pierogi , ale czy będą takie same jak Twoje? Uważam , ż mogłabyś zrobić , ruskie, lub na słodko z serem , albo z kaszą gryczaną i z serem. 

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-12-05 16:31:24

    A masz u siebie kapustę kiszoną ?

  • Autor: Ada2012 Data: 2014-12-05 17:48:33

    Akurat jest kapusta kiszona Rolnika w dziale "kuchnia obcych narodów", zaraz obok sosu tabasco :))

    No nie wiem, pamiętam że mama zawsze dodawała taką ze słoiczka mieszaną z groszkiem, także nie próbowałam wcześniej gotować marchewki. 

    Gołąbki właśnie chciałabym w kapuście, żeby się tak ładnie prezentowały :)

    Wykorzystam te pomysły stopniowo, żeby ich trochę pozaskakiwać :)

  • Autor: aggusia35 Data: 2014-12-05 21:54:47

    Zrób im polski bigos.:)

  • Autor: majolika Data: 2014-12-05 17:54:45

    BIGOS. to najbardziej polskie danie.Zapisane we wszystkich annałach sztuki kulinarnej, jako typowo polskie. Barszcz czerwony z uszkami. Żurek z jajkiem, z kiełbasą. Zrazy wołowe zawijane. KOTLET SCHABOWY-to chyba najłatwiejsze i schab jest wszędzie, co prawda kotlet schabowy to tąnsza odmiana sznycla wiedeńskiego. Polska pomidorówka, placki ziemniaczane,zupa ogórkowa, botwinka,szczawiówka, flaczki- do zup obowiązkowo małe pulpeciki z mięsa mielonego wołowo-wieprzowego.

  • Autor: falkor Data: 2014-12-06 00:56:19

    A może naleśniki? Mąkę, jajka, wodę, piwo, mleko chyba uda Ci się kupić. Farsz możesz zrobić praktycznie ze wszystkiego: twarogu, powideł, mięsa. A jeżeli chcesz coś bardziej wyszukanego do zawiń w placki naleśnikowe kiełbasę salami z żółtym serem i oliwkami, albo szynkę z żółtym serem i ananasami.

  • Autor: iwett Data: 2014-12-07 10:50:14

    A może zrazy wołowe śląskie takie z boczusiem i kiełbaską bo ogórki kiszone to nie wiem czy tam są:) A propo jeśli to nie tajemnica to gdzie studiujesz?

Przejdź do pełnej wersji serwisu