Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Lekkostrawna Wigilia

  • Autor: Matka -Nikka Data: 2014-12-15 18:56:44

    Witam.

    Mam wielką prośbę do doświadczonych użytkowników.Mam gości na Święta( nie pierwszy raz) ale tym razem niestety jeden jest na diecie lekkostrawnej ,niedługo ma operację woreczka:/  Nie mam pojęcia czym go nakarmić. Kapusta odpada,grzyby i wszystko co smażone . Myslałam o rybie duszonej ale nie bedzie tego chyba jadł przez 3 dni :)) 

    Prosze o poradę :) Z góry dziękuję i pozdrawiam świątecznie :)

  • Autor: dorotaibasia Data: 2014-12-15 19:34:13

    Na Wigilię np pstrag pieczony w folii aluminiowej, w któreś świeto pulpety drobiowe w sosie koperkowym, lekka zupa jarzynowa....najprosciej byłoby zapytac co jada na codzień...Święta świętami ale dieta dietą i być może będzie musiało obejść się bez szaleństw

  • Autor: Matka -Nikka Data: 2014-12-15 20:35:40

    O! Pulpety na drugi dzień to fajna sprawa,nawet dzieci podjedzą :) Rybkę zrobię w foli z cytryna i pietruszką :)

    Dzięki wielkie :) 

  • Autor: asiaff Data: 2014-12-16 09:17:48

    Może ta strona coś ci podpowie :) http://urodaizdrowie.pl/dieta-watrobowa#&panel1-2

    Ja już jestem po usunięciu woreczka i przed zabiegiem oraz po nim miałam zaleconą tą dietę przez lekarza. I tu cię chyba zaskoczę,bo można jeść kapustę kiszoną :)

  • Autor: Matka -Nikka Data: 2014-12-17 14:34:04

    No i zaskoczyłaś:) To wiele ułatwia:)

  • Autor: powsinoga Data: 2014-12-16 12:29:40

    Ja gotuję na Wigilię zupę rybną - bulion gotowany na warzywach i karpich łbach, można lekko zabielić i zaciągnąć mąką, można jest sam. Z zup - oczywiście barszcz także nie jest ciężkostrawny.

    Ryby - wszelkie duszone, pieczone (mogę polecić dorsza w pomarańczach ), w galarecie.

    Ja sama nie jadam ciężkich kapust czy grzybów w nadmiarze, jem raczej lekkostrawnie, Wigilia nie musi się składać wyłącznie z dań smażonych, ciężkich.

  • Autor: mggi63 Data: 2014-12-16 19:55:20

    Zgadza się.Ja bym jeszcze zaproponowała pulpety rybne w galarecie,karp zapieczony w piekarniku.Na obiad filet z piersi kurczaka pieczony w rękawie z owocami,którego można pokroić w plastry i ułożyć na półmisku.

  • Autor: Matka -Nikka Data: 2014-12-17 14:36:06

    Dzięki wam wszystkim:) Już Wigilia nie będzie taka straszna:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu