Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Święta z konieczności na diecie...

  • Autor: Agapis Data: 2014-12-22 10:10:16

    Witajcie. Tyle czekałam na Święta, na te wszystkie pyszności, smakołyki i co.... i muszę obejść się smakiem. Jestem tydzień po operacji usunięcia woreczka i Święta spędzę na diecie. Wiem, że zrobię dla siebie rybę w galarecie, duszoną rybę z warzywami....i tu moja inwencja umarła. Chociaż tak mało jem, że to może wystarczy... Macie jakieś doświadczenia z taką dietą? Jakieś pomysły na dania (niekoniecznie wigilijne)?

  • Autor: Agapis Data: 2014-12-22 11:51:15

    Dzięki wielkie :) Oczywiście byłam już w tym wątku i stąd pomysł na rybę w galarecie, bo wszelkie pieczone i smażone póki co odpadają.

  • Autor: madina99 Data: 2014-12-22 12:42:08

    Agapis też jestem na diecie i to od kilku lat.Praktycznie cała Wigilia jest nie dla mnie -mam podobnie jak Ty-czerwony barszcz jem z ugotowanymi oddzielnie ziemniakami,rybę piekę w folii,surówka z kiszonej kapusty,ziemniaki lub chleb,drożdżowe ciasto bez dodatków typu mak czy orzechy,biszkopt z kremem z jogurtu z galaretką.Nie jest tego wiele ale dla mnie wystarczy.Możesz rybę ugotować np.na parze i połączyć z duszonymi warzywami.

  • Autor: Maria K Data: 2014-12-22 14:20:52

    Chudy pasztet drobiowy, pieczony w kąpieli wodnej,sałatka jarzynowa z jogurtem, bez groszku, .Łagodny czerwony czysty barszczyk z łazankami, ryba z warzywami,pieczona w foli.Buraczki z duszonymi jabłkami.marchewka duszona, zaprawiona odrobiną mąki z mlekiem. pulpeciki rybne w sosie koperkowym, gotowane w małej ilości wody.:)Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę.:)

  • Autor: Rzymianka Data: 2014-12-22 12:39:22

    Mój lekarz nie zalecał diety po operacji woreczka. Powiedział, że można jeść wszystko, ale porcje nie za duże / 5 posiłków dziennie/.  Wątroba produkuje żółć, ale jej nie gromadzi, dlatego należy jeść mało i częściej. :)))

  • Autor: Agapis Data: 2014-12-22 13:05:00

    Już tyle się naczytałam o tym czy stosować dietę czy nie, że aż mnie głowa boli. Pewnie, że nie zamierzam szaleć z dietą czy jej brakiem i wszystko jeść w granicach rozsądku, ale na dzień dzisiejszy mam dość bólu i wolałabym jednak nie zjeść czegoś co mi zaszkodzi.  madina99 ta kapusta mnie jednak zadziwia, choć wiem, że wolno ją jeść :) Podziwiam, bo ja kilka lat na diecie chyba bym nie wytrzymała... chociaż jak mus to mus.

  • Autor: madina99 Data: 2014-12-22 13:15:57

    Mogę jeść kapustę kiszoną polaną olejem ale bez surowej cebuli plus trochę pieprzu-nie mogę kapusty gotowanej  w bigosie lub zupie.Naprawdę da się żyć a jeszcze jak wstajesz od stołu a czujesz się lekko i jesteś najedzona to dla mnie już full.Dla reszty rodziny i dla gości szykuję normalnie jak każdy .I nigdy nie robię problemu z mojego jedzenia jak jestem u kogoś w gościach bądż na wyjeżdzie czy zabawie. 

  • Autor: Agapis Data: 2014-12-22 13:21:28

    Powiedz mi, nie jesz tej kapusty, bo tak wynika z diety czy jednak źle ja tolerujesz? Wybacz, że tak dopytuję, ale dla mnie to nowa sytuacja...

  • Autor: madina99 Data: 2014-12-22 13:28:44

    Nie traktuję tego jak diety,kapusta gotowana,duszona mi nie służy natomiast surowa jak najbardziej i nie mam po niej skutków ubocznych w postaci bólów brzucha,wzdęć czy nieprzyjemnego ucisku w brzuchu.

  • Autor: Agapis Data: 2014-12-22 13:40:31

    ok, dziękuje za informacje :)

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2014-12-22 17:13:13

    Przepraszam za pytanie - jesteś po wycięciu woreczka? pytam bo mam w rodzinie kogoś bez woreczka ale z taki dolegliwościami po jedzeniu jak piszesz.

  • Autor: Rzymianka Data: 2014-12-22 19:21:54

    Nie można wszystko "zwalać" na brak woreczka, bo wzdęcia i bóle brzucha są objawami wielu innych chorób, np. trzuski i jelit. Trzeba iść do lekarza i sprawdzić stan swojego zdrowia. :)))

  • Autor: megi65 Data: 2014-12-22 19:26:54

    Moja Droga ... ! Będziesz miała udane , niezapomniane święta , przede wszystkim zdrowe . Kiedy inni będą na forum zastanawiali się jak '' schuść'' Ty będziesz w super formie ..Nie markoć , dojdziesz to formy to karpia wsuniesz , pierogi spłodzisz , serniczek ukręcisz. Życzę szybkiego powrotu do formy i .. kuchni .

  • Autor: Agapis Data: 2014-12-22 20:59:57

    Megi ja w kuchni stale siedzę, bo moi panowie nie mogą głodni chodzić :) Pozdrawiam ciepło Kochana i pięknych Świąt Ci życzę.

  • Autor: rybka_M Data: 2014-12-24 05:58:23

    współczuję, ja miałam usuwany woreczek równo miesiąc temu, w tej chwili jem prawie wszystko, oprócz smażonego na tłuszczu - smażę na teflonowej patelni albo na grillowej (ale bardzo rzadko, najwyżej raz w tygodniu), a tak to wszystko gotowane lub surowe, chociaż nadal moim głównym jedzeniem są wszelakie zupy mleczne lub musli z mlekiem; ograniczyłam prawie do zera słodycze; w sumie to wcale nie chce mi się jeść, jem głównie z rozsądku, bo głodzenie się też jest szkodliwe

    możesz jeszcze zrobić pierogi z samą kapustą kiszoną (ciasto oczywiście bez jajka)

Przejdź do pełnej wersji serwisu