Forum

Kuchenne porady

Co z tego sklecić? Poradźcie proszę:-)

  • Autor: pavett Data: 2014-12-31 13:06:26

    Mam problem, muszę na szybko sklecić jeszcze jedną sałatkę na dzisiejszą imprezę.Wiejski sklepik nieczynny, na zakupy juz brak mi czasu .I potrzebuję pomocy, jaką zrobić sałatkę a do dyspozycji mam:

    -kapustę pekinkę

    -pierś z kurczaka

    -szynkę konserwową

    -pomidory suszone w zalewie

    -ser feta

    -makarony

    -seler w słoiku

    I tak zrobiłam już z makaronem  i schabem gotowanym,  i drugą z czosnkiem marynowanym, cebulka i filetem.

    No i okazało się, że potrzebuje trzeciej co z tego sklecić, żeby było coś innego niż te dwie?

  • Autor: Herbaciana Data: 2014-12-31 13:27:11

    Z tego można zrobić kilka nie jedną sałatkę. W moich przepisach jest taka z grzybami, ale spokojnie możesz zastąpić je selerem lub pieczarkami, a ryż makaronem. Albo po prostu wymieszaj wszystko co masz i  dopraw odpowiednio.Powodzenia

  • Autor: pavett Data: 2014-12-31 13:34:27

    No dzięki już chyba wiem,tzn. tak mi się wydaje:-)

    Gotuję makaron kokardki, dodam do tego suszone pomidory i mozarellę. Doprawię czosnkiem imhmmm nie weim czym i może podleję oliwą z pomidorów.Mhmm zobaczymy co z tego wyjdzie

  • Autor: heiworth Data: 2014-12-31 14:17:01

    Robię tak jak piszesz i do tego dodaję jeszcze podsmażony filet z kurczaka i czasami oliwki ....nie dodaję czosnku tylko podlewam delikatnie oliwą z pomidorów ....sałatka taka bardzo dobra :)

    Jak masz pod ręką zieleninę (natkę lub rukolę ) to też czasami dodaję .

  • Autor: pavett Data: 2014-12-31 14:36:19

    Natkę mam posiekaną zamrożoną , dodam :-)

Przejdź do pełnej wersji serwisu