Forum

Kuchenne porady

Czym mogę poczęstować dorosłych wnuczków w Dzień Babci?

  • Autor: jbedzia Data: 2015-01-17 06:34:18

    Przyjeżdżają do mnie wnuki i bardzo chcę ich ugościć. Może jakieś mięsko? Moze dobre ciasto? Rzadko przyjeżdżają, więc tym bardziej zależy mi na tym, żeby byli zadowoleni, proszę podpowiedzcie mi, co mogę zrobić i podać?

     

  • Autor: goplana2 Data: 2015-01-17 06:56:23

    Cokolwiek Babcia poda będzie pysznie.Na nic tak wnuki z utęsknieniem nie czekają jak na babcine ciasto,które im piekła w dzieciństwie lub to co Babcia robiła a oni tak skwapliwie zajadali. Wracają cudowne wspomnienia,które warto pielęgnować :) Podobnie mam ja.Ile bym dała ,by zjeść kawałek chleba,który moja wraz z dziadkiem wypiekali i dodatkowo zawsze obowiązkowo była drożdżówka.Te cudne zapachy na zawsze pozostaną mi w pamięci..

  • Autor: skalar Data: 2015-01-17 08:58:49

    Dokladnie. Podaj nawet najprostsze dania, ale takie ktore beda "dzieciakom" przypominac ich szczeniece lata. Takie ktorych nie dostana w restauracji, ani same nie zrobia.

    Ja tesknie za wodzianka, kluskami na parze, chlebkiem z blachy z domowymi powidlami i ziemniakami z blachy z maselkiem i sola.... mmmm... takimi jak wtedy, gdy mialam siedem lat... to byloby dla mnie najwspanialsza uczta... 

  • Autor: nin22 Data: 2015-01-20 19:32:59

    Cokolwiek Babcia poda będzie pysznie.Na nic tak wnuki z utęsknieniem nie
    czekają jak na babcine ciasto,które im piekła w dzieciństwie lub to
    co Babcia robiła a oni tak skwapliwie zajadali. Wracają cudowne
    wspomnienia,które warto pielęgnować :) Podobnie mam ja.Ile bym dała
    ,by zjeść kawałek chleba,który moja wraz z dziadkiem wypiekali i
    dodatkowo zawsze obowiązkowo była drożdżówka.Te cudne zapachy na
    zawsze pozostaną mi w pamięci..

    od kochanej babci nawet suchy chleb jest pyszny

  • Autor: goplana2 Data: 2015-01-21 06:21:08

    Od kochanego Dziadka też:)  Dziadziuś kojarzy mi się właśnie z chlebem,konkretnym bochenem na dużą blachę. Dawał mi zawsze kromę tego pysznego chleba ze smalcem i skwarkami.Może to zabrzmi dziwnie,ale to właśnie on piekł najlepszy w świecie chleb,a Babcia mu w tym pomagała.Niestety odszedł przedwcześnie na serce.Miałam wtedy 10 lat.:(  Przy okazji wszystkim BABCIOM w Dniu ich Święta najlepsze ,najserdeczniejsze życzenia 

  • Autor: Herbaciana Data: 2015-01-17 07:02:48

    Mnie babcia kojarzy się z pączkami z nadzieniem z różanej konfitury, takimi prosto z garnka, które sami polewaliśmy sobie lukrem. Niestety, teraz mogę ją odwiedzić tylko na cmentarzu. Proszę mi wierzyć, wszystko będzie dobre, bo babcie to najlepsze co nam się przydarza.

  • Autor: makusia Data: 2015-01-17 11:35:31

    Mnie babcia kojarzy się z pączkami z nadzieniem z różanej konfitury,
    takimi prosto z garnka, które sami polewaliśmy sobie lukrem. Niestety,
    teraz mogę ją odwiedzić tylko na cmentarzu. Proszę mi wierzyć, wszystko
    będzie dobre, bo babcie to najlepsze co nam się przydarza.

    U mnie podobnie pączki z różą i miodownik z masa grysikową:)

    Ostatnie słowa mnie wzruszyły :)

  • Autor: as Data: 2015-01-17 15:08:47

    Moja babcia robiła pyszną szarlotkę. Niestety nie udało mi się jej jeszcze odtworzyć. 

  • Autor: gabigold Data: 2015-01-17 13:13:18

    Tak jak dziewczyny piszą, babcia co by nie podała i tak będzie smaczne,postaraj się o miła atmosferę ,przepisów tutaj masa,nic tylko pichcić :), a może masz coś swojego co im robiłaś gdy były małe?

  • Autor: bytomianka Data: 2015-01-17 13:26:13

    Moje dorosłe wnuczki zawsze mi mówią tak: Babciu nic nie kombinuj, u ciebie wszystko jest super smaczne.Więc zrobię pączki, sernik i coś na kolację, zastanowię się jeszcze co podam. Miłego świętowania życzę.:))

  • Autor: jbedzia Data: 2015-01-17 18:46:12

    Moje dorosłe wnuczki zawsze mi mówią tak: Babciu nic nie kombinuj, u
    ciebie wszystko jest super smaczne.Więc zrobię pączki, sernik i coś na
    kolację, zastanowię się jeszcze co podam. Miłego świętowania życzę.:))


    Bardzo, bardzo dziękuję za podpowiedzi. Rzeczywiscie jak czytałam Wasze wpisy, to przeniosłam się dużo lat do tyłu, przypomniałam sobie jak bardzo wnuki lubiły moje drożdzowe ciasto (ach ten zapach/. Lubiły pieczone udka z kurczaka i ogórki konserwowe lekko słodkie ( królewskie/. Magiczny Dzień Babci iDziadka. Dzień pięknych wspomnień z dzieciństwa, dzień radości i przyjemności.

  • Autor: makusia Data: 2015-01-17 22:14:23

  • Autor: goplana2 Data: 2015-01-18 06:58:51

    Moje dorosłe wnuczki zawsze mi mówią tak: Babciu nic nie kombinuj,
    uciebie wszystko jest super smaczne.Więc zrobię pączki, sernik i coś
    nakolację, zastanowię się jeszcze co podam. Miłego świętowania
    życzę.:)) Bardzo, bardzo dziękuję za podpowiedzi. Rzeczywiscie jak
    czytałam Wasze wpisy, to przeniosłam się dużo lat do tyłu, przypomniałam
    sobie jak bardzo wnuki lubiły moje drożdzowe ciasto (ach ten zapach/.
    Lubiły pieczone udka z kurczaka i ogórki konserwowe lekko słodkie (
    królewskie/. Magiczny Dzień Babci iDziadka. Dzień pięknych
    wspomnień z dzieciństwa, dzień radości i przyjemności.

    Babcia to wzór cnót i najukochańsza osoba:) Piszę tak nie bez kozery,bo po śmierci mojej Mamusi,to właśnie Ona mnie wychowała.Zawsze razem świętowałyśmy ten dzień,bo tak się składa,że akurat wypadały moje imieniny:) Teraz mogę jedynie znicz zapalić,pogrążając się w zadumie i oczywiście wrócić do wspomnień,których nikt mi nie odbierze.Życzę wszystkiego dobrego dla wszystkich Babć,Dziadków i Wnuków.Nie ma nic piękniejszego niż wspólne spotkanie przy stole przy dobrym cieście drożdżowym,filiżance kawy i oglądaniu starych zdjęć.Pozdrawiam Panią ślicznie i życzę miłych chwil z wnukami

  • Autor: megi65 Data: 2015-01-17 18:51:54

    Dobry kieliszek babcinej nalewki + babcine pączki + filiżanka aromatycznej kawy lub herbaty .. ))

    A później wyrośnięte wnuczęta .... zaproszą babcię na dobry obiad lub kolacje ... ))

    Babcia nie powinna siedzieć w kuchni i mieszać w garnkach i serwować na stół !

  • Autor: kayunia Data: 2015-01-17 18:56:40

     Babcia nie powinna siedzieć w kuchni i
    mieszać w garnkach i serwować na stół !

    Madziu, a jeżeli dla Babci to wielka przyjemność i radość?:)

    Wprawdzie na razie babcią nie jestem, ale gotowanie, pieczenie dla moich najbliższych, to dla mnie ogromna radocha. Wyobrażam sobie, że będąc babcią chciałabym właśnie podejmować czymś pysznym wnuczęta i cieszyć się widząc, że im smakuje:)

    Wszystkim Babciom udanego Święta życzę!

  • Autor: megi65 Data: 2015-01-17 19:02:09

    Babci ... coś się od wnucząt należy ... nie tylko kwiatek + bombonierka ew. Geriavit . Warto czasem zmienić zwyczaje i też może być suuperowo ..

    Ja nie jestem babcią i nie będę ...uwielbiam mieszać w garach ..ale coraz częściej lubię jak mnie ... do stołu podają i pięknie obsługują .. ))

  • Autor: kayunia Data: 2015-01-17 19:13:16

    coraz częściej lubię jak mnie ... do stołu podają i pięknie obsługują
    .. ))

    Ha, Moja Droga, może stajesz się sybarytką?

    Ja nią byłam mając lat 15, 16 i wówczas odgrażałam się, że będę miała gosposię i takie tam... i brzydziłam się wziąć do ręki ścierkę do podłogi Teraz gotuję, piekę, rejony jadę i fajnie mi z tym:)

    A co do zwyczajów i Babci to na pewno masz rację, ale uparcie twierdzę, że wszystko zależy od babci i jej ( z naciskiem na jej) zwyczajów i nic na siłę:)

  • Autor: bytomianka Data: 2015-01-18 13:39:33

    Madziu.:) Mnie wystarczy jak wnuczki przyjadą i przyjdą , dostanę Wielkieeeegooo buziaka w podzięce za pyszności które przygotowałam dla nich. Posiedzimy, porozmawiamy i powspominamy czasy jak to było gdy były malutkie. . Ech... piękne to były czasy.:)

  • Autor: makusia Data: 2015-01-18 14:21:34

    Moja wnusia jeszcze mała ( niecałe 6 lat) ale mam tak samo, ten wielgaśny BUZIAK i PRZYTULASEK , jest najsłodszy i najważniejszy :) Do tego słowa "zaraz ci babciu pokażę , jak cię kocham :)))

  • Autor: bytomianka Data: 2015-01-18 17:48:09

    Masz rację Makusiu, ten wielki  Buziak jest bezcenny.:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu