Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Pokój dla dwójki dzieci...

  • Autor: dajanka Data: 2015-02-17 21:46:11

    Drogie żarłoczki, na Was zawsze można liczyć, a że macie dużo doświadczenia i pomysłów to ja znów zwracam się do Was z prośbą o radę :) Jak niektórzy wiedzą, mam dwójkę dzieci. Córa ma 6 lat i niedługo pójdzie do szkoły, syn właśnie skończył 5. Do tej pory mieli jeden wspólny pokój, ale chcielibyśmy w najbliższym czasie jakoś to zmienić... Pomyśleliśmy o przeniesieniu ich pokoju, do naszego obecnego salonu, który ma ten plus, że posiada dwa okna, bądź jedno podwójne, jak kto woli. Macie może jakieś pomysły jak mogłabym ten pokój podzielić? Myślałam o podziale częściowym, tak by każde miało własną przestrzeń na łóżko, biurko, osobiste szpargały, oraz przestrzeń wspólną do zabawy..  Jak zrobić to z sensem, żeby było łatwo i przyjemnie?

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie inspiracje :)

    P.S. Zupełnie bym zapomniała... Pokój ma między 20, a 24 mkw. Nie jestem pewna na 100 %, bo nie mogłam znaleźć miary w celu wykonania pomiarów ;)

    Nie wiedzieć czemu nie mogę też wstawić pliku z takim niby planem pokoju... Pokój jest kwadratowy. Drzwi znajdują się na środku ściany, naprzeciwko na samym środku są dwa 1.5 metrowe okna, lub też jedno podwójne 3 metrowe jak kto woli. Pod oknami jest jeden długi grzejnik...

  • Autor: dajanka Data: 2015-02-18 16:21:15

    Dzięki:) Przepiękne te pokoiki! Szkoda, że ze mnie takie beztalencie jeśli chodzi o wnętrza....

  • Autor: skalar Data: 2015-02-17 22:37:26

    Gdyby nie grzejnik, moglabys przedzielic lekka scianka dzialowa. Biorac pod uwage, ze pokoj jest stosunkowo niewielki, najlepszym rozwiazaniem bylby lekki regal na ksiazki, dwustronny. Jesli wstawisz dzieciakom lozka tego typu:

    http://www.meblosklep.pl/p/9775/Pietrowe-lozko-dzieciece-ANTRESOLA-Lewa-z-szafa-i-biurkiem-Nowosc

    http://www.sklep.meble.pl/p271078,lozko-pietrowe-elf-e13-z-szafa-i-biurkiem.html

    http://lozka.net.pl/product-pol-548-Lozko-pietrowe-Dariusz-z-biurkiem-i-regalem.html

    zyskasz dodatkowa przestrzen.

    Wejscie moze byc wspolne, zwlaszcza jesli drzwi znajduja sie po srodku, ale wskazane, zeby dzieci mialy troszke intymnosci i prywatnosci w miare dorastania. Mozesz tez pomysles o parawanie, spelniajacym role dodatkowych drzwi, zdobionym w jakis fajny motyw, ustawionym przy wejciu do podzielodego pokoju, a zrobionym przez meza niewielkim kosztem ( np. typu wielka korkowa tablica). Dzieciaki moglyby go nawet udekorowac po swojemu, kazde ze swojej strony. https://www.google.co.uk/search?q=podzial+pokoju+regalem&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=j7DjVJubC4OAU4-rhJAP&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1364&bih=707#imgdii=_

  • Autor: dajanka Data: 2015-02-18 16:19:19

    Ojej, ale się napisałaś :) Dziękuję bardzo! Obecnie również skłaniam się ku regałowi, mąż jest również za -łatwo, lekko i bardzo praktycznie. Świetne są też te mebelki, do których podałaś linki. Niestety moje miśki mają łóżka prawie nowe i nie przewidujemy zakupu wielu nowych mebli. Za to myślę, że jakoś zagospodarujemy przestrzeń którą oferują nam ściany :)

  • Autor: pa1982 Data: 2015-02-18 10:32:42

    możesz podzielić pokój na pół kupionym w markecie budowlanym zwykłym panelem wiesz takim z jakich robi się płoty(najlepiej jak miałby wysokość około 1,30m i był pomalowany na biało,pewnie musiałabyś go sama pomalować).można też podzielić pokój regałem na książki,Fajne ma IKEA

  • Autor: dajanka Data: 2015-02-18 16:20:07

    Już lecę na stronkę Ikei :) Dzięki :)

  • Autor: argennia Data: 2015-02-18 12:03:06

    Myślę, że podzielenie pokoju regałami tak jak pisze skalar jest niezłym pomysłem i w dodatku praktycznym. My w listopadzie przenosiliśmy gościnny do sypialni, a z gościnnego zrobiliśmy sypialnię i przedpokój którego nam brakowało, bo wchodząc prostu do mieszkania z tzw. sieni ( mieszkam w domu ) wchodziło sie od razu do wielkiego salonu.

    Szukam zdjęć z przed remontu i zaraz ci pokażę jak to wygląda.

    Dopisano 15-02-18 12:20:09:



    Te same regały złączone plecami i wstawione w wnękę. Od strony przedpokoju część z drzwiami, a od strony sypialni gołe regały. Brakuje jeszcze drzwi harmonijkowych, żeby przymknąć sypialnię.



  • Autor: dajanka Data: 2015-02-18 16:09:53

    Świetny pomysł! Bardzo praktyczny i do tego jak wygląda ! :)

  • Autor: marzena89gb Data: 2015-02-18 12:12:33

    W programie na domo+ podzielić M2 była taka aranżacja dla dwojga dzieci . Prowadząca podzieliła pokój lekkimi przesuwnymi drzwiami , pomysł był fajny i miejsce dla dziewczynki i chłopca i do zabawy i do nauki. To był bodajże odcinek 7

  • Autor: dajanka Data: 2015-02-18 16:11:19

    Dzięki chętnie obejrzę :) Mam nadzieję, że uda mi się to znaleźć:)

  • Autor: asieksza Data: 2015-02-18 21:13:07

    My jakiś czas temu też dzieliliśmy pokój dzieciaków. Mój pierwszy pomysł to częściowy podział łóżkiem piętrowym z tylną ścianką. Łóżko kupiliśmy ale stoi pod ścianą. Mąż zrobił ściankę z regipsów a że pokój był długi młody ma swój, powstała na jego części mała garderoba, a po drugiej stronie pokój dla dziewczynek

  • Autor: dorotaibasia Data: 2015-02-19 21:18:31

    Chyba chodzi o ten odcinek http://www.domoplus.pl/2010/podzielic-m2-pokoj-dwa-w-jednym_727

  • Autor: landrynka Data: 2016-01-21 13:20:23

    Pokój dziecięcy można dzisiaj bez trudu urządzić korzystając z porad na różnych stronach dotyczących aranżacji wnętrz, Często tez ktoś podzieli się swoimi pomysłami albo można też coś wymyślić oglądając asortyment jakiegoś sklepu. Tak zrobiła moja siostra kiedy zaszła w drugą ciążę i musiała przerobić pokój dla dwójki dzieci. Przebierając w meblach dla dzieci na stronie atbmeble.pl wpadła na pomysł jak kolorystycznie dopasować go do mebli, jakie będą dodatki i akcesoria.

Przejdź do pełnej wersji serwisu