Forum

Kuchenne porady

ciasteczka dla niemowlaka

  • Autor: rene1 Data: 2015-02-19 21:42:56

    Witam mamuśki i proszę o pomoc ,chciałabym upiec mojemu wnusiowi ciasteczka ale znalazłam tylko przepis na biszkopty może któraś z was ma fajny przepis na ciasteczka PROSZĘ będę wdzięczna:)

  • Autor: anatema Data: 2015-02-19 21:57:56

    A po co niemowlakowi ciasteczka ? W jakim wieku jest niemowlę ? Skonsultuj to z rodzicami , bo to raczej kontrowersyjny temat jest ...

  • Autor: ekkore Data: 2015-02-19 23:25:20

    Też tak myślę.

    Podanie produktów pszennych przed ukończeniem pierwszego roku życia może doprowadzić do uczulenia na gluten.

    Moja córka dostałą za wcześnie chleb (posłuchałam się Babci) - przez następne kilka miesięcy, dopóki żołądek nie ustabilizował się nie było niczego co zawiera pszenicę. Na szczęście taki maluch nie używa za wiele pieczywa  - więc obeszło się bez pieczywa bezglutenowego,  pieczonego samodzielnie lub kupowanego wtedy z wielkim trudem

    Myślę  że gdybym się wtedy sprzeciwiła - może uczulenie nie byłoby tak nasilone. Kto wie.

  • Autor: rene1 Data: 2015-02-20 15:20:28

    Też tak myślę. Podanie produktów pszennych przed ukończeniem
    pierwszego roku życia może doprowadzić do uczulenia na gluten. Moja
    córka dostałą za wcześnie chleb (posłuchałam się Babci) - przez
    następne kilka miesięcy, dopóki żołądek nie ustabilizował się
    nie było niczego co zawiera pszenicę. Na szczęście taki maluch nie używa
    za wiele pieczywa  - więc obeszło się bez pieczywa
    bezglutenowego,  pieczonego samodzielnie lub kupowanego wtedy z wielkim
    trudem Myślę  że gdybym się wtedy sprzeciwiła - może uczulenie nie
    byłoby tak nasilone. Kto wie.

    Mały nie jest uczulony na gluten ale dzięki za radę nic na siłę poczekam aż podrośnie.pozdrawiam

  • Autor: ekkore Data: 2015-02-20 15:30:35

    Moja też nie była uczulona. Nie miała alergii, która wyszła w testach.

    A jednak...Ja po tej skórce od chleba (na pewno po niej - bo jedzenie było pod ścisłą kontrolą, ze względu na bardzo silną alergię) - przez dosyć długi czas leczyłam rany na ciele - reagowała skórnie na wszystkie alergeny plus rozwolnienie.

  • Autor: Trusia Data: 2015-02-21 23:01:35

    Ciasteczka z kleikiem ryżowym zamiast mąki i domowym dżemem czy powidłami. No i zamiast margaryny dałabym masło. Ewentualnie można ograniczyć ilość cukru, bo taki maluch jeśli nie jest regularnie karmiony słodyczami, nie poczuje różnicy a ciastka będą zdrowsze.

    Wpisz w wyszukiwarkę ciasteczka z kleikiem i pojawi się kilka przepisów,

  • Autor: asieksza Data: 2015-02-22 08:11:04

    Normy z tego co czytałam teraz mocno się zmieniły i zaleca sie podawanie stopniowo glutenu dużo wcześniej niż kiedyś.

Przejdź do pełnej wersji serwisu