Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Biblia dla dzieci

  • Autor: kiki1101 Data: 2015-02-25 00:26:23

    ProsZe pomozcie. Chcialabym kupic biblie dla  dziecka 6 lat. Jest tak duzy wybor ze ciezko jest mi cokolwiek wybrac. Czy mozecie cos polecic??

  • Autor: Herbaciana Data: 2015-02-25 09:21:34

    Jak ja kupowałam swoim dzieciom to wyboru nie było. Mamy wydaną przez Jedność axel springer, a "podstemplowaną", czyli chyba polecaną przez kurię kielecką.Bardzo fajne wydawnictwo i to nie tylko dla najmłodszych.Życzę udanego wyboru.

  • Autor: mggi63 Data: 2015-02-25 18:59:23

    Proponuję wybierać jeżeli już to w księgarniach katolickich czy to internetowych czy stacjonarnych.

  • Autor: as Data: 2015-02-25 19:04:42

    Ja się porządnie "przejechałam". Kupiłam biblię dla dzieci. Były krótkie teksty. Ładne obrazki i pytania do dziecka pod każdym tekstem. Niestety nie wytrzymałam i w trakcie czytania zrezygnowałam. W biblii tej były powybierane treści z Pisma Świętego ale te najgorsze czyli wszystkie morderstwa i inne złe czyny. Miałam inną biblię i im czytałam

  • Autor: kiki1101 Data: 2015-02-25 20:14:05

    Wlasnie dlatetego prosze o pomoc, bo wybierajac przez internet niestety nie jestem w stanie zobaczyc tresci, a okladki niewiele mowia

  • Autor: bea39 Data: 2015-02-25 20:45:31

    OOO przy edycji wykasowało mi tekst :( Polecam te. Fajnie, dostępnie napisane.

    Nie wiem czy są jeszcze dostępne, u mnie jak widać stan niemal z drukarni.

    Polecam o tyle,że przeszły "atest poprawnosci", darczyńca jest ze środowiska kościelnego. Syn dostał jeszcze ( z tego samego źródła) na I komunie biblię w 365 opowiadaniach: wydana przez Księgarnie świetego Wojciecha.

  • Autor: Herbaciana Data: 2015-02-26 12:14:05

    Wspomniałaś o darczyńcy z kościelnego środowiska, więc mam do Ciebie prośbę<przepraszam, że zaśmiecam wątek>. koleżanka mojej córki zamiast zostać modelką postanowiła wstąpić do benedyktynek i 7. marca otrzyma szkaplerz. Moje dziecię jest zaproszone na uroczystość i nie wiem, czy daje się z tej okazji jakiś prezent, kwiaty, czy coś w tym rodzaju i bardzo byłabym wdzięczna za "oświecenie".Nie tylko oczywiście Beę, ale wszystkich.Z góry dziękuję.

  • Autor: bea39 Data: 2015-02-26 14:37:09

    Herbaciana,zapytałąm. Najlepsza byłaby książka o tematyce religijnej.Generalnie to co dostaje nowicjuszka czy każda inna siostra nalezy do zgromadzenia. Jedynie osobiste rzeczy no i ksiązki.

    Stwierdził,że w Waszym przypadku taka książka byłaby najlepszym prezentem jako pamiatka dla niej.

  • Autor: Herbaciana Data: 2015-02-27 16:40:02

    Dzięki. Kochana jesteś.

  • Autor: pszczólka-22 Data: 2015-02-26 21:13:00

    Mamy tą z 3 obrazka. Dostałam ją jeszcze jak sama byłam w podstawówce na zawodach sportowych Parafiada. Mój syn bardzo lubił jak ją mu czytałam.

  • Autor: abidiasz Data: 2015-02-27 10:54:08

    Biblia jest jedna, nie ma wersji dla dzieci i dla dorosłych. Można rzeczywiście zakupić opowiadania na podstawie Biblii, ale Pismo Święte jest jedno - owszem, w różnych tłumaczeniach i wydaniach, ale jedno.

  • Autor: as Data: 2015-02-27 12:22:23

    Masz racje. Koleżance chodzi właśnie o opowiadania na podstawie Pisma Świętego. Napisane odpowiednim językiem z kolorowymi obrazkami nazywane biblia w obrazkach dla najmłodszych. Posiadam 4 różne wydania ale nie wiem która dla dziecka jest najfajniejsza. 

Przejdź do pełnej wersji serwisu