Forum

Zdrowie i uroda

coś na 'ratowanie szyi'

  • Autor: iza1 Data: 2015-03-07 21:09:34

    mój wiek oczywiście 18 , ale - tak naprawdę 50+,zauważyłam że skóra na szyi mi się marszczy, SKS -wiem:) co polecacie? jakieś maseczki , nawilżanie , kremy? co stosujecie aby się ratować ?

  • Autor: gabigold Data: 2015-03-07 21:42:40

    apaszki, he he ale tak serio, trzeba umieć starzeć sie z godnością, nie masz kobieto innych problemów?jestem jaka jestem, nie przejmuj się szyja , tez mam taką, co nie oznacza,że jestem gorsza

  • Autor: makusia Data: 2015-03-08 10:52:11

    apaszki, he he ale tak serio, trzeba umieć starzeć sie z godnością, nie
    masz kobieto innych problemów?jestem jaka jestem, nie przejmuj się
    szyja , tez mam taką, co nie oznacza,że jestem gorsza 

    Gabi, kochana, starzeć się z godnością , nie znaczy nie dbać o siebie :) 

  • Autor: iza1 Data: 2015-03-08 12:05:27

    apaszki, he he ale tak serio, trzeba umieć starzeć sie z godnością,
    niemasz kobieto innych problemów?jestem jaka jestem, nie przejmuj
    sięszyja , tez mam taką, co nie oznacza,że jestem gorsza  Gabi,
    kochana, starzeć się z godnością , nie znaczy nie dbać o siebie :) 

    święte słowa :)...

  • Autor: aggusia35 Data: 2015-03-08 16:11:27

    O tak święte :)

  • Autor: gabigold Data: 2015-03-08 12:27:24

    Makusiu, oczywiście,że dbać o siebie , może zle się wyraziłam , przepraszam.

  • Autor: aggusia35 Data: 2015-03-08 16:10:46

    A dlaczego podawać się procesowi starzenia jest teraz dużo możliwości, dzięki którym kobieta może opóźnić proces starzenia. I nie oszukujmy się każda kobieta, chciałaby najdłużej piękna i młoda.

  • Autor: nadia Data: 2015-03-07 22:09:31

    Znalazlamw internecie:

    https://portal.abczdrowie.pl/jak-zlikwidowac-zmarszczki

  • Autor: mggi63 Data: 2015-03-08 07:49:51

    No niestety nie oszukasz peselu owszem mozesz zastosowac jakieś specyfiki,które podziałają raczej na psychikę.Ja osobiscie mam poważniejsze problemy i na takie rzeczy nie zwracam uwagi. Ale jeżeli Tobie to bardzo przeszkadza to proponuję zabieg plastyczny i będzie git bo żadne mazidła cudów nie zdziałają.

  • Autor: iza1 Data: 2015-03-08 12:06:24

    zabieg - nie , nie chodzi o taką ingerencję , tylko coś na bieżąco

  • Autor: aggusia35 Data: 2015-03-08 16:14:02

    Iza to się nazywa zabieg masz cała gamę teraz możliwości, które pobudzają proces odbudowy kolagenu w skórze dzięki temu jest wygładzona i ładna. Czasem jak porównasz ceny jakiegoś dobrego kremu i zabiegu,ceny są podobne. A jednak krem działa, na wierzchnie warstwy skóry, a zabiegi na głębsze.

  • Autor: Beata500 Data: 2015-03-08 08:46:25

    Otwierając Twój wątek  myślałam , że masz problem z " ruchomością " szyi. Wierz mi moja droga , że chciałabym mieć tylko taki problem jak Ty . Też mam 50 + i owszem smaruję szyję , ale używam tylko maści , żeby móc ruszać szyją.

  • Autor: iza1 Data: 2015-03-08 12:07:02

    biedna TY ;(  smaruj, smaruj -będzie dobrze

  • Autor: megi65 Data: 2015-03-08 09:14:49

    Szyję tak jak każdy inną część ciała należy pokremować . Robię to nieregularnie co prawda ale kiedy jestem już w domu albo , nakładam maseczkę na twarz to przy okazji pamiętam o szyji.

    Krem ? ten sam co do buźki raz nawilżający, raz półtłusty , raz naoliwię olejkiem arganowym. Daleka jestem o kremów przeciwzmarszczkowych, gdyż takowe nie istnieją ... tylko etykiety .

    Izo ... dojrzały wiek z nie tylko szyja pomarszczona i łapki kurze czy kacze pod oczyma ale i nasze doświadczenie życiowe z której czerpiemy mądrość życiową a wtedy takie ''obroże na szyjce'' robią się mało istotne .

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2015-03-08 10:16:43

    Są specjalne kremy do skóry szyi i dekoltu. Na pewno pomagają, przynajmniej mi pomagają. Albo mam wrażenie, ze pomagają . Stosuję najczęściej z Avonu podobno ujędrniające. Tyko trzeba systematycznie stosować. Unikaj gwałtownego schudnięcia. Niestety w wieku 50 + każda zbyt silna kuracja wyszczuplająca równa się kilka nowych zmarszczek

  • Autor: iwett Data: 2015-03-08 10:28:39

    Zastosuj masaż pielęgnacyjny : codziennie rano po umyciu szyi wklep krem nawilżający a następnie zewnętrznymi stronami dłoni "podciągaj" naprzemiennie skórę szyi od dołu do góry. Musisz to robić w miarę szybko. 

    Wierz mi - jestem prawie w Twoim wieku i ani 1 zmarszczki ( no chyba,że to kwestia genów:)) ale spróbowac nie zaszkodzi. Niestety "chomiki" zostają:)

  • Autor: makusia Data: 2015-03-08 10:51:24

    Niestety, najbardziej szyja zdradza nasz wiek:) Ale też dużo zależy od genów. 

    Kemy i maseczki ujędrniające, jak najbardziej wskazane, jest spory wybór , musisz dobrać do swojego typu cery.

  • Autor: Maria K Data: 2015-03-08 11:28:49

    Przykro to pisać, ale na starzenie się , już nic nie pomoże, z każdym rokiem będzie coraz gorzej, no chyba , że interwencja chirurgiczna .Ja postanowiłam starzeć się z godnością, bez skalpela, za żadne skarby świata, nie chciałabym wyglądać jak Bogusia Wander, kiedyś piękna kobieta, moja ulubiona spikerka tv..

  • Autor: iza1 Data: 2015-03-08 12:08:33

    Przykro to pisać, ale na starzenie się , już nic nie pomoże, z każdym
    rokiem będzie coraz gorzej, no chyba , że interwencja  chirurgiczna .Ja
    postanowiłam starzeć się z godnością, bez skalpela, za żadne skarby
    świata, nie chciałabym wyglądać jak Bogusia Wander, kiedyś piękna
    kobieta, moja ulubiona spikerka tv..

    ło matko.... koszmar :(

  • Autor: megi65 Data: 2015-03-08 12:56:56

    ...a za jakie to ciężkie pieniądze ...

  • Autor: iwett Data: 2015-03-08 14:03:36

    Za to fryz jest, makijaż też. Jak zwykle aligancka:)) Ale chyba setka stukneła?

  • Autor: Maria K Data: 2015-03-08 18:39:50

    Za to fryz jest, makijaż też. Jak zwykle aligancka:)) Ale chyba setka
    stukneła?

    Pani Bogusia ma 71 lat.

  • Autor: aggusia35 Data: 2015-03-08 16:16:18

    No nie wiadomo jak będziesz wyglądać w jej wieku:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2015-03-08 16:09:01

    Mnie też się marszczy mam 40. Najlepiej iść, jak Ci to przeszkadza do jakiegoś lekarza medycyny estetycznej. Oni mają swoje sposoby :) Ja smaruję sobie masłem do ciała ma tłustą konsystencję i ma wrażenie, że wygładza.

  • Autor: madina99 Data: 2015-03-08 16:28:51

    Dobrze byłoby abyś dobrała sobie taki kosmetyk,który będzie Ci odpowiadał - u mnie jest to masło kakaowe firmy Ziaja ( to nie reklama ),według mnie i dla mnie jest świetne i za naprawdę niewielkie pieniądze.Jak będziesz smarować szyję to dekolt też no i chwila masażu codziennie też byłaby wskazana.Ważne jest abyś zadbała o postawę,nie pochylać sylwetki,nie garbić się,unosić głowę wyżej.

  • Autor: stokrotka390 Data: 2015-03-08 19:46:48

    Iza1, coz moge Ci polecic, oczywiscie diete oczyszczajaca Ewy Dabrowskiej, odmladza o 10 lat, poza tym poczytaj o kolagenie, krzemie. Od siebie dodam maseczke z twarozku z miodem i sokiem z pomaranczy. U mnie najbardziej sprawdzaja sie kremy z mocznikiem bez konserwantow i ulepszaczy, mozna dodac kropelke jakiegos oleju np. avokado, dzikiej rozy czy oliwek i nie zapominac o usmiechu, pozdrawiam.

  • Autor: iza1 Data: 2015-03-08 21:17:15

    Iza1, coz moge Ci polecic, oczywiscie diete oczyszczajaca Ewy Dabrowskiej,
    odmladza o 10 lat, poza tym poczytaj o kolagenie, krzemie. Od siebie dodam
    maseczke z twarozku z miodem i sokiem z pomaranczy. U mnie najbardziej
    sprawdzaja sie kremy z mocznikiem bez konserwantow i ulepszaczy, mozna dodac
    kropelke jakiegos oleju np. avokado, dzikiej rozy czy oliwek i nie zapominac o
    usmiechu, pozdrawiam.

    rozwiń proszę , zaciekawiłaś mnie

  • Autor: stokrotka390 Data: 2015-03-09 15:58:55

    Iza1, nie wiem co Cie dokladnie zaciekawilo?. Aby metody naturalne byly skuteczniejsze dobrze jest wczesniej oczyscic organizm, np. postem Daniela lub robiac kolejno oczyszczanie jelit-nerek-watroby (kolejnosc w zaleznosci od tego ktory organ sprawia nam najwiecej problemow)- poczytaj np. 1) na moim watku lub tutaj: http://f.kafeteria.pl/temat/f12/dieta-warzywno-owocowa-p_3170829 , a o tym 2) np. tutaj: http://f.kafeteria.pl/temat/f2/kuracja-oczyszczenia-watroby-metoda-huldy-clark-p_3277187 ( ja tam sie nie udzielam). Pozniej mozna pic dodatkowo ziola np krzem: http://luskiewnik.strefa.pl/biochemia/silicium.htm ,jak napisalam kolagen tez jest warty zainteresowania, tutaj masz troche wiadomosci: http://www.pfm.pl/baza_chorob/dermatologia-praktyczna/kolagen-buduje-urode-skory/52 .

    Pewnie nie chcialas, aby tak duzo rozwinac, ale w ten sposob rozwiaze sie przy okazji wiele innych problemow, wiem z doswiadczenia, pozdrawiam.

  • Autor: iza1 Data: 2015-03-09 16:09:08

    zaciekawiła mnie ta dieta ... i ten krzem, chętnie poczytam, wielkie dzięki,buziaki

  • Autor: mariateresa Data: 2015-03-10 20:00:26

    Iza - olej z pestek winogron, albo olej z pestek winogron, ewentualnie olej z pestek winogron - wiem co piszę. Zrób proszę test na dłoniach - nie poznasz swojej skory.

    Na marginesie - Koleżanka załączyła wyżej zdjęcie naszej ( byłej ) najpiękniejszej spikerki. Bogumiła Wander ma dziś 73 lata. Starość nie jest dla nas łaskawa, - ale mam w rodzinie 2 kobiety - rocznik 1943 i ....... bez komentarza. Co się jej stało ? Dlaczego aż tak ?

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2015-03-10 21:06:23

    Niektórzy nie potrafią się pogodzić z przemijaniem. Z drugiej strony - jeśli sama sobie się podoba - to git! W końcu co mi do tego.

Przejdź do pełnej wersji serwisu