Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Szambo

  • Autor: pasia50 Data: 2015-03-13 17:09:04

    Może ktoś się orientuje,jaki byłby całkowity koszt zrobienia szamba ekologicznego.Dom jest nieduzy ok 80m i mieszka jedna osoba.Pozdrawiam.

  • Autor: bea39 Data: 2015-03-13 17:25:11

    zależy co chcesz zrobic. Wrzuć w wyszukiwarke szambo przydomowe i masz wiele opcji.

    My przerabialismy kilka, ale ostatecznie podłaczyliśmy sie do miejskiego bo dociągneli.

  • Autor: pavett Data: 2015-03-13 18:31:55

    My 4 lata temu zakładaliśmy przydomową oczyszczalnię, założenie jej juz tak ze wszystkim wynioslo nas trochę ponad 11 tys. tylko że u nas 4 osoby i dom 170 m2

  • Autor: Izma73 Data: 2015-03-13 19:01:34

    Cena waha się od 5-10 tysięcy.Te tańsze się nie opłaca ,bo trzeba wywozić szambo.Mąż pytał się w Urzędzie Miasta,bo niestety nie możemy się doczekać kiedy zrobią kanalizacje,plany już były ,ale położyli na drodze asfalt i po kanalizacji na najbliższe 3 lata.

  • Autor: Zośka Data: 2015-03-15 00:15:42

    powierzchnia domu ma się nijak do wielkości i ceny szamba - oczyszczalni, ale ilośc osób korzystających z wody w domu już tak!  To ważne byś zorientowała się ile kosztuje wywóz szamba. U mnie kosztowało to 60 zł 4lata temu. Wydaje mi się, że pojemność szamba powinna uwzględnić minimum 2 osoby i w zależności od planów na przyszłość należałoby podjąć decyzję. Moje dla 4 osób z laminatu kosztowało 11tys 8 lat temu. Myślę że nie warto wchodzić w koszty w większe szambo niż dla 2-4 osób i byłoby to jakieś 8000 zł plus praca koparki min 100zł/h

    Ważne jest utrzymanie oczyszczalni. Co tydzień trzeba zasilać bakteriami, które upłynniają bardziej stałą materię, a wtedy można liczyć na rzadsze opróżnianie oczyszczalni

Przejdź do pełnej wersji serwisu