Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Odkurzacz do liści

  • Autor: madina99 Data: 2015-03-21 10:51:37

    Zastanawiam się nad zakupem odkurzacza do liści,mam jednak wątpliwości czy urządzenie dobrze spełnia swoje zadanie - czy warto go kupić,jeśli tak to który będzie dobry. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i porady.

  • Autor: Smosia Data: 2015-03-21 11:48:55

    Podepnę się pod Twój wątek, bo bluszcz obrastający drzewa/krzaki, a nawet dom od północy, łapie tyle liści, że nie mam już sił i cierpliwości, by je wyłuskiwać jesienią/wiosną. Szkoda, że wywaliłam stare odkurzacze, z otworem wylotowym - można by rurę zamontować odwrotnie i wydmuchać listki z zakamarków, a potem dokładnie wygrabić.

    Pozdrawiam.

  • Autor: betap Data: 2015-03-21 15:50:28

    Trudno powiedzieć czy polecam czy nie - bo trochę denerwuje mnie mały wlot , który zasysa liście . Praktycznie  to stoi w szopce i nie używamy ,

  • Autor: Olek Data: 2015-03-21 17:39:40

    Mam taki na zasadzie dmuchawy - nie wciąga liści tylko je wydmuchuje. Myślę, że wszystko zależy od mocy. Mój ma chyba za słabą moc, bo słabiutko dmucha, z drugiej strony gdyby moc była zbyt duża, to wydmuchiwałby razem z korą na której gromadzą się liście. Tak więc tak źle i tak niedobrze. Kupowałam z myślą o wydobyciu liściu z miejsc trudno dostępnych, spod iglaków, róż itp. Reasumując ja osobiście nie jestem z zakupu zadowolona.

  • Autor: madina99 Data: 2015-03-25 10:03:54

    Dziękuję za odpowiedzi,biorąc Wasze doświadczenie z tym sprzętem pod uwagę nie kupię go.Grabki,trochę schylania i będzie po sprawie - chociaż liści mam naprawdę dużo.

Przejdź do pełnej wersji serwisu