Forum

Gawędy o jedzeniu

zamrażanie

  • Autor: pierniki Data: 2016-06-24 15:24:51

    Witam,  czy można zamrażać surowe mięso na tej samej półce na której stoją zamrożone warzywa , owoce itd. Czy te salmonelle czy co tam jest w surowym produkcie nie przejdą na owoce ?

  • Autor: pierniki Data: 2016-06-24 16:05:53

    mięso

  • Autor: Wkn Data: 2016-06-24 17:03:10

    kaszanka devilish

  • Autor: mggi63 Data: 2016-06-24 17:09:16

    happy2

  • Autor: tingra Data: 2016-06-24 21:02:46

    Oczywiscie, ze mozesz:) Wloz do grubego worka do zamrazania, albo do pojemnika nadajacego sie do tego celu. Salmonella nie przejdzie , nie obawiaj sie:) Natomiast nigdy nie uzywaj deski, noza po miesie do krojenia owocow, salat, i innych produktow, nie poddanym obrobce termowej. Paleczki Salmonelli gina  poddane obrobce termicznej na conajmniej 65 . Higiena w kuchni jest najwazniejsza, aby uniknac zatrucia nie tylko salmonella. Wyparzanie desek do krojenia, nozy itd:)))

  • Autor: Jola666 Data: 2016-06-30 15:20:29

    Przepraszam ale też : :) A kaszanka to jakaś myśl ......

  • Autor: megi65 Data: 2016-06-30 15:29:15

    Tak to odmiana ... mięsa :)) aczkolwiek do kaszanki nie mam nic ...smug2

  • Autor: Smosia Data: 2016-07-03 13:57:26

    laugh4 A gdzie takie mięsiwo kaszaniaste podają/sprzedają ??

  • Autor: majolika Data: 2016-07-09 11:06:02

    Ja staram się zamrażać w osobnych szufladach i SANEPiD na pewno by tak nakazał. Jednak, jeśli mięso masz szczelnie zamknięte to raczej niebezpieczeństwa nie ma. Pamiętajcie, że salmonella to delikatna bakteria, choć nazywa fachowa choroby, która wywołuje to-  dur brzuszny rzekomy(czyli to lekki tyfus)))) Salmonella w temperaturze gotowania i pieczenia ginie. Ginie też od mydła, od mycia rąk np. Wniosek, jeśli zachowasz zasady bezpieczeństwa to nie zachorujesz. Podstawa to czystość i częste mycie rak oraz niespożywanie surowego mięsa i jajek. Salmonella może być też w potrawach już gotowych, ugotowanych, jeśli dotknie jej ktoś brudnymi rekami, nosiciel salmonelli. W swoim domu, jesli nawet dojdzie do zakażenia "salcią"  to nic się nie stanie, najwyżej biegunki wszyscy dostaną i można ja dość łatwo wyleczyć w porę. Jednak jeśli dojdzie do takiego zatrucia w żywieniu zbiorowym(zachoruje powyżej 10 osób) wkracza prokurator.

Przejdź do pełnej wersji serwisu