Forum

Pomysł czy Problem?

Alba komunijnaAlina

  • Autor: punca Data: 2017-05-21 08:33:43

    Witam wszystkich.Mam problem z alba komunijne,przeplukalam ja (tylko dół ) wczoraj ręcznie z dodatkiem szarego mydla i dziś patrzę ,że porobiło się delikatne żółte plamki.Co najlepiej teraz zrobić?,jak Wy pralyscie swoje alby,w pralce,jakiego proszku daliście? Ja myślę ja teraz wyprać w 30 stopniach z proszkiem i  dodać te chusteczki na przebarwienia. Ania

  • Autor: reniapos Data: 2017-05-21 09:21:57

    Ja wyprałbym ręcznie w delikatnie ugniatajac a nie pocierajac. W płynie do prania, w letniej wodzie. Rozwiesić  na wieszaku do ubrań takim jak są w szafie najlepiej bez wykrecania i bez wirowania. Pozdrawiam.

  • Autor: mariateresa Data: 2017-05-21 20:54:36

    Pojęcia nie mam od czego te plamki (od szarego mydła ??)

    dzisiaj poleciał mi mocny  sok pomidorowy po białej bawełnie  i po 5 minutowym namoczeniu we  Vanish Gold  Oxi  Action  śladu nie ma -  a bluzka bielsza od nowej.    (letni roztwór)    

  • Autor: Herbaciana Data: 2017-05-22 07:48:07

    Ja prałam w 30 stopniach, w pralce, nastawiając na syntetyki, w proszku do białego. Myślę, że decydujące jest to z jakiej tkaniny jest alba i czy jest nowa, czy wypożyczona. Bo te plamki mogły już być tylko mniej widoczne.

  • Autor: iwciaG Data: 2017-05-22 10:55:03

    Prałam w pralce płynem do prania białego, ale zawsze dodawałam miarkę odplamiacza w płynie OXY do białego (z biedronki). Spokojnie się dopierała i dawała uprasować ;))

  • Autor: punca Data: 2017-05-22 11:44:04

    Alba jest nowa.Jeszcze raz wybrałam ja ręcznie i dodałam wanisz ,wszystko zeszło.Dziś kupiłam chusteczki i następnym razem wybiorę ją w pralce z tymi chusteczkami w 30 stopniach.Dziękuję dziewczyny za rady.

Przejdź do pełnej wersji serwisu