Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Polska

  • Autor: tingra Data: 2017-07-21 01:13:38

    Nie fajnie sie dzieje w Polsce ...demokracja zagrozona????

  • Autor: mggi63 Data: 2017-07-21 05:36:47

    Jakies masz wiesci przeterminowane bo od 2015 roku demokracja " zagrozona" laugh4

  • Autor: Smosia Data: 2017-07-21 07:53:11

    Nie ma 'śmiacia', tu trzeba płakać bigcry .
    Albo spadać ... :(((

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2017-07-21 19:33:07

    Masz dziwne poczucie humoru.  Ten cudzysłów ma być kpiną ?

  • Autor: mggi63 Data: 2017-07-21 19:35:50

    Nie mam obowiazku sie tlumaczyc.

  • Autor: Smosia Data: 2017-07-21 08:14:38

    Polska demokracja zawsze kulała, a teraz to już pada na pysk.
    Jeszcze parę ustaw z kupra wyjętych i UE nas pogoni tam, skąd przyszliśmy (jak w wierszyku o Wandzie co Niemca nie chciała, długo jednak nie będzie sama - wyjdzie za mąż za Iwana bigcry).

    Sami sobie gotujemy taki los - już nie można zwalać winy na sowietów, wrażych agentów itp.
    Ja mam dość tego chocholego tańca i to na cieniutkiej linie.

    Może kawusia, albo kolejna pizza pieczona na nowiutkim kamieniu (duuży, okrągły, za jedyne 30 PLN w aldiku).

    Pozdrawiam Wszystkich i życzę miłego (chociaż deszczowego) dnia :)).

  • Autor: alman Data: 2017-07-21 12:42:31

    Demokracja??? pada? już leży od pewnego czasu! oglądałam ostatnie obrady sejmu, komisji i dziś senatu...nie spałam potem prawie do rana...to się w głowie nie mieści, co robią...

  • Autor: Smosia Data: 2017-07-21 13:49:51

    Nie spałaś?? Lepiej nie oglądaj wiadomości w TV, bo szkoda zdrowia. Idź na spacer albo co tam lubisz ... I tak zrobią co zechcą :((.
    Przyjdą następni, będą "poprawiać" i tak dokoła 'taniec chochoła'.

    Zlotosuj się i zmnichuj jak mawia Julian, a on wie co mówi :D.

  • Autor: makusia Data: 2017-07-21 14:23:35

    Nie można być biernym....

  • Autor: Smosia Data: 2017-07-21 18:06:39

    A co ja mogę? Wyjść przed dom i krzyczeć?
    Za stara jestem by jeździć do stolicy na wiece. Prędzej pojadę do ambasady na spotkanie dla emigrantów, jak mnie jeszcze tam wpuszczą ...

    Mamy to, na co przy urnach zapracowaliśmy. Niech nikt nie mówi, że nie wiedział, że to pierwszy raz. Jak ktoś ma krótką pamięć, wybiórczą, albo inne zawirowania mózgowe niech poczyta lub zapyta tych co pamiętają i właściwe wnioski wyciągają.

    Nie jestem zszokowana, ani nawet zaskoczona i śpię dobrze, czego Wszystkim życzę.

    Pozdrawiam weekendowo :)).

  • Autor: makusia Data: 2017-07-21 14:07:37

    Dokładnie alman, też nie mogłam spać, już trzecią noc :(

  • Autor: mggi63 Data: 2017-07-21 15:02:57

    Trzeba byc bardzo wrazliwa osoba by z takiego powodu nie moc spac.Nie jest mi obojetne to co sie dzieje po obu stronach "barykady" ale szkoda by mi bylo mojego lichego zdrowiani energii na to by az tak przezywac sytuacje,ktora zreszta nie jest pierwsza.

  • Autor: Figutka Data: 2017-07-21 16:46:35

    Niekoniecznie trzeba być bardzo wrażliwą osobą - wystarczy być świadomym i odpowiedzialnym obywatelem żeby z tych powodów nie móc spać.

  • Autor: mggi63 Data: 2017-07-21 17:39:44

    Jestem bardzo swiadoma ale i rozsadna.To,ze nie jest to dla mnie powod by nie spac w nocy to nie znaczy,ze losy ojczyzny sa mi obojetne.Na kazdym kroku to podkreslam.

  • Autor: tingra Data: 2017-07-23 00:30:47

    Przykre to co piszesz, bo myslalam inaczej. Myslalam, ze moj byly kraj rozwinie sie demokratycznie po wejsciu do Unii. No niestety.....Pozdrawiam ze slonecznego srodka Szwecji:))

  • Autor: Smosia Data: 2017-07-23 21:44:47

    Dziękuję :))
    Tak to jest bardzo przykre. Nie jestem zaskoczona tą sytuacją i nie panikuję, czekam cierpliwie na koniec kadencji parlamentu i prezydenta.
    Tylko trochę mi wstyd, że po latach ciężkiej pracy, przemian ustrojowych mamy w sejmie pyskówki jak 'pod budką z piwem', nadal ważniejsze są interesy partyjne od interesów całego narodu co zmusza obywateli do masowych protestów. Powinno to wyglądać inaczej, ale może wymagam zbyt wiele ???

    Dobranoc :))

  • Autor: bahus Data: 2017-07-21 17:22:25

    Te słowa mówią wszystko..." Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Niszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami –"

  • Autor: alman Data: 2017-07-21 17:27:30

    dokładnie... i jak tu spać spokojnie? jak żyć? jak mogą tak bez zahamowań jakichkolwiek niszczyć mój kraj??? moją ojczyznę? kto im dał do tego prawo? kto im dał aż tyle praw???
    I niech nikt nie pisze, że to strona kulinarna....nie do takich dyskusji...strach się bać co będzie dalej...

  • Autor: bea39 Data: 2017-07-21 18:43:03

    Kto im dał? Odpowiedź jest prosta. Ci którzy nie poszli do głosowania.

  • Autor: tingra Data: 2017-07-23 01:07:53

    I taka jest prawda Bea , kto nie glosuje ten nie ma prawa wymagac zadnej zmiany...najgorsze co mozna zrobic to protestowac nie glosujac, wtedy kaczory dostana sie do koryta wladzy....((((

  • Autor: tingra Data: 2017-07-23 00:44:01

    Bahus te slowa sa juz znane na calym swiecie a zenada nie do opisania, jak tego typu psychopata moze robic sobie kaczmark z Polski???? Nie ma juz zadnych sil na usuniecie tego pasozyta i polglowka kompromitujacego caly narod Polski???

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2017-07-21 19:53:47

    Ano nie jest fajnie. Protestujemy. W sobotę we Wrocławiu , przedwczoraj, wczoraj i dziś u siebie. Oby nie zamknęli przed nami granic :(  Iluś obywateli sprzedało kraj za 500 zł :(

  • Autor: tingra Data: 2017-07-23 01:01:02

    Protesty pomoga? Ja nie bardzo rozumiem problem sprzedania kraju za 500 zloty?? U nas taki dodatek na kazde dziecko w rodzinie jest norma od wielu lat. Nie ma w tym nic dziwnego.

  • Autor: Maria K Data: 2017-07-21 22:12:31

    Nie martw się o Polskę, z gorszych tarapatów wychodziliśmy, ważne że nie gwałcą :))

  • Autor: rdzina Data: 2017-07-21 22:58:20

    Witam, nie masz racji w wolnej Polsce nie było jeszcze takiej sytuacji aby takie wydarzenia miały miejsce,to przerażające co dzieje się teraz.W małych miastach również zaczynają się protesty pod sądami nawet na podkarpaciu

  • Autor: mggi63 Data: 2017-07-22 00:13:39

    W koncu mamy demokracje a na tym ona polega.

  • Autor: tingra Data: 2017-07-23 00:22:09

    Hmmm, jestes pewna tego co piszesz???

    Badania przeprowadzone przez Fundację na rzecz Równości Emancypacji STER ujawniły niepokojące informacje. Co piąta Polka została zgwałcona. Większość kobiet znała swojego oprawcę.

    Aż 87% kobiet padło ofiarami molestowania seksualnego. Najczęściej przybierało ono postać nieprzyzwoitych żartów, napastliwych rozmów o podtekście seksualnym, obnażania się w sytuacji, gdy kobieta sobie tego nie życzyła, obscenicznego zachowania sugerującego aktywność seksualną, a także wymuszania kontaktu fizycznego, np. ocierania się.



     

    62% badanych wyznało, że brało udział w aktywności seksualnej, pomimo, iż sobie jej nie życzyło. Co czwarta kobieta ma za sobą natomiast doświadczenie próby gwałtu. Co piąta została w ten sposób skrzywdzona. 

    Większość ofiar znała swojego oprawcę. 22% badanych kobiet zostało zgwałconych przez swojego partnera. Aż 63% kobiet zgwałcił były partner. Przemocy seksualnej doświadczają one również ze strony znajomych, współpracowników, szefów, a nawet nauczycieli. Tylko 8% kobiet nie znało wcześniej sprawcy przemocy seksualnej, której padły ofiarą! 

    Aż 55% badanych Polek zostało zgwałconych we własnym domu. Blisko połowa kobiet doświadczyła tego więcej niż dwa razy. Co piąta przeżyła 10 lub więcej gwałtów.

    Najczęściej do aktu przemocy seksualnej dochodziło wówczas, gdy mężczyzna presją i naciskiem doprowadzał do seksu wbrew woli kobiety. Innymi formami był gwałt z wykorzystaniem władzy, pod wpływem alkoholu lub narkotyków i przemocy fizycznej. 

    Ponad połowa kobiet nie mówi o swoich doświadczeniach ani rodzinie ani znajomym. Ponad 95% badanych nie zgłasza sprawy policji ani prokuraturze. 

    - Wyniki tych badań obalają stereotypowe myślenie o gwałcie. To nie jest coś, co spotyka kobiety jednorazowo i ze strony osoby im nieznanej - powiedziała w rozmowie z PAP dr Magdalena Grabowska z Fundacji STER.

    Jej zdaniem policja, prokuratura czy pomoc społeczna wciąż nie są przygotowane do wykrywania problemów związanych z przemocą seksualną ze strony bliskich osób. Problemem jest również definicja gwałtu jako sytuacji, w której kobieta musi się bronić. - W wielu przypadkach przemoc seksualna jest powiązana z przemocą fizyczną, ale też ekonomiczną i psychiczną i nie jest to coś, przed czym kobieta może się fizycznie bronić - dodaje dr Grabowska. 

    Badanie ankietowe zostało przeprowadzone na grupie 450 kobiet zróżnicowanych pod względem wieku, wykształcenia i miejsca zamieszkania, które odpowiada przekrojowi kobiet w całym społeczeństwie.


  • Autor: mariateresa Data: 2017-07-22 00:24:41

    Z jednego tylko Biura  Podróży  K....   odwołane zostały 2 wycieczki autokarowe do Polski -  Kołbaskowo -  Szczecin -  Gdansk -  Warszawa  -  Kraków -  Wrocław  -  Zgorzelec   -   klienci  wycofali pieniądze.
    Pod Polskimi  Ambasadami palą się świece i gromadzi coraz więcej osób,  nie tylko Polaków.
    27 minut  głównego wydania "Wiadomości" poświęcone Polsce -  nie było nawet  w dniu katastrofy smoleńskiej  -  a przytoczone przez  Bahusa  wystąpienie  (?)  J.K.  w dosłownym,   wulgarnym i obraźliwym  tlumaczeniu  powtarzane było wiele razy
    -  to był  s z o k  i niedowierzanie !

    A wie może ktoś co się dzieje z Dudą ?
    -  ale tamtym Dudą -  przewodniczącym NSZZ Solidarność ?

  • Autor: mggi63 Data: 2017-07-22 05:31:27

    Eee mysle,ze Piotr Duda nie gra tu pierwszych skrzypiec albo...dostal polecenie siedziec cicho Byc moze tez urlopuje sie czlowiek bo on troche na innych zasadach funkcjonuje.

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-07-22 07:13:33

    Duda na Helu

  • Autor: tingra Data: 2017-07-23 01:30:34

    To samo u nas w wiadomosciach, szok i niedowierzenie , ze "glowa" kraju europejskiego moze cos takiego powiedziec oficjalnie!!!  Czego wiecej mozna spodziewac sie w najblizszym czasie? Polacy pozwola sie kompromitowac ???

  • Autor: ursula Data: 2017-07-22 03:39:35

    Witam,

    Nie mam pojecia co dzieje sie w Polsce, ze zgroza zaczelam czytac watek, ale nic konkretnego nie piszecie. Probowalam cos znalezc w necie, to dostaje taka notatke:

    Cześć,

    Jesteś poza Polską?

    Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

    Jesli nie mozecie na forum - prosze o wiecej informacji na PW.
    Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

    Urszula


  • Autor: mggi63 Data: 2017-07-22 05:41:33


    Wklejam link nieaktywny bo z telefonu nie mam innej mozliwosci.Mysle, ze troche Ci pomoge.


    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22126822,ustawa-pis-o-sadzie-najwyzszym-przechodzi-dalej-mimo-ogromnych.html

  • Autor: mggi63 Data: 2017-07-22 05:55:51

    Moze ktos przekopiuje tekst z linku na PW bo ja nie mam w tej chwili mozliwosci technicznych a link raczej Ci sie nie otworzy.

  • Autor: ursula Data: 2017-07-22 08:10:41

    Dziekuje, link dziala.

    Bede ogladac, ale chyba rano, bo sporo tego, a u mnie pora do spania.

    pozdrawiam

  • Autor: mggi63 Data: 2017-07-22 08:18:54

    Super ! Pozdrawiam rowniez.Dobranoc :-)

  • Autor: mariateresa Data: 2017-07-22 12:00:34

    " Obserwuję kto chodzi na demonstracje 
        -  stare upiory bolszewickie,  uzbeckie wdowy
           osaczeni i pożyteczni idioci ...."
                                     Senator Waldemar Bonkowski

    " Spacerowicze,  komuniści, esbecy i zdrajcy
                                    z-ca ministra MSWiA  - Zieliński

  • Autor: tingra Data: 2017-07-23 02:11:32

    Kto tak mowi??? Ktos sprawdzil pochodzenie braci Kaczynskich ????  Tak kochacie tego psychopate, katolika ??? Wystarczy sprawdzic jego pochodzenie, wszystkiego mozna sie dowiedziec na internecie od ojca do matki, dziadkow i calej rodziny...bolszewickie , carskie pozycje przodkow...a najlepsze jest pochodzenie zydowskie, ktorego oczywiscie teraz sie pieknie Kaczynski wypiera , no bo jak by to pasowalo do KK i jego wladzy???

  • Autor: mariateresa Data: 2017-07-23 10:48:10

    - mówią tak niżej podpisani  + J.K. z wpisu Bahusa... i inni.

    Uważam,  że niepotrzebnie poszli pod dom Kaczyńskiego -  podstawiony prowokator rzuci kamieniem  albo " stadionową racą" w okno i może zacząć się jatka...  tego się boję.

Przejdź do pełnej wersji serwisu