Forum

Kuchenne porady

mustard greens czyli liście gorczycy

  • Autor: ekkore Data: 2016-06-20 21:11:22

    W Stanach to dosyć popularne warzywo. Nie jadłam nigdy.
    Ale zostałam obdarowana.
    Na surowo gorzkawo cierpkie.
    Pobieżnie przejrzałam przepisy, przeważnie serwowane jak szpinak, przesmazone z czosnkiem i cebulą. To do mnie nie przemawia. 

    Może wiecie co z tym zrobić? Poza tą wersją najprostszą? 

    Jako, że po polsku nazywane jest gorczyca lub kapustą czy nadałoby się na jakąś wariacje gołąbkowa? Nie mam pojęcia jak się zachowa w obróbce termicznej.

  • Autor: mariateresa Data: 2016-06-20 22:54:55

    ekkore  -  ja też znam to warzywo tylko z widzenia,  na  " swoich "  stronach znalazłam takie przykłady -  z boczkiem wędzonym,   z fasolą,  z makaronem,  z kiełbasą,  nadzienie do pierożków...   wersji gołąbkowej nie widzę.     Przypuszczam ,  ze w obróbce termicznej będzie to bardzo delikatne  ( a'la endywia )  i może się rwać.   Jak nie spróbujesz,  to się nie przekonasz  czy dobre to czy nie,    podobnie jak ze szpinakiem czy jarmużem  -  albo się uwielbia  albo nienawidzi.  Dla mnie to taki  " szpinak inaczej ".    Pozdrawiam !

  • Autor: ekkore Data: 2016-06-21 02:46:29

    To bardziej kapustowate. I w dotyku i w strukturze.
     Ewidentnie dłużej poddawane obróbce termicznej - bo jak rozmawiałam z darczyńcą, to mówiła, że to nie szpinakowate (moje pierwsze skojarzenie też takie było)
    Z tej samej rodziny co jarmuż.

    Ale mam jeszcze jedno -collard greens. Po polsku kapusta warzywna.
    I myślę, że to mi się nada na gołąbki bardziej.

  • Autor: tingra Data: 2016-06-21 10:10:10

    http://www.eatingwell.com/recipes/mustard_greens_salad.html,
    http://www.kalynskitchen.com/2006/03/weekend-herb-blogging-26-mustard.html
    http://www.thekitchn.com/ingredient-spotlight-mustard-g-112019

    Hej Ekkore, ja uwielbiam te liscie wlasnie za ich pikantnosc. Jem przewaznie w mieszanych salatach, bez obrobki termicznej. Maja bardzo duzo wartosci odzywczych, zwlaszcza ze wzgledu na wazny dla nas potas.

    Ja uprawiam wlasne i zbieram mlode liscie zanim roslina zaczyna kwitnac, nie sa wtedy za gorzkie i za cierpkie, jedynie pikantne i takie ja lubie:)

  • Autor: ekkore Data: 2016-06-21 12:14:34

    Mówisz, żeby skroić i do sałatki na bazie zielonych sałat?
    Może i jadłam kiedyś - tutaj do kupienia są mieszanki liściaste - ze wszystkimi sałatami, szpinakiem, jarmużem, to może i to się załapało.

    Mnie ta gorycz samego liścia nie podeszła - ale sałaty też nie lubię samej. Popróbuję i zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • Autor: ekkore Data: 2016-06-22 12:28:12

    No i zielsko oswojone. Na jedzenie samego nie prędko przyjdzie pora - bo mi wszelkie kapustowato-szpinakowate samodzielnie w gardle stają.
    Gorczyca super posmak nadaje całemu daniu, poza solą, nie używałam żadnych przypraw. O przepraszam - tymianek.

  • Autor: tingra Data: 2016-06-23 20:36:37

    No widzisz znalazlas zastosowanie dla lisci gorczycy:) To podam Ci nastepne do sprobowania:)
    Shiso zielone i czerwone i liscie amaranta:))

Przejdź do pełnej wersji serwisu