Forum

Gawędy o jedzeniu

Kolacja dla gości - co podać

  • Autor: hamster78 Data: 2016-01-06 17:37:10

    Jak co roku przyjmuję "dziadków" na kolacji z okazji dnia babci i dziadka. Zawsze staram się podać coś wyjątkowego, choć jednocześnie swojskiego. Dziadkowie lubią polską kuchnię, więc szukam w tych rejonach. W tamtym roku zrobiłam kiełbasę białą pieczoną w piwie jako główne danie kolacyjne. W tym roku nie wiem co podać. Może macie sprawdzone pomysły na fajne kolacyjne danie. Pozdrawiam

  • Autor: jolka60 Data: 2016-01-06 19:27:09

    Nie taka łatwa odpowiedż.Pod hasłem "polska kuchnia" kryje się wiele niespodzianek.Tak sadzę,że powinno to być danie obfite,smaczne oczywiście i lekkostrawne.Może skuś się na 2 dania,bo zawsze może się zdarzyć,że coś komuś nie podpasuje?
    Może,jako jedną z propozycji,podam gołąbki z kaszy gryczanej z grzybami,we włoskiej kapuście?Do tego sos grzybowy( z leśnych świeżych lub suszonych) lub pieczarkowy..
    Jeszcze też,wg starego przepisu,kulebiak lub kapuśniaczki,krokiety,do tego barszczyk.
    Pewnie jeszcze coś dopiszę.

  • Autor: marryann Data: 2016-01-31 16:28:56

    A ja uważam, że koniecznie warto zwrócić szczególną uwagę na filet z piersi kurczaka, który daje szerokie możliwości przygotowania nie tylko smacznej przystawki czy obiadu, ale też kolacji w rodzinnym gronie.

  • Autor: jolka60 Data: 2016-02-01 12:05:49

    To prawda,ale z pewnością już jest po kolacji.
    Jeszcze jedno,to porada,czy reklama/

  • Autor: megi65 Data: 2016-01-06 21:51:31

    Oj tam .. wnusia .. poszalej z dziadkami . Zamiast siedzieć w papciach przy stole zamów stolik w eleganckiej restauracji (ja jako babcia tak chciałabym ).
    Jak świętować to świętować , zawsze coś ciekawego w menu znajdą ...a w domu na zaserwuj dobrą kawusię lub tee z szarlotka na ciepło lub dobrym pralinowym torcikiem + kieliszek nalewki czy innego szlachetnego trunku )). 
    Taki wypad zostanie i w Twojej i Dziadkach pamięci na zawsze ))


  • Autor: gabigold Data: 2016-01-07 16:23:54

    Meguś, popieram , w domu zawsze można się ugościć , ale ja tez bym chciała byc zaproszona gdzieś , a może i jakis wypad zrobić w fajne miejsce.Wszystko zalezy w jakim wieku są dziadkowie i jakie maja zainteresowania a moze do teatru wyjscie .

  • Autor: megi65 Data: 2016-01-08 20:05:33

    Gabi .. skoro dziadkowie wcinają białą kiełbachę na piffku to wnioskuję ,że są na ''fleku'' ...A niech raz z wnukami zaszaleją w dobrym, smacznym lokalu. ''Papciom'' mówimy nie ...laugh4

  • Autor: Smosia Data: 2016-01-07 16:24:41

    Ja upiekłabym schab np. nadziewany kiełbasą ('Po sztygarsku' - z WZ),
    albo roladki (schabowe lub wołowe) z pieczarkami, boczkiem itp.,
    kasza gryczana lub pęczak i surówka/buraczki.



  • Autor: zarloczek2112 Data: 2016-01-15 11:15:19

    A dlaczego nie postawisz na coś nowocześniejszego? Wprowadzenie dziadków w świat nowych smaków i doznań to jest coś :) Proponuję tutaj różnego typu dania z makaronami, np makaron ze szpinakiem i kurczakiem, ale możesz się też pokusić o prezentację jakichś owoców morza - jeśli pokażesz, jak je jeść, może posmakować :)

  • Autor: megi65 Data: 2016-01-15 14:57:59

    Jako niedoszła babcia ... jestem za thumbsup

  • Autor: aggusia35 Data: 2016-01-15 21:33:43

    A ja jako niedoszła babcia jestem przeciw:)
     

  • Autor: czekoladoholiczka Data: 2016-01-15 23:42:03

    Ugość ich tym co zawsze Nam się kojarzy z dziadkami: pierogami ruskimi, a na deser szarlotkę z lodami :D

Przejdź do pełnej wersji serwisu