Forum

Kuchenne porady

Grill & raclette & gourmette

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2018-09-20 08:54:19

    Dostałam w prezencie takie tam urządzenie - jak w tytule. Opis po francusku - więc ja ani w ząb.
    O ile grill i raclette to rzeczy dla mnie zrozumiałe... o tyle cóż to jest gourmette? Bo mnie się tylko z saszetkami dla kotów kojarzy :)
    Ma ktoś pojęcie i podpowie? Ja mam podejrzenia ale wolałabym najpierw usłyszeć coś od was. Może Iwcia, bo ona "francuska". :)

  • Autor: Beata500 Data: 2018-09-20 10:26:59

    Właśnie zanim doczytałam pomyślałam o Iwci. Pewnie jak się pokaże to pomoże.

  • Autor: Smosia Data: 2018-09-21 17:20:55

    Baaardzo dobrze kojarzysz - to coś samo griluje lub 'racletuje przysmaki dla kotów, może dla psiaków też :D Idealny prezent dla smakoszy czterołapnych.
    Może też załapiesz się na smaczne kąski albo chociaż serową 'lawę ?antlers

    No i zgłodniałam przez to ustrojstwo, spadam do kuchni.

    Powodzenia :)

  • Autor: iwciaG Data: 2018-09-24 19:31:58

    Hej ;) moi Francuzi właśnie się nad tym głowią hihi ;) I my i oni mamy raclette, ale tej trzeciej funkcji nie ogarniamy, bo po francusku gourmette oznacza smakosza, a goumet zdaje się rant / obręcz....
    Patrzyłam na wygląd tego urządzenia i moim zdaniem wygląda jak większość raclette z możliwością elektrycznego grillowania ;)

  • Autor: iwciaG Data: 2018-09-24 19:40:16

    Cosik mi tu wyczytali na francuskich stronach, że gourmette oznacza tą funkcję podpierania w tych ,,szufladkach”, bo znaleźliśmy drewniane szpatułki do gourmettowania ☺️

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2018-09-24 19:44:42

    Wielkie dzięki, dziewczyny.
    Iwciu, ja sobie wymyśliłam, że może gourmette oznacza kawałki warzyw "grillowane" na tych małych "patelenkach". No bo "gourmet" dla kota, to właśnie małe kawałeczki czegoś. :D
    Tak czy siak.... zestaw wypróbowany przy niedzielnym obiedzie - gra i buczy, więc ok. Nieznajomość trzeciej funkcji mnie nie zabije.

  • Autor: iwciaG Data: 2018-09-24 20:27:13

    Hahaha..... to już wiemy, że tą funkcję mam i ja w swoim starym raclette :)) Ale teraz bydziem ją fachowo nazywać hihi :)))
    Pozdrowionka:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu