Forum

Kuchenne porady

zdrowe frytki?

  • Autor: ramoneska Data: 2017-05-17 14:45:13

    Mój mąż uwielbia frytki i ciągle prosi mnie, żeby je robić do mięsa. Niestety, ale nie może jeść ich zbyt dużo, bo ma problemy z trawieniem. Czy jest jakiś sposób na zdrowe frytki?

  • Autor: mggi63 Data: 2017-05-17 14:50:11

    Kupuje w Biedronce i pieke w piekarniku.

  • Autor: bonieś Data: 2017-05-17 16:01:15

    Proponuję zrobić część frytek z ziemniaków a część z batatów. Bataty mają dużo białka i nie zawierają cukrów, są bardzo zdrowe. Mają lekko słodkawy smak i łososiowy kolor, ale może mąż polubi takie urozmaicenie? Spróbuj. Oczywiście w piekarniku, jak radzi Mggi63, jesli ma być zdrowo. Ja tak właśnie robię, wykładam na blachę wyłożoną papierem do pieczenia, lekko skrapiam oliwą i posypuję mieszanką do ziemniaków albo inną przyprawą. Potrzebują trochę więcej czasu, by stać się chrupiące, ale nie ociekają tłuszczem.
    Robiłam też w podobny sposób frytki z cukinii.

  • Autor: ekkore Data: 2017-05-17 18:19:14

    Jak pieniądze nie są problemem, kupić frytkownice bezolejowa.
     
    "Smaży " gorącym powietrzem. Do mrożonych frytek nie daje się oleju, do surowych łyżkę stołową. 
    Tak samo robi się ćwiartki ziemniaczane czy małe ziemniaczki.

    Poza tym można robić wiele innych dań,  ja bardzo lubię skrzydełka i udka. Albo mięso z warzywami. 

     misa jest wyjmowana, do mycia w zmywarce.

    W Polsce miałam tefal, w Stanach kupiłam sobie to samo. Z tak szerokim spektrum zastosowania robi chyba tylko ta firma. No chyba, że jeszcze de longhi

    Tutaj jeszcze można kupić inne frytkownice powietrzne, dużo tańsze niż tefal. Frytki wsypuje się do pojemnika,  który mocuje się w urządzeniu,  wygląda jak szuflada z rączką,  jak w młynku zarnowym, tylko oczywiście większa.
    Jak pisałam tańsze,  ale i tylko do frytek.
    Nie wiem czy takowe są dostępne, tutaj każdy producent małego agd ma w ofercie

  • Autor: mggi63 Data: 2017-05-17 19:52:00

    Nie slyszalam o frytownicy bezolejowej.Moze dlatego ,ze rzadko jadamy frytki a jezeli juz to pieczone.

  • Autor: ekkore Data: 2017-05-17 19:55:56

    Zobacz actifry. To się odnosi do tefala

    Albo airfry, to inne

  • Autor: tingra Data: 2017-05-17 19:08:13

    Wedlug mnie nie ma czegos takiego jak "zdrowe frytki" a juz napewno nie te kupowane , zamrozone. Sa przesiakniete tluszczami nie wiadomo jakiego pochodzenia. Prawdopodobnie palonymi olejami palmowymi, bo najtansze.

    Nie wiadomo tez jakie problemy z trwawieniem ma Twoj maz , reaguje na tluszcz? Trudno radzic jak sie nie zna powodu problemow trawienia :)

  • Autor: Rzymianka Data: 2017-05-25 15:56:59

    Dobrze prawisz Tingra. :) Ja mam problemy trawienne i nie jem frytek. Nie chodzi o tłuszcz, one są po prostu ciężkostrawne, a ja jestem na diecie lekkostrawnej, czyli dla mnie ziemniaki puree.

  • Autor: Lea2 Data: 2017-05-18 00:00:36

    Oprócz frytek z ziemniaków można też zrobić zdrowe frytki warzywne z marchewki, pietruszki i selera i upiec je w piekarniku z niewielką ilością oleju. Takie frytki są również bardzo smaczne. :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu