Forum

Kuchenne porady

Co z mięsa mielonego na obiad?

  • Autor: supermonica Data: 2017-01-15 11:10:05

    Witam Kuchareczki i Kucharzy,
    mam 0,5kg mięsa mielonego indyczego, co zrobić z niego na obiad? Mielone odpadają, bo już się nam przejadły ;-)

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-01-15 11:20:34

    Spaghetti, lasania, zapiekankę jakaś z makaronem lub ryżem, pulpety z sosem i np. mogą być z makaronem. Co tylko wyobraźnia podpowie :)

  • Autor: supermonica Data: 2017-01-15 11:23:17

    aggusia35, a masz jakiś dobry sprawdzony przepis na pulpety np.?

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-15 11:36:26

    Wpisz w wyszukiwarke "pulpety w sosie pomidorowym" jest sporo przepisow sprawdzonych i smacznych :-)  Polecam rowniez bigos cyganski autor lexi.Robie podobnie i jest pyszny a skladniki mozna modyfikowac.

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-01-15 11:41:17

    O tak ten bigosik tez polecam :)

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-01-15 11:40:45

    Robię tak samo jak mielone tylko w postaci małych kuleczek, odtaczam w mące i smażę.
    Do tego sos np. pomidorowy.
    Przecier pomidorowy ( u mnie własnej roboty) Ok 0,75 ml do tego mała cebulka i bulion z rosołu może być kostka. Trochę soli pieprzu na koniec zagęszczam
    Sos pieczarkowy
    Smażę cebulkę na maśle do tego daję pokrojone pieczarki, zagęszczam śmietanka 18% do tego na koniec sól pieprz i pietruszka.

    Mielone robię tak:
    0,5 kg mielonego, 1 bułka czerstwa namoczona w wodzie wcześniej (później ją odciskam i daje do mięsa), 1 jako, sól pieprz, cebula usmażona + 1 czosnek zmiażdżony dodany na koniec do cebulki. Chwilkę to smażę dodaję do mięsa. Wszystko razem wymieszać. Deskę naoliwiam i dłonie i formuję małe kuleczki lub średnie jak do pulpetów to średniej wielkości. Obtaczam w mące i smażę i gotowe.

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-01-15 11:44:04

    jeszcze mi przyszło do głowy że gołąbki możesz zrobić tez z sosem pomidorowym dla odmiany z kapusty włoskiej lub pekińskiej, Pieczeń rzymską. Tak samo robisz jak mięso mielone tylko dajesz do foremki wysmarowanej tłuszczem dla odmiany możesz dodać suszone pomidory do mięsa jak masz i pieczeń możesz posypać np. migdałami.

  • Autor: supermonica Data: 2017-01-15 12:21:44

    Dzięki kobietki, coś zapewne wybiorę z Waszych propozycji, bo dzisiaj mimo niedzieli średnio mam czas na przeszukiwanie całej bazy WŻ :-)

  • Autor: mariateresa Data: 2017-01-15 12:39:07

    Witam !  Mielone kotlety Wam się przejadły,  ale  między mielonym a mielonym jest  wielka różnica.    To co proponuje Agusia wyżej  -  jak najbardziej,  ale jeśli zechcesz  to zerknij na moje
    "Mielony omlet" - jego gabaryty robią wrażenie,   lub "Mielone wałeczki w szynce " 
      -  szczególnie "omlet " ma bardzo dokładnie opisane wykonanie.

    Dodatek  do mielonego czyni też smak zupełnie innym  -  np.  z kawałeczkami papryki (3 kolory)   z pieczarkami,  grzybami leśnymi ( wcześniej namoczonymi )  z warzywami,  resztkami szynki....i co tam w lodówce znajdziesz i do głowy przyjdzie.

    Pozdrawiam,  smacznego !

    Jest jeszcze pieczeń w całości w keksówce  -  ale.....  (ja)  raczej wolę zimną.

    ( a za ten  " omlet "  Tingra mnie zabije ...  smash )

  • Autor: mggi63 Data: 2017-01-15 13:09:30

    Omlet robi wrazenie shocked2 Nazewnictwo jak ta lala ! grin

  • Autor: tingra Data: 2017-01-15 13:23:52

    No pewnie, ze ukatrupie Ciebie , albo zmiele i zrobie ten omlet laughwhip

  • Autor: ekkore Data: 2017-01-15 13:37:12

    Pulputy bahusa z ogorkami kiszonymi i ryżem. 

    Mielone owijane cukinia, w mojej wersji jeszcze dodatkowo boczkiem i góra i dół kotleta opanirowana parmezanem

    Zerknij do moich przepisów. 
    Znajdziesz pulpety z karczochami, faszerowana cukinie, nie wiem czy nie wolowym, ale robiłam z indyka też, faszerowane muszle makaronowe.

    Linków nie wstawie, bo na telefonie nie mam ulubionych, a gdy chce wejść w swoje to mi się wszystko wiesza.

  • Autor: supermonica Data: 2017-01-15 13:45:51

    No i sama na siebie ukręciłam bata, tyle propozycji daliście, że dalej nie wiem, co mam wyczarować z tego mięsa laugh4

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-01-15 13:54:25

    Zrób cokolwiek na pewno będzie smacznie :)

  • Autor: mariateresa Data: 2017-01-15 14:18:11

    Spoko  supermonica -  od przybytku głowa nie boli !   a czy to Twoje ostatnie 0,5 kg  mięsa ? 
    Masz na przyszłość .....

  • Autor: mariateresa Data: 2017-01-15 14:54:10

    Jeszcze jedno z mielonego 
    -   skupiamy się na obiadach,  a przecież są jeszcze śniadania  - w domu,  kanapki do szkoły /  pracy  i kolacje  -  a może tak kiełbasa słoikowa  drobnomielona ?  Mielonka z cudowną galaretką wkoło  -  paluszki lizać !      To wcale nie jest katorżnicza praca,  a masz na długo - smacznie i zdrowo !  ( ale 0,5 kg. mięsa to mało)

    sorry za jakoś fotek - zrobiłam zdjęcie od zdjęcia -  to nie moje słoiki

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-01-15 16:11:06

    Poproszę linka do przepisów

  • Autor: mariateresa Data: 2017-01-15 20:04:11

    Nie mam linka  Aggusiu.     To są zdjęcia od zdjęcia
    Myślałam,  co by tu jeszcze dziewczynie doradzić z tego mielonego  i przyszło mi do głowy coś zimnego na chleb

    -  jadłam tego lata u rodzinki  pychotki ze słoika  (właśnie drobnomielone)  jedna w smaku  a'la biała -  tak jak na zdjęciu z tym smalczykiem,  a druga to mielonka z galaretką.  
    Zadzwoniłam teraz do kuzynki po przepis  -  więc robiła je z youtube -  Skutecznie.tv (słoikowa)  Magda na filmiku b. dokładnie pokazuje i wyjaśnia,  a słoiki pasteryzowała w piekarniku na blasze z wodą  i też na youtube wpisz " Mielonka pyszna i aromatyczna" -  to chyba było to
     
    Przepraszam że dokładniej nie pomogę

    i sama sobie narobiłam apetytu....  Pozdrawiam !

  • Autor: supermonica Data: 2017-01-15 20:16:10

    Dziękuję wszystkim Wam za porady, ale stanęło w końcu na pulpetach w sosie pomidorowym, bo już i czasu trochę brak i sił też już troszkę :-) Ale w przyszłości pewnie skorzystam z Waszych rad, bo coś ostatnio wzięło mnie na gotowanie :-)

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-01-15 21:11:41

    Dziękuje i tak mi dużo pomogłaś :) Pędzę szukać :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu