Forum

Kuchenne porady

Wolnowar-kto ma?kto podzieli się radami, przepisami???

  • Autor: pysia_1 Data: 2016-01-28 18:38:56

    Witam serdecznie, od kilku dni chodził za mną wolnowar, przeczytałam o nim na blogu i kurcze wpadłam,też chce go mieć:)no i zamówiłam, teraz muszę nauczyć się w takim garze gotować, tzn. wiedzieć jakie potrawy ile godzin gotować, w jakiej temperaturze?Tu jestem trochę zielona, bo są dwa sposoby gotowania w wyżej i niższej temperaturze i pewnie mięsa, bigosy, gulasze,wywary, warzywa - każdy typ pewnie ma przydzieloną odpowiednią temperaturę i przelicznik na ile godzin.Może ktoś podpowie,gdzie szukać takich informacji???Chętnie skorzystam z przepisów Waszych już sprawdzonych???Macie taki gadżet w kuchni???

  • Autor: matani Data: 2016-01-28 19:57:09

    Ja mam, ja :) !!! 

    Robię w nim przede wszystkim mięsa. Robisz zawsze tak, że mięso obsmażasz na patelni z każdej strony i siup do wolnowara, na dnie dobrze jest mieć rozłożone jakieś warzywa, np. marchewkę, cebulę. Zalewasz bulionem, albo wrzątkiem.
    Bardzo smakowała mi szynka w całości z warzywami i cydrem - pomysł własny ;)
    Wieprzowinę robię na wysokiej temp. przez ok. 6-8h, indykowi i kurczakowi wystarczą 4. Na małym ustawieniu nic jeszcze nie robiłam. Robiłam już też bigos, ale że u mnie bigos rzadko gości to nie pomnę szczegółów. Zrobiłam też policzki wieprzowe z przepisu na szybkowar - pyszności. Korzystam z przepisów angielskich (slowcooker), tam znalazłam przepis na kurczaka adobo (chicken adobo), smak dość specyficznie-egzotyczny :) Wrzuć mi maila na priv, to wyślę Ci co mam.

  • Autor: pysia_1 Data: 2016-01-28 20:34:00

    Wielkie dzięki za informację, wiesz bardzo mnie interesują poliki wieprzowe, uwielbiam je.Do tej pory je dusiłam w winie czerwonym, ciekawa jestem jak Ty je przyrządzasz???Proszę napisz mi przepis na te poliki, jaka temperatura i ile godzin,tak?I pięknie się uśmiecham o inne przepisy.Bardzo ci dziękuje a to mój amail: lidka@aria.pl

  • Autor: matani Data: 2016-01-28 21:16:58

    Poszło :)

  • Autor: iwett Data: 2016-01-29 10:15:21

    Gdzie kupujecie te poliki wieprzowe?
     Ja ,żeby spróbować choć raz to musiałam w sklepie kupić pół ryja.....:)   .No chociaż psiory miały wyżerkę :)   
    Ciężko dostać tak na wagę a rarytasio to jest :)

  • Autor: matani Data: 2016-01-29 14:18:51

    O ile dobrze pamiętam to "udało mi się" złapać je jak w biedrze był tydzień, czy co tam biedra ma, hiszpański/portugalski. Od tego czasu niestety :( A kupiłam tylko jedno opakowanie na "spróbowanie".

  • Autor: iwett Data: 2016-01-29 14:52:51

    A pamiętasz ile kosztowało (no za kg jak wychodziło)?

  • Autor: pysia_1 Data: 2016-01-29 17:09:53

    Poliki wołowe czasami kupuje w intermerche , kosztują nie dużo bo 19zł.
    Wieprzowe kiedyś dostałam od znajomego, jak dla mnie lepsze od wołowych, ale to kwestia gustu.

  • Autor: matani Data: 2016-01-29 18:57:50

    Wydaje mi się, że coś 20 zł

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2016-01-29 06:08:02

    Nie mam wolnowaru ale "na moje oko" bardzo fajne przepisy ma reniek.

  • Autor: reniapos Data: 2016-01-29 22:12:40

    Mam wolnowar. Najczęściej robię w nim gołąbki. Naprawdę super sprawa! Ustawiam na wyższą temperaturę i czas ustawiam 7 godzin. Jak po kilku godzinach zaczynają pyrkać i pokrywka lekko drży ,wtedy ustawiam niższą temperaturę. Po całym czasie zostawiam wyłączone na noc i dochodzą w gorącym naczyniu (wkład kamionkowy) Robiłam jeszcze rosół z kurczaka z wolnego wybiegu. REWELACJA. Tez na wyższej temperaturze wstawiłam ok 7 rano i na 14 był gotowy.

  • Autor: pysia_1 Data: 2016-01-30 17:19:26

    Dziękuje za rady, na pewno skorzystam:)

  • Autor: kaszkaj Data: 2016-01-30 22:30:37

    Mój mąż jak jest w Anglii to zawsze gotuje sobie w wolnowarze i jest zadowolony.Jak o nim opowiadał,to ja też takie cudo chciałam.Kupił mi i się rozczarowałam.Mi nie smakuje jedzenie z wolnowaru,ma dla mnie dziwny posmak.Robiłam mięso z warzywami,bigos,zupę,ale to nie dla mnie.Tak więc mój wolnowar stoi w szafce,a mąż jak wyjeżdża to gotuje tylko w wolnowarze.Ja wolę tradycyjne gotowanie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu