Forum

Kuchenne porady

Polski deser

  • Autor: Tercia Data: 2018-03-13 23:59:01

    Doradzcie co slodkiego upiec, zeby bylo typowo Polskie, cos co latwo jesc palcami. Mam upiec okolo 50 sztuk. Moze jakies ciasto, ktore mozna pokroic na porcje...? Myslalam o faworkach albo rurkach z kremem, moze macie inne propozycje? Dziekuje z gory

  • Autor: Smosia Data: 2018-03-14 09:55:59

    Może jedno z nich:
    - pierniki lub pierniczki,
    - keksy, babki lub babeczki,
    - drożdżowe ciasta lub drożdżówki, pączki,
    - miodowniki przekładane (masa grysikowa lub serowa).

    Ja najchętniej zjadłabym pleśniaka/skubańca lub miodownik z masą serową gotowaną.

    Powodzenia :)

  • Autor: fitGustaw Data: 2018-03-14 15:38:14

    Furki z kremem faktycznie będę podzielne i w miarę nieskomplikowane. Jednak nie wiem na ile będą typowo polskie. Może lepiej jakiś tort, który można pokroić na odpowiednia ilość kawałków.

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2018-03-14 19:34:57

    Ale  dlaczego akurat polskie ? Trudno znaleźć typowo polski deser. Może wuzetka ? Ewentualnie drożdżowe ciastka z makiem ? Chyba mak to polska tradycja?

  • Autor: Tercia Data: 2018-03-14 23:56:28

    Dzieki za propozycje
    Dlaczego polskie? Mieszkam w UK. Organizujemy wystawna kolacje na okolo 40-50 osob pod tytulem podroze po swieciel. Starter/zupa, danie glowne i deser, do wyboru kilka opcji z roznych zakatkow swiata. Ja mam przygotowac cos slodkiego do kawy, po kolacji. Myslalam o W-Zetce ale to raczej na deser. Dlatego to ma byc cos na raz do ust. Cos co bedzie serwowane na stol na jednym polmisku a nie osobnych talerzykach. Drozdzowki to dobry pomysl, ale mysle ze zbyt syte.
    Troche to skomplikowane, ale licze na Wasza pomoc.

  • Autor: Bahati Data: 2018-03-15 08:21:12

    Ciasteczka krakowskie lub warszawskie?

  • Autor: Smosia Data: 2018-03-15 10:22:00

    Mazurki ! - duży porcjowany lub mini mazurki, oblane (lukier,polewa, czekolada) i dekorowane bakaliami. Wielkanoc blisko, to będą nawet 'na czasie... :D

    Polecam też delikatne rogaliki (ja żaba) nadziewane np. suszonymi śliwkami z marcepanem (do ciasta warto dodać masło, będzie lżejsze).

  • Autor: pwyso Data: 2018-03-15 21:19:40

    śledzie devilish

  • Autor: Smosia Data: 2018-03-16 11:48:23

    laugh4 , na słodko :P
    albo bigosik ...

  • Autor: ekkore Data: 2018-03-16 00:46:12

    Jagodzianki.
    Albo drożdżówki z owocami czy z serem - ale nie zamykane, tylko kółka z gniazdkiem w środku, w tym nadzienie, potem polane lukrem. Możesz zrobić małe

    Rogaliki kruche- małe - z dżemem, masą orzechową i makową.

  • Autor: Tercia Data: 2018-03-20 00:17:27

    Witajcie
    Dziękuję za propozycje, wydrukowałam kilka przepisów, zobaczymy co reszta na to!
    Wybrałam Pychotkę (oryginalnie Pani Walewska) i Marysieńkę (Siostry Anastazji).
    Mam też makowiec i oczywiście faworki.
    Kruche rogaliki też zaproponuję
    Pozdrawiam wszystkich

Przejdź do pełnej wersji serwisu