Forum

Rozmowy wolne i frywolne

A niech to ;)

  • Autor: nadia Data: 2017-04-21 21:09:06

    Przegapillam moje 10-lecie na WZ-ecie a bylo to 8 listopada zeszlego roku! Najpierw czekalam i nie moglam sie doczekac jak bahus i inni swietowali swoje rocznice a potem mi tak smiglo, ze ''obudzilam sie'' dopiero dzisiaj ;) No coz wypije lampke wina a jutro sobie kupie kwiaty ;) Wszystkich chetnych z rocznicami pelnymi czy niepelnymi, (moga byc z przecinkiem) zapraszam do swietowania, zebyscie nie przegapili tak jak ja! ;D

  • Autor: iwciaG Data: 2017-04-21 21:19:15

    Najlepszego!!!

  • Autor: lajan Data: 2017-04-22 06:13:57

    W tym miesiącu minęło mi 13 lat  / od kwietnia 2004 /

  • Autor: nadia Data: 2017-04-22 09:58:01

    Lajan Ty nie swietowales takiego wydarzenia?! Trzeba bylo Wielkanoc i rocznice swoja obchodzic razem :) Wierszyk wspolny ulozyc :)
    No coz sprobuje cos sklecic wlasnymi silami ;)

    Dla Lajana :)
    Lajan jest z nami juz 13 lat na WZ-ecie
    Zapewne to juz wiecie.
    Wiersze na kazda okazje uklada,
    Jezykiem poetow wlada.
    Dzisiaj specjalnie cos dla Niego,
    Wynikajace z serca naszego, 
    Zyj nam na WZ-ecie 100 lat,
    Bo jestes nam jak brat.
    A teraz nadstaw kielicha,
    Wlejemy troche wina,
    Sobie zyczysz czerwonego czy bialego?
    Jeszcze raz wszystkiego, wszystkiego najlepszego! :)

  • Autor: nadia Data: 2017-04-22 09:17:36

    Dziekuje Iwciag tego mi bylo trzeba, troche winka :) Wczoraj nawet nie sprobowalam tego trunku, bo musialam bulki upiec, to tak jest jak sie nie chce komus do sklepu isc po chleb ;)

  • Autor: alman Data: 2017-04-22 10:53:39

    Gratulacje dla Nadii i Lajana - bywajcie na WŻ jak najczęściej przez 100 lat i jeden dzień dłużej.

    Wierszyka Wam nie stworzę, bo... byłby ze mnie poeta, ale głowa nie ta... już!

  • Autor: nadia Data: 2017-04-22 20:37:52

    Alman dziekuje :* Ale widze, ze i Tobie sie szykuje 13-ka w czerwcu. Jakby co, to masz ode mnie juz dzis  serdeczne zyczenia i gratulacje! :)

  • Autor: alman Data: 2017-04-22 21:51:00

    A dziękuję, ale stawiać będę w czerwcu... ćwiczcie cierpliwość i silną wolę do tego czasu hihi... dziś herbatka z melisy - może być?

  • Autor: nadia Data: 2017-04-22 22:20:15

    Uwielbiam herbatke z melisy, jednak zakupilam dzisiaj miete w doniczce :) A cierpliwosc juz zaczynam cwiczyc indian_chief wink2

  • Autor: Laugasel1 Data: 2017-04-22 17:03:23

    Ojej!!! Ja od pewnego czasu kiedy mam jakąś okazję to idę do sklepu i sama sobie kupuję prezenty. I one są zawsze gustowne i trafione. Ja też po czasie pogratuluję Ci takiego stażu  i pozdrawiam z Orli!!!!

  • Autor: nadia Data: 2017-04-22 20:42:47

    Dziekuje :) W maju u Ciebie 5-ka jak nic, to juz tuz, tuz ;) Gratulacje i serdeczne zyczenia! :)
    Chyba te kupione prezenty przez siebie sa najbardziej trafione, bo odpowiedni rozmiar, kolor i satysfakcja gwarantowana, ale czasami lubie byc zaskakiwana przez gosci, bo kupia cos, czego nawet nie zauwazylabym ze takie cos istnieje ;)

  • Autor: Laugasel1 Data: 2017-04-23 06:24:15

    Też bym przeoczyła.  Ja pierwszego kwietnia rozmieniłam drugą 50. Raczej 100 nie dożyję, ale mam tyle planów i celów że zdążę. Każdy dzień mnie inspiruje i zaskakuję, ba nawet ja samą siebie czasami . Dziś czytając książkę p psychologii wybaczania znalazłam od dawna zaginiony mój tekst. Od pewnego czasu stałam się jakaś bardziej refleksyjna (nie mylić ze smutkiem i nostalgią) nawet zaczęłam czytać książki  powiedzeniami i mądrościami i ... nic sensownego w nich akurat ja nie odnalazłam a tu dziś niespodzianka. Mam nadzieję, że okaże się ona pomocna nie tylko mojej skromnej osobie. A oto mój zaginiony skarb

    Boże użycz mi Pogody Ducha,
    Bym godził się z tym, czego zmienić nie mogę,
    Odwagi ,
    Bym zmieniał to, co mogę zmienić,
    Mądrości,
    Bym umiał odróżnić pierwsze od drugiego.

  • Autor: alman Data: 2017-04-23 07:20:30

    Witaj! ja też zbieram i zapisuję od pewnego czasu "złote myśli"... mam podobną -

    Jeżeli masz na coś wpływ i chcesz to zmienić – zmień to.
    Jeżeli nie masz na coś wpływu – zaakceptuj to.

    Twój tekst też zapiszę. Dzięki.

  • Autor: Laugasel1 Data: 2017-04-23 08:54:56

    To podobne, ale zdecydowanie łatwiej zapamiętać. Też sobie zagarniam!!!

  • Autor: nadia Data: 2017-04-23 09:40:38

    Dziewczyny wpisujcie te madre mysli gdzies np. jak odpowiecie na post komus, to opuscic pare linijek i wpisac jakas madrosc, zawsze mozna sie pokrzepic lub przemyslec cos, naprawde warto :)
    Na niektorych forach tak jest, ze sentencje wpisuje sie w ustawienia i pokazuje sie zawsze pod kazda odpowiedzia tej osoby i jak sie znudzi mozna zmienic, szkoda,ze tutaj nie ma czegos takiego. Albo jest tez takie forum gdzie jak tylko wchodze to, moderatorka ma napisane pod kazdym postem  ( napis sie przesuwa) witaj nadia :), ktos inny ma ustawione: witaj nadia,tyle czasu minelo, jak mnie znalazlas? :) Az sie czlowiekowi milo robi na duszy hihihi :) Pozdrawiam :)

  • Autor: Laugasel1 Data: 2017-04-23 10:48:35

    Też się nad tym zastanawiałam. Ja niestety nie bardzo sobie radzę z komputerem,  ja bym chciała dać temu jakąś ciekawą oprawę graficzną. aby poszczególne mądrości się odróżniały od siebie.

  • Autor: nadia Data: 2017-04-25 08:48:36

    Zalaczam fotke przykladowa, gdy wejde na link tej osoby. Fajne sa takie ''cosie'', bardzo mi sie podobaja :)

  • Autor: nadia Data: 2017-04-23 09:32:32

    Super napisane! :) Wpisuj wiecej takich wierszy, czy madrosci zyciowych, bo zawsze komus moze sie przydac :) Ja np. mam kartke wyrwana z kalendarza z 23 czerwca 2013r byl to Dzien Ojca i w dodatku niedziela a cytat brzmial: ''Jeden ojciec znaczy wiecej niz stu nauczycieli.'' - George Herbert
    Zawsze mi przypomina jak ojciec wszystkiego mnie uczyl, przestrzegal, rozbawial, wtedy tego nie potrafilam docenic, ale przyszedl czas ze sie docenilo. Obecnie jest juz posuniety w latach, ale tylko cialem, bo duch wciaz mlody :) Pozdrawiam :)

  • Autor: alman Data: 2017-04-23 12:57:51

    Mam tego całe mnóstwo... ale moja najważniejsza myśl /dewiza/, zapożyczona od Aidy /w jakimś wywiadzie z nią przeczytałam i zawsze o tym przypominam sobie i domownikom, a przyjaciółce napisałam dużymi literami i kazałam powiesić w widocznym miejscu/:

    Kogo wyglądasz, tego w drzwiach domu spotkasz".

    Czyż ta myśl nie zawiera prawdziwej mądrości? czyż nie jest tak, że jeśli będziemy ciągle myśleć o czymś złym, że to może się zdarzyć, to w końcu "sprowadzimy" to? i stanie w drzwiach naszego domu? przyciągniemy to? Wniosek - myślimy wyłącznie  p o z y t y w n i e  ! ! !

  • Autor: nadia Data: 2017-04-23 20:54:32

    To prawda, ale jak sie tak bedzie wygladac Mikolaja z workiem pieniedzy, to od razu go poznasz w drzwiach i wpuscisz ;) Zartuje oczywiscie :) Dla mnie najwazniejsze, to zeby nikomu niczego nie zazdroscic (w negatywnym tego slowa znaczeniu), bo potem to sie wraca z nawiazka :)
    Przed chwila ktos zadzwonil do drzwi, (zastanawialam sie intensywnie nad czym myslalam i kogo przyciagnac moglam), maz otworzyl drzwi i okazalo sie, ze to dostawca pizzy pomylil drzwi ;)))
    No teraz to mi dalas do myslenia, za kazdym razem jak ktos zadzwoni do drzwi, to bede sie zastanawiac kogo moglam przyciagnac? ;) Pozdrawiam :)

  • Autor: alman Data: 2017-04-24 07:50:35

    Hej, to nie o takie przyciąganie chodzi /żartowałaś czy poważnie?/. Chodzi o jakieś sprawy, które się mogą wydarzyć i rozmyślamy nad nimi beż przerwy...a może będzie tak, a może tak, a z pewnością tak...i wybieramy wersję złą i ją wałkujemy, że na pewno tak to się skończy...tym samym jakby jej wypatrujemy... Hm, ja w to wierzę, zresztą walczę w tym względzie ze sobą, bo zawsze widzę szklankę do połowy pustą...Ale Ty chyba żartowałaś z tą pizzą?

  • Autor: nadia Data: 2017-04-24 11:46:06

    Z pizza to akurat autentyk, czyli mialo to miejsce wtedy kiedy pisalam :) Wiem, ze chodzilo Ci nie o osobe w drzwiach, ale o zle mysli, ktorymi mozna sciagnac cos zlego, jednak wyobraznia podzialala i w chwili gdy uslyszalam dzwonek do drzwi odruchowo zaczelam myslec kogo moglabym sciagnac ;P

  • Autor: Agapis Data: 2017-04-23 13:28:26

    Życzę kolejnych rocznic na WŻ daisy
    Ja zrobiłam sobie prezent na Dzień Dziecka i 12 lat temu 01.06.2005 zarejestrowałam sie tutaj. Zleciało nawet nie wiem kiedy...
    A co do mądrości życiowych od pewnego czasu moje motto życiwe brzmi "Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się strach" i dodaje mi sił w trudnych chwilach smiley

  • Autor: Laugasel1 Data: 2017-04-23 15:44:02

    Agapis nigdy nie słyszałam , ale bardzo uważam za trafne!!!

  • Autor: Agapis Data: 2017-04-23 16:41:48

    A ja mając piekielnie trudny czas w swoim życiu natknęłam się na stojące auto, które na drzwiach miało własnie taki napis, który był dla mnie jak wskazówka :)

  • Autor: Laugasel1 Data: 2017-04-23 21:07:54

    Dopóki wstrzymuje nas strach przed naszymi demonami typ: co ludzie powiedzą, a może lepiej nie, a jak się nie uda, nie nadaję się do tego, to sami siebie ograniczamy i nie dajemy sobie szansy na zrealizowanie samych siebie. I tak dzień za dniem rozmieniamy życie. A szkoda

    Ja ostatnio czytam "Pułapkę nie wybaczonej krzywdy " , ale to jeszcze nie to czego szukam. Pomimo starań mam z tym problemy, a ta książka zdaje się nie całkiem dotyczy mego przypadku.
    Miłego wieczoru!!!\

  • Autor: nadia Data: 2017-04-23 21:03:51

    No to wszystkiego najlepszego 12- latko :) Oczywiscie na koncu przesle Ci kwiatka :)
    Motto ciekawe, ale i prawdziwe, bo obecnie, to wszyscy zyjemy w ciaglym strachu i co za tym idzie w stresie, ktore nie sluzy naszemu zdrowiu. Dlatego zgadzam sie z tym, zeby pokonac strach i zaczac zyc na nowo :)

  • Autor: Agapis Data: 2017-04-23 22:15:41

    Dziękuję ślicznie smug

  • Autor: Basialis Data: 2017-04-23 22:28:21

    Latwo powiedziec !!!!!Realizacja raczej trudna.Pare razy to przerabialam.

  • Autor: Agapis Data: 2017-04-24 07:36:33

    Basiu nikt nie mówił, że to proste, ale trzeba próbować. Pozdrawiam Cię ciepło :)

  • Autor: Basialis Data: 2017-04-24 14:25:29

    Aga dziekuje za motywacje..............sprobowac nie zaszkodzi.
    Tez Cie serdecznie pozdrawiam.

  • Autor: Laugasel1 Data: 2017-04-24 10:07:37

    Ja uważam , że trzeba próbować, może nie zaraz z motyką na słońce. Ale czasami sami  nie wiemy , co potrafimy. Dziś się okazało, że... mogę zwierzętom dawać zastrzyki i to w sposób bezstresowy i błyskawiczny. A w życiu bym tego u siebie nie podejrzewała.

    Ja mam nową myśl , ale to taka wersja robocza, Wszystko można kiedy się siebie  naprawdę lubi i  zdaje sobie sprawę z zarówno swoich ze zalet  jak i wad.

  • Autor: nadia Data: 2017-04-24 11:49:36

    Dokladnie, wiara czyni cuda :)

  • Autor: Laugasel1 Data: 2017-05-05 06:08:24

    A ja dziś znalazłam bardzo trafne według mnie przesłanie, które mi bardzo odpowiada. Niby banalne, ale dobrze by było o nim nie zapominać.


    Skupiam się na sobie i
    swoim życiu.
    Dlatego mam w dupie , kto
    mnie okłamuje, obgaduje,
    kto ma więcej ode mnie,
    kto jest zazdrosny o to co mam...

    Jeżeli nie wnosisz w moje życie
    pozytywnej energii i motywacji,
    to po prostu mam głęboko  w tyłku
    co o mnie myślisz.

  • Autor: nadia Data: 2017-05-05 09:15:52

    Ostre slowa, ale jakze prawdziwe.

    Ja natomiast znalazlam piosenke, ktora tez zmusza do refleksji:

    https://www.youtube.com/watch?v=aR5ojsFIl_w

    Pozdrawiam :)

  • Autor: Laugasel1 Data: 2017-05-06 06:00:01

    Refleksyjny utwór.

    A ja tez coś znalazłam u siebie.

  • Autor: nadia Data: 2017-05-07 20:06:16

    To prawda :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu