Forum

Gawędy o jedzeniu

26 maja - co planujecie?

  • Autor: Wkn Data: 2016-05-22 09:09:35

    Jak zamierzacie świętować Dzień Matki? Kulinarnie, niekulinarnie? Tylko kwiatowo? A może wcale?

    No i pytanie do mam, czy jesteście przygotowane na obchody i macie w zanadrzu jakieś ciasto dla gości lub obiad, czy tylko przyjmujecie prezenty?

    Aaa, zostali nam jeszcze tatusiowie dzieci małoletnich - czy pomagają (pomagacie) swoim pociechom przygotować miłą niespodziankę na Dzień Mamy, czy traktują (traktujecie) go jak dzień jak co dzień? Może jakieś domowe porządki, ktoś coś? :D

  • Autor: balbisia19 Data: 2016-05-22 11:26:07

    Ja niestety z moim dzieckiem bede siedziała w szpitalu na badaniach.  Mam nadzieję ze na zmianę z tatą. Aaale odbijemy sobie jak wyjdziemy. 

  • Autor: Wkn Data: 2016-05-22 11:38:16

    Ojoj, ale jak mus to mus! A potem będzie można sobie odpocząć i poświętować. Zdrowie ważniejsze niż okazja ;)

  • Autor: Bahati Data: 2016-05-22 11:32:08

    Dzien jak kazdy. :) Dziem Mamy juz za mna. 

  • Autor: Wkn Data: 2016-05-22 11:39:54

    Ja sobie marzę, że:
    - umyją mi okna
    - umyją mi naczynia
    - zrobią mi śniadanie, obiad i kolację, oraz wszystko udokumentują fotograficznie i zamieszczą przepisy na WuŻet
    - a najlepiej to wygrają w totka i wyremontują mieszkanie i zatrudnią krasnoludki do późniejszego jego sprzątania ;)

  • Autor: Smosia Data: 2016-05-22 11:33:22

    Mój chrześniak już dawno zaplanował nam ten dzień - bierze ślub :)))
    Moim zadaniem (jako matki chrzestnej) jest:
    elegancko wyglądać (w tym nowa??? fryzura)
    mieć dobry nastrój
    przytachać 'grubą laurkę' z załącznikiem smash.

    Jak ten czas zapitala ... przecież 'niedawno' trzymałam go do chrztu.
    Jaka ja już stara jestem bigcry . Obym tylko w kościele nie ryczała... ze szczęścia (czerwone oczy i nos zrujnowałyby moją 'stylizację').

    Miłego i pogodnego Dnia Mamy (chrzestnej też) życzę.

  • Autor: megi65 Data: 2016-05-22 14:26:45

    Plany mamy bardzo ambitne .
    1. Zjedzenia śniadania we dwoje w piżamkach
    2.Otwieramy nasze szafy -garderoby i letnie rzeczy wędrują na niższe półki , zimówki wyżej . Buciki wiosenne zapastowane schodzą na półkę do piwnicy i witamy sandałki . 
    3. Obiad .. hmm jeszcze nie wiem ))) 
    4. Ciasto ... hmm na pewno z truskawką i wiooo na wieś (z ciastem oczywista ) do mamci .
    Zapach traw , błękit nieba , wiatr od rzepakowych pól .... 
    5. Aaaaa i ''pofuśtam'' się na huśtawce na konarze dębu .
    6.Może jakieś fotki dla Was zrobię .. sielsko - wiejsko . .
    7. Może z siostrą przespacerujemy się miedzą i łąkami  tak jaki kiedyś do .... szkoły - do sąsiedniej wsi ..Może uda nam się spotkać kogoś z naszej klasy .. tak wirtualnie ))) .

    Więcej marzeń i życzeń nie ma mam na ten dzień )))

  • Autor: Wkn Data: 2016-05-22 15:36:59

    No no, imponująco. Ano to czekam na forelację i pisząc nieobyczajnie, będę się ślinić do jedzonka, zieleni i atmosfery :)

  • Autor: megi65 Data: 2016-05-26 18:49:03

    Plan wykonany połowicznie ...
    Do punktu 2 wystawiłam tylko ... męża ))wink2
    Punkt 7 nie doszedł do skutku ... (fuśtwka  nas rozleniła )
    Za do punktu 6 ''sie'' przyłożyłam - zaraz zobaczycie ))) grin.

  • Autor: Wkn Data: 2016-05-26 19:11:15

    Widziałam punkt 6. - wygląda przeapetycznie!

  • Autor: megi65 Data: 2016-05-26 19:22:56

    serioooo Kicia i Belcia ... ?? przeapetycznie - hmm nigdy pod tym kątem na nie nie patrzyłam grin.

  • Autor: Wkn Data: 2016-05-26 23:30:38

    Zaaa Kicią i Belcią - to z zieloną trzęsącą się czapą na zebrze :D

  • Autor: Basialis Data: 2016-05-22 14:57:13

    Mam to juz z glowy.Byly dzieci,byly kwiaty, byly wnuki............no i ciacho tez bylo.

  • Autor: Lea2 Data: 2016-05-22 15:21:59

    Nie mam konkretnych planów. Pewnie pośpię dłużej, a potem coś upichcę. sleepingA mój Miły pogra mi na gitarze i będzie wesoły dzionek. guitarist
    Chyba, że młodzi wymyślą coś szczególnego i zaskoczą mnie, bo oni tak potrafią, ale jak na razie nic mi na ten temat nie wiadomo. Być może trzymają te plany w tajemnicy, bo u nich to wszystko możliwe i jak zwykle postawią mnie przed faktem dokonanym. hair2

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2016-05-22 19:01:23

    Prezent dostałam już dziś. Bo Młoda w czwartek nie przyjedzie, niestety nie ma wolnego piątku, a w sobotę ma zajęcia. Jeśli chodzi o sam Dzień Matki to mam wolną chatę , mąż jedzie na zlot miłośników samochodów, więc nie będzie gotowania, pieczenia . Dzień z dobrą muzyką , powieścią Irvinga i lampką wina

  • Autor: renataz36 Data: 2016-05-23 07:53:55

    U mnie najpierw samotnie bo mój M w trasie a Młody na wycieczce z dziewczyną w Krakowie, więc nie ma co liczyć na śniadanie do łóżka. Ale za to oczytam sobie nową powieść K.Grocholi cool
    Po południu zrobimy u rodziców małego grilla (do tego wywołane fotki z pobytu rodziców u wnuczki w Wawie (a swoją droga podziwiam bo oboje już po 80tce), więc będą opowieści i wspomnienia.
    I tak rodzinne miłe popołudnie.
    A co moi chłopcy to... niespodzianka (dla mnie oczywiście)

  • Autor: Wkn Data: 2016-05-23 08:10:44

    Super plany!

  • Autor: Herbaciana Data: 2016-05-23 10:00:34

    Dla mnie niespodzianka.Swojej mamie kupiłam drobiazg, do tego jeszcze kwiatek do kompletu i tyle. Do teściowej mąż pojedzie sam, bo potem prosto do pracy, a ja nie mam ochoty jechać. Kupiłam jej drogi zestaw biżuterii i pozostało mieć nadzieję, że nie wyrzuci synusia za drzwi< zostawiam cenę, żeby nie było wątpliwości, że drogie>.
    W sobotę byłam na komunii i zachwycił mnie ksiądz, który zafundował mamom dzieciaków po pięknej róży i razem z nimi odśpiewał "sto lat". Niektórym łzy płynęły, bo to była niespodzianka o której nawet dzieci nie wiedziały.
    Wszystkim mamom, obecnym i przyszłym samych miłych chwil nie tylko w tym dniu, ale zawsze.daisy

  • Autor: Wkn Data: 2016-05-23 14:10:10

    Ja z tego wszystkiego biorę "zawsze" i niech się wszystkim takie marzenie spełni (zawsze można pomarzyć) ;)

  • Autor: iwciaG Data: 2016-05-23 22:01:30

    Ano tego dnia ,,mamy" rocznicę komunii i pewnikiem bez pomocy.....słownej męża, Bubuś zapomniałby o ,,tej" laurce dla mnie, bo ma na głowie test trzecioklasisty i próby w kościele.....
    Ale póki co, najlepszym prezentem od synka jest jego miła przytulaśność, którą sam bez proszenia, bardzo często oferuje i uskutecznia heart

    Moja mama jak co roku drogą skeypową, otrzyma ode mnie życzonka, bo tak szybciej i pewniej, że będą w sam czas.....i dotrą do odległego prawie 2000km serducha:))

  • Autor: soraja Data: 2016-05-24 14:49:12

    Jakieś dobre ciasto....szampan....balloonheart

    i co tam jeszcze.............

    p.s ciekawe jak ten dzień spędzają kobiety bezdzietne? musi byś smutny dzieńmean

     

  • Autor: Bahati Data: 2016-05-24 15:34:22

    Tez cos. :D Chyba, ze baaardzo pragnelo sie posiadac potomstwo a z roznych przyczy nie udalo sie zrealizowac tego marzenia, wtedy moze...moooze.
    Smucisz sie w dzien np. strazaka, gornika, hutnika, ojca, babci, dziadka? (Jesli dotyczy-skreslic z listy)   Jeseli mnie cos nie dotyczy-nie zawracam sobie tym glowy. Po prostu. :)

  • Autor: Smosia Data: 2016-05-24 17:01:45

    Cyt. 'jak ten dzień spędzają kobiety bezdzietne? musi byś smutny dzień'

    Może i niezbyt wesoły, ale jak znam życie - 'dają radę'.
    Gorzej z teściowymi czekającymi na wnuki evil - ale to już dotyczy innego dnia...

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2016-05-24 17:08:34

    Myślę, że bardziej smutny jest ten dzień dla osób, które nie maja dobrych kontaktów ze swoimi dziećmi. Tam gdzie dzieci nie złożą życzeń, bo nie ma więzi. Czy kobiety które poświęciły całe życie dla dzieci, a teraz zostały same

  • Autor: soraja Data: 2016-05-24 18:24:27

    bahati..wiesz smucę się...jak jest dzień kota...a tu tylko kot w majtach.......bucktooth

  • Autor: Bahati Data: 2016-05-24 18:46:27

    Moja wiedza o kotach ogranicza sie do "kota w butach". :D wiecej mi wiedziec nie trzeba.

  • Autor: megi65 Data: 2016-05-24 21:25:22

    PS . Czytaj wyżej ....smugsmug

  • Autor: Wkn Data: 2016-05-26 06:34:33

    Dzień dobry, to dziś jest ten dzień! 26 maja ;)

    Wstałam wcześnie, żeby takiego śniadanka do łóżka nie dostać i potem kuchni do popołudnia nie sprzątać ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu