Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Stopy końsko -szpotawe

  • Autor: ASTI Data: 2016-08-11 07:21:57

    Witam
    Czy sa wsród was rodzice ,którym dzieci urodziły sie z wada stop końsko -szpotawe ? 
    Konkretnie interesują mnie ćwiczenia i masarze ,które mozna wykonywać  z dzieckiem w domu 

  • Autor: iwett Data: 2016-08-11 08:17:31

    Moja córka miała kolana szpotawe (zreszta u nas to dziedziczne :))
    Ortopeda dał mi skierowanie na ćwiczenia fizjoterapeutyczne.
    Miała ćwiczenia i jednocześnie technik pokazał jak w domu ćwiczyć.

    Tylko to było 20 lat temu :)
    Więc najpierw wizyta u ortopedy Cię czeka.

  • Autor: ASTI Data: 2016-08-11 09:10:19

    Mój mały urodził sie z ta wada i od drugiego tygodnia życia jest leczony . Najpierw gipsy , pozniej buty ortopedyczne z szyna . Obecnie Alexander ma 10 miesięcy . Tydzień temu byliśmy w Polsce na urlopie i postanowiliśmy zasięgnąć opini innego lekarza . I tu dowiedziałam sie ,że syn jest zle leczony . Buty ortopedyczne z szyna sa nie potrzebne wręcz szkodzą . Zalecił ćwiczenia . Pokazano nam tak na szybko rożne ćwiczenia . Dwóch lekarzy ,dwie rożne opinie . Nie spodziewałam sie czegos takiego . 
    Teraz wróciliśmy do domu i nic nie moge znaleść w necie jak wykonywać te ćwiczenia . Niby pamietam , ale....nie chce zrobic niczego zle . 

  • Autor: soraja Data: 2016-08-11 09:14:16

    Poszukaj w googlach..często Mamy takie jak ty..zakładają blogi..i tam sie dzielą swoją wiedzą..

  • Autor: ASTI Data: 2016-08-11 10:00:18

    Juz wcześniej pisałam do kilku ale nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.

  • Autor: aggusia35 Data: 2016-08-11 13:45:24

    Poczekaj sezon urlopowy, więc może odpiszą.

  • Autor: iwett Data: 2016-08-11 10:15:34

    Soraja w dzisiejszych czasach za fachową wiedzę trzeba płacić.

  • Autor: iwett Data: 2016-08-11 09:20:13

    Z tego co akurat mi przypomniałaś ........buty.
    Moje pierwsze dziecko - nic nie wiedziałam.
    Nosiła piękne buciki w kwiatki tyle, że miękkie.
    I to był błąd!

    Buty dla malucha muszą być sztywne do kostki bo inaczej stópki lecą do środka i masz koślawe.
    Ale czy z szyną?

    No a tam gdzie mieszkasz nie ma gabinetów fizjoterapeutycznych.
    Przecież to też w większości teraz lekarze ale i technicy świetnie leczą.
    Ja bym się do takiego zgłosiła.

  • Autor: ASTI Data: 2016-08-11 10:03:03

    Sęk w tym ,ze takiego specjalistycznego gabinetu z całym potrzebnym sprzętem chyba nie ma , ale jeszcze będę szukać . W następnym tygodniu będę rozmawiać z lekarzem . Ciekawe co powie i jak sie zachowa .

  • Autor: iwett Data: 2016-08-11 10:19:04

    A oglądałaś na youtube coś tam jest.
    Nie wiem czy Ci się przyda.

  • Autor: tingra Data: 2016-08-11 10:25:51

    Hej Aniu:)

    Wedlug informacji w necie, to lecza Alexandra poprawnie. Przeczytaj :

    https://www.sahlgrenska.se/w/k/klumpfot-barn/

    Buziaki !

  • Autor: ASTI Data: 2016-08-11 11:15:03

    Hej Grazynko :) 
    Jak milo ,ze jestes :) . Dziekuje 

  • Autor: ASTI Data: 2016-08-11 11:30:51

    Ja swojego czasu juz sie tyle naczytalam o tej wadzie, ze myslalam ,ze juz wszystko wiem. 
    Lekarz w Polsce zbadał małego z zrobił rentgen ( czego nie zrobili u nas ) powiedział ,ze na zdjęciach wszystko widać dokładnie , ze nie potrzeba szyny. Na tym etapie trzeba robic masarze i ćwiczenia .
    Ja jestem bardzo zadowolona z naszego lekarza , bo bardzo ładnie wyprostował nóżki .
    Ale pozniej zaczęły sie robic bolące odciski na piętach ( płacz i nie przespane noce) Nasz lekarz nie wiedział od czego sie robia odciski, a w Polsce powiedzieli ,ze nóżki za mocno sa wykrzywione od tej szyny i ze szyna owszem ale zawsze pi operacji ścięgna ( Alexander nie miał tej operacji) 
    Jestem tak skołowana ,ze nie wiem co juz robic . 

  • Autor: tingra Data: 2016-08-11 22:05:06

    Aniu, spoko:)

    Pewnie juz czytalas ile lat zajmuje poprawianie tej wady. Z tego co czytalam wyniki sa wspaniale, musisz ufac specjalistom tutaj :)

    Jedyne, co Alexander w przyszlosci nie powinien robic , to skoki w gore a inne sporty bedzie mogl uprawiac:)

    Alexander jest slicznym chlopaczkiem i wszystko sie ulozy pomyslnie! :)

    Usciskaj Malego ode mnie a i Tobie sle serdecznosci Aniu !!!!

  • Autor: aggusia35 Data: 2016-08-11 13:44:45

    Ja w takim wypadku idę do 3 lekarza i patrzę, którego diagnozę potwierdził.

  • Autor: ASTI Data: 2016-08-11 14:18:40

    Właśnie tak mieliśmy zrobic i iść do trzeciego lekarza w Polsce ale niestety juz nikt nas nie chciał przyjąć ( za mało czasu ) . Kompletnie sie nie spodziewałam takiej innej diagnozy

  • Autor: ASTI Data: 2016-08-15 07:52:21

    Postanowiłam pojechać do Polski . Czy ktos moze polecić jakiegoś dobrego ortopedę w okolicy Gdańska lub Gdyni ? 

  • Autor: chef01 Data: 2016-08-29 13:06:15

    Córka mojej kuzynki ma dziecko z taką przypadłością. Takie ćwiczenia dobiera się indywidualnie do konkretnego dziecka, bo można w przeciwnym razie jeszcze bardziej zaszkodzić.

Przejdź do pełnej wersji serwisu