Forum

Gawędy o jedzeniu

Wszyscy kochają Raymonda :)

  • Autor: paasja Data: 2017-02-24 18:55:44


    Bardzo lubię ten serial. Często pojawiaja się tam wątki o jedzeniu. Szukam wtedy przepisów i bawię się w przyrządzanie. Odkryłam w ten sposób kurczaka cacciatore, kurczaka w sosie cytrynowym. Czy może ktoś wie co to za potrawa brażo (zapisałam tak jak się mówi) Pisze się brago? To jest kuchnia włoska, chyba chodzi o wołowinę w sosie pomidorowym. Znalazłam danie bragioli w kuchni maltańskiej - to zrazy wołowe, ale to chyba nie to. Czy znacie takie danie?
    Bardzo proszę o podpowiedzi i może przepis.

  • Autor: makaronka Data: 2017-02-24 22:02:59

    W języku włoskim nie istnieje ''ż''.Może innaczej nazywa się ta potrawa.

  • Autor: paasja Data: 2017-02-25 10:33:08

    Tak , oczywiście. Napisałam fonetycznie, czyli jak się wymawia - brażo. Podejrzewam, że pisze się bragio albo brago. Liczę na Waszą wiedzę i doświadczenia....

  • Autor: makaronka Data: 2017-02-25 13:17:47

    Passja nie może się nazywać ''brażo'' bo włosi nie maja w alfabecie litery''ż''i nie potrafią jej wymawiać.Słowa bragio i brago czyta się tak jak jest napisane.Napisz cis więcej o tej potrawie ,z czego i jak była przygotowana.Ja mieszkam we Włoszech ale o ''brazo''nigdy nie słyszałam.

  • Autor: ekkore Data: 2017-02-25 13:32:32

    Nie znam włoskiego, ale ja słyszę "ż". Nie nasze polskie, twarde  - ale miękkie, odpowiednik w wymowie liter trudny do znalezienia, ale najbliżej jednak do "ż".

    Gotująca na linkowanym filmie jest Włoszką z pochodzenia, jej programy są bardzo popularne w "telewizji jedzeniowej" - mówi co jest oryginalne włoskie a co modyfikowane do potrzeb amerykańskiego podniebienia.

  • Autor: ekkore Data: 2017-02-25 12:39:54

    Coś takiego?
    http://www.foodnetwork.com/recipes/giada-de-laurentiis/braciole-recipe

    Na filmie jest "brażole"

  • Autor: ekkore Data: 2017-02-25 12:54:44

    Na filmie z przepisem a nie w serialu

  • Autor: paasja Data: 2017-02-27 14:47:51

    No to jesteśmy w domu :) Tak to chyba zrazy w gęstym sosie pomidorowym - w serialu - z porzeczkami zamiast rodzynek :)
    Ekkore, dziękuję bardzo :)

  • Autor: ekkore Data: 2017-02-27 17:54:05

    Mnie się przepis bardzo spodobał. Postaram się wypróbować, jak nie w najbliższym czasie, to kiedyś tam. Bo lista nowości długa.

  • Autor: paasja Data: 2017-02-27 18:39:38

    Koniecznie trzeba spróbować. Faktycznie tak samo brzmi w serialu jak w Twoim linku, wymawiają to bardziej miękko niż nasze "ż", coś jakby "brazio". Pozdrawiam :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu